ג’יימס הארדן יעזוב את יוסטון בטרייד ולפי The Athletic וגם לפי עיתונאי ESPN אדריאן ווז’נרובסקי, שנחשבים למקורות החזקים בליגה, הכוכב המזוקן יעבור ללא אחרת מאשר ברוקלין נטס בעסקת טרייד ענקית עם קבוצות נוספות, שתהפוך את ברוקלין לאחת הקבוצות הגדולות ביותר ב-NBA בטריו ענק יחד עם קווין דוראנט וקיירי אירווינג. 

העסקה תצא לפועל מהר, כאשר היום (רביעי) הכוכב לא הופיע לאימון של יוסטון, כחודשיים אחרי שביקש לראשונה מראשי הקבוצה שבמאזן 6:3 לעבור בטרייד. גם השחקנים הנוספים הנכללים בטרייד המרובע שמוגדר כאחד הגדולים אי פעם ב-NBA, לא לקחו חלק במשחקי הקבוצות שלהם במהלך הלילה. 

פרטי הטרייד: בעוד שברוקלין תקבל את הארדן, היא תוותר על כריס לאברט, רודיוס קורוצ’ס, טוריאן פרינס ו-3 בחירות סיבוב ראשון בדראפט אותן יוסטון תקבל. גם קליבלנד נכנסה לעסקה ותקבל את ג’ארט אלן וטוריאן פרינס מהנטס, ונתנה בתמורה ליוסטון את דנטה אקסום ובחירת דראפט בסיבוב הראשון.

אינדיאנה פייסרס היא הקבוצה הנוספת  בעסקה, ולמעשה ביצעה טרייד עם יוסטון על כריס לאברט (שעבר מברוקלין) ובחירת סיבוב שני, והעבירה בתמורה את הכוכב הכי גדול שלה, ויקטור אולדיפו, שיעבור ליוסטון ויהיה המחליף של הארדן לצידו של ג’ון וול בקו האחורי.

לסיכום: ברוקלין תקבל את הארדן, יוסטון את ויקטור אולדיפו, דאנטה אקסום, רודיונס קורוצ’ס ו-4 בירות דראפט ראשונות, הפייסרס יקבלו את כריס לאברט ובחירת דראפט בסיבוב השני והקאבס יקבלו את ג’ארט אלן וטוריאן פרינס.