מארק-אנדרה טר שטגן הוא ללא ספק אחד מהשוערים הטובים ביותר בעולם אם לא הטובים שבהם. למרות שהוא לא זוכה ללבוש את אפודת השוער הראשון של נבחרת גרמניה הוא נחשב ל”מנעול” בשער של בארסה והוא באופן חד משמעתי אחת מההעברות הטובות ביותר של המועדון בעשור האחרון.

נכון לכתיבת שורות אלו השוער הגרמני מנסה להחלים מפציעה בברכו הימנית, פציעה שאולי אף תמנע ממנו לשחק בקלאסיקו הקרוב בסוף אוקטובר. מי שמחליף אותו בינתיים בין הקורות הוא נטו הנהדר, אשר הציג משחק נפלא מול ויאריאל אשר הסתיים בניצחון מוחץ של 0:4 של סגנית אלופת ספרד.

טר שטגן, אשר משמש בחודשים האחרונים כשגריר של מותג הספורט של סיאט CUPRA, זכה להיות הראשון שנוהג על רכב ה-SUV החדש של חברה בדמות ה-Cupra Formentor ודיבר על העונה החדשה: “כמו תמיד, המטרה היא לעלות על הדשא ולנצח כל משחק. היו מספר שינויים בסגל ואנחנו נצטרך להתאים את עצמנו למצב החדש שנוצר, אבל המטרה הגדולה לא השתנתה – אנחנו רוצים לזכות בכל התארים”.

ליאו מסי מחייך. לשמחתו של טר שטגן הוא נשאר (La Liga)ליאו מסי מחייך. לשמחתו של טר שטגן הוא נשאר (La Liga)

על השינויים המאתגרים בכדורגל שהביאה עמה הקורונה אמר השוער: “לא היתה לנו יותר מדיי מנוחה בין העונה הזו לעונה החולפת והעונה הזו עומדת להיות ארוכה”. על הדברים החשובים לו בבחירת רכב הוסיף: “חשובה לי מאוד הנוחות בתוך הרכב וכן עיצוב הפנימי שלו”.

הדברים נאמרו לקראת השקת הרכב המדובר בימים הקרובים – רכב עם 310 כוסות סוס, מהירות שיא של 250 קמ”ש ותאוצה מ-0 ל-100 ב-4.9 שניות (הגרסא ההיברידית תושק כנראה בתחילת 2021). הרכב יימכר בספרד תמורת כ-45 אלף אירו.

מה דעתכם על העיצוב הפנימי עליו דיבר טר שטגן? (האתר הרשמי)מה דעתכם על העיצוב הפנימי עליו דיבר טר שטגן? (האתר הרשמי)

לרכב יש מרכיב חשוב באסטרטגיית השיווק העולמית של סיאט אשר מעוניינת לחדור לשווקים גדולים באירופה דוגמת השוק הנורווגי. המותג מעוניין להתרחב גם לשווקים בדרום אמריקה ובטורקיה ואפילו למדינתו הצנועה – ישראל.

מפעל החברה ממוקם אגב בקטאלוניה, בסמוך לברצלונה, ומועסקים בו 3000 עובדים אשר אמורים לייצר כ-160 יחידות מהרכב מדיי יום. בשל הקירבה הגיאוגרפית, מי שהעניק לטר שטגן את מפתחות הרכב היה לא אחר מאשר נשיא ומנכ”ל סיאט, אשר משמש גם כמנכ”ל Cupra – וויין גריפית’ס.

160 יחידות מדיי יום. המפעל לא רחוק מברצלונה (האתר הרשמי)160 יחידות מדיי יום. המפעל לא רחוק מברצלונה (האתר הרשמי)

כפי שפרסמנו בעבר, CUPRA היא נותנת החסות הרשמית של ברצלונה, אשר במסגרת החסות משלמת כחמישה מיליון אירו בשנה וגם מספקת רכבים לשחקני הקבוצה.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!