ב-NBA המשיכו להגביר קצב עם החזרה לשחק, אלא שהפעם בליגה הטובה בעולם עסקו בעיקר בשחקן אחד, הראשון לעמוד בזמן ההמנון, ג’ונתן אייזיק. הלילה (בין שישי לשבת), הפורוורד של אורלנדו שחזר מפציעה ארוכה, לא כרע ברך בזמן שחבריו דווקא כן עשו זאת לפני הניצחון החשוב על ברוקלין ב’בועה’. 

“אני מאמין בכך שישו התשובה לכל הנושא הזה, לא חשבתי שללבוש חולצה עם מסר זו התשובה”, שיתף השחקן. “התפללתי בזמן ההמנון, כולם יודעים מי אני כאדם ובמה אני מאמין. חיי הקהילה השחורה והחיים של כולם נתמכים דרך ‘הבשורה’. אני משרת צנוע של ישו”.

ג'ונתן אייזיק מנסה לעצור את טמפל (רויטרס)ג'ונתן אייזיק מנסה לעצור את טמפל (רויטרס)

בקבוצה תמכו בו וקיבלו את החלטתו שלא לכרוע ברך בזמן ההמנון בצורה חיובית, הגארד אוון פורנייה שהצטיין עם 24 נקודות בדרך לעלייה למקום השביעי במערב שיתף בסיום: “זו ההחלטה והוא ממש לא צריך להסביר את עצמו”. אגב גם גרג פופוביץ’ והעוזרת שלו בסן אנטוניו לא כרעו ברך, אך הם דווקא כן לבשו את החולצה בשונה מאייזיק. 

במעבר לדאלאס ולוקה דונצ’יץ’ – הסלובני המשיך מהיכן שהפסיק את העונה הנוכחית והוא הראשון שמגיע ל-15 טריפל דאבלים לפני גיל 22. הגארד רשם 28 נקודות, 13 אסיסטים ו-10 ריבאונדים אבל זה לא הספיק עבור קבוצתו שהפסידה אחרי הארכה וקאמבק גדול של יוסטון של ג’יימס הארדן שסיים עם 49 נקודות. 

דונצ’יץ’ שיתף בסיום ההתמודדות ב’בועה’: “אנחנו קבוצה צעירה ויש לנו הרבה מה ללמוד. נהיה טובים יותר בהמשך זה בטוח. אני יודע שנהיה ביחד ברגעים הכי חשובים של העונה, אז אני לא מודאג”. 

הארדן שהשיג 23 נקודות כבר בסיום הרבע הראשון, עקף את קלווין מרפי וכעת רק האקים אולאג'ואן עם יותר נקודות ממנו בהיסטוריה של הרוקטס. מי שכן דיבר בסיום הניצחון היה ראסל ווסטברוק שסיים עם 31 נקודות: “זה קשוח. להיות בבית 18-19 ימים בלי להתאמן, הייתי קצת איטי במשחק הזה, אבל בטוח שאהיה יותר טוב כשהעונה תתקדם”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כך תתכוננו לאימון כמו שחקני NBA