הטכנולוגיות החדשות בכדורגל מביאות גם נתונים מעניינים. הפעם, חברת  CIES Football observatory מגלה לנו מיהם השחקנים שהציגו את הביצועים הטובים ביותר בליגות הבכירות של אירופה ב-1,000 הדקות האחרונות בעזרת אלגוריתם ומידע מיוחד שאספו.

בליגה הספרדית, מגלים לנו החוקרים, כי דווקא השוער של ברצלונה, מארק-אנדרה טר שטגן מציג את היכולת הטובה ביותר. ג’רארד פיקה נמצא במקום השני והמכובד. הראשון שנכנס לרשימה מריאל מדריד הוא לא אחר מסרחיו רגילון, השחקן שרבים לא רצו לראות בהרכב במקום מרסלו. למרות השלושער מול בטיס, ליאו מסי מוצא את עצמו אך ורק במקום התשיעי ברשימה, אחרי איבן ראקיטיץ’ ולוקה מודריץ’ הקרואטים.

מארק-אנדרה טר שטגן מאגרף. יכולת טכנית מצוינת של השוער (La Liga)מארק-אנדרה טר שטגן מאגרף. יכולת טכנית מצוינת של השוער (La Liga)

שוער נוסף שמוליך את הטבלה, הוא לא אחר מג’יאנלואיג’י דונארומה, שוערה של מילאן מוביל בליגה האיטלקית מבחינת יכולת טכנית. קאלידו קוליבאלי, בלמה של נאפולי, שצפוי לעזוב את הקבוצה בעונה הבאה נמצא במקום השני. דניאל רוגאני מיובנטוס נמצא במקום השלישי. מי שמפתיעה ברשימה היא לא אחרת מאטלאנטה, ששלחה שלושה נציגים לעשירייה הראשונה. טימותי קסטניה, ג’וזף איליצ’יץ’ ואלחנדרו גומס הם בעלי היכולת המרשימה בשורות הקבוצה האיטלקית שהפתיעה את החוקרים.

ג'יאנלואיג'י דונארומה קולט את הכדור. מוביל את הרשימה (אינסטגרם)ג'יאנלואיג'י דונארומה קולט את הכדור. מוביל את הרשימה (אינסטגרם)

בליגה האנגלית, וירג’יל ואן דייק מוצא את עצמו במקום השני, אחרי ויסנטה גואיטה של קריסטל פאלאס. ראחים סטרלינג של מנצ’סטר סיטי סוגר את העשירייה ומוכיח שיש צדק בקרדיט שהוא מקבל מפפ גווארדיולה. בצרפת, קיליאן אמבפה שזכה במונדיאל עם נבחרתו, מדורג אך ורק במקום התשיעי, אחרי נביל פקיר המצוין של ליון. אלפונס אראולה, שוערה של פ.ס.ז’ מוליך והוא בעל היכולת הטכנית הטובה ביותר בתקופה האחרונה בליגה. טיאגו סילבה ומרקיניוס מתחתיו. אנחל די מריה סוגר את הרשימה והוא במקום העשירי.

וירג'יל ואן דייק (רויטרס)וירג'יל ואן דייק (רויטרס)