פתיחת העונה המזעזעת של ברצלונה בזירה המקומית המשיכה עם הפסד 1:0 לאתלטיקו מדריד במשחק השמיני של הקטאלונים העונה, שנערך במסגרת המחזור העשירי. אחרי שמונה משחקים הקבוצה של רונאלד קומאן נמצאת במקום העשירי עם 11 נקודות בלבד וכבר עם שלושה הפסדים, ועד סוף המחזור היא כנראה תרד למקום נמוך יותר.  הצמרת מתרחקת ויריבתה אתלטיקו מדריד ששיחקה אותו מספר משחקים, כבר נמצאת עם 9 נקודות יותר.

אבל למרות התוצאה המאכזבת, מה שהדאיג יותר מכל את אנשי ברצלונה אחרי המשחק אלו הפציעות, ובעיקר הפציעה של ג’רארד פיקה, והיום (ראשון) סגנית האלופה שחררה הודעה רשמית בנוגע לחומרת הפציעות של הבלם ושל סרג’י רוברטו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לא לבעלי לב חלש: צפו בפציעה של פיקה

“הבדיקות של ג’רארד פיקה גילו כי הוא סובל מקרע בדרגה 3 ברצועה הצידית הפנימית וקרע חלקי ברצועה הצולבת הקדמית של ברך ימין”, נכתב בהודעת המועדון בנוגע לבלם, בעוד במקרה של סרג’י רוברטו הוסיפו: “הבדיקות שביצע השחקן גילו כי הוא סובל מקרע בשריר הארבע ראשי הקדמי בירך הימני. זמן ההיעדרות המשוער הוא כחודשיים”.

חבריו של פיקה לשעבר בקבוצה, קרלס פויול וחאבייר מסצ’ראנו, צייצו חיזוקים דומים אחרי הפציעה הקשה, כשפויול כתב: “תהיה חזק. אני מקווה שזה לא רציני”, ואילו מסצ’ראנו כתב “תהיה חזק, מקווה שזו פציעה קלה”. הפציעה של פיקה מגיעה בתזמון גרוע במיוחד שכן פרט לקלמנט לנגלה לברצלונה אין בלמים כשירים. אראוחו נפצע במשחק מול יובנטוס ועדיין לא ברור מתי הוא יחזור וגם אומטיטי לא כשיר, כך שקומאן יצטרך לאלתר במשחקים הקרובים, שייערכו בלו”ז צפוף מאוד.