המגה-טרייד שנסגר הלילה (אור לחמישי), בהשתתפות לא פחות מארבע קבוצות, וישלח את ג’יימס הארדן לברוקלין נטס, הצליח להוביל למתקפה של לכלוכים בעיקר על האיש המזוקן. חברי קבוצתו הקודמת, יוסטון, ממש לא אהבו את הדברים של הארדן שכמה שעות לפני שנסגר אותו טרייד, האיץ בראשי הרוקטס לזרוק אותו מהקבוצה כשטען כי “הקבוצה לא טובה, אני לא רואה איך אפשר לתקן אותה”. השחקנים מאוד לא אהבו את דבריו של מי שנחשב לכוכב של הפרנצ’ייז וכאשר ברקע הדיווחים על טרייד סגור, החצים נזרקו אליו בחזרה.

דמרקוס קאזינס, הסנטר המנוסה, אמר: “זה מה שמכוער בעסק הזה שנקרא NBA. כשיש כוכב גדול שרוצה ללכת בכוח, הכל נהיה מגעיל. להגיד מה שהוא אמר זה חוסר כבוד מוחלט כלפינו, אבל כל אחד רשאי להחזיק בדעה משל עצמו, אבל ברור שהדעה הזו נאמרה רק כדי לגרום לכך שייתנו לו ללכת. אני חושב שמהיום הראשון הגישה שלו כלפינו הייתה של זלזול מוחלט. גם ההתנהלות שלו מחוץ למגרש (נתפס במועדון חשפנות), איך שהתנהג במחנה אימונים, זו כבר תקופה כזו שהוא עושה מה שבא לו אבל יש לצידו עוד 14 שחקנים שחולקים איתו חדר הלבשה ולא עשו לו כלום. לשמוע אותו מדבר כך ולראות אותו מתנהג ככה, זה פשוט זלזול ולא ראוי”. 

בנוסף, אחרי סגירת הטרייד, פורסם בארה”ב כי כל המהלך הזה נרקם כבר לפני כחודש וחצי בפגישה בין קווין דוראנט, הארדן וקיירי אירווינג בלוס אנג’לס, וכי הם חיכו לרגע בו ניתן יהיה להוציא את הטרייד הזה אל הפועל כדי לשחק ביחד בברוקלין. הבעיה היא ההיעלמות המסתורית של אירווינג שנראה מבלה במועדון בלי מסכה ולא משחק במשחקים האחרונים מסיבות של “משבר אישי”, כאשר גם מאמנו סטיב נאש, הודה כי השחקן לא עונה לו לטלפונים. כעת התהייה היא האם אירווינג לפתע ייצא מהמחבוא שלו ויחזור לשחק, והאם כל מה שהוא עשה עד כה היה כי נמאס לו להמתין להארדן?

בליגה כמובן רואים זאת בצורה לא נאותה ואירווינג צפוי לעונש ברגע בו יחליט לחזור לשחק. הפרשנים השונים כבר רואים מבחינתם את הסוף ובזמן שיש דיווחים כי אולי יחזור עתה לשחק עם ההגעה של הארדן, דווקא דוחים באירווינג לפרוש: “הוא אולי אוהב כדורסל, אבל הוא לא מחויב לכדורסל והוא לא מחויב לברוקלין. הוא צריך לפרוש”, הצהיר הפרשן סטיבן איי סמית’. יש לציין כי בזמן שברוקלין ויוסטון רצו מאוד את הטרייד הזה, מי שממש שמח מכך הוא בן סימונס שכמעט ומצא את עצמו ברוקטס כחלק מטרייד שהיה שולח את הארדן לפילדלפיה אלא שהוא נפל על אי הסכמות בין המועדונים על שחקנים נוספים בעסקה. סימונס לפי הדיווחים היה נרגש מאוד מכך שלא הועבר ליוסטון והוא מאמין כי ביכולתו לזכות בעונה באליפות עם פילי של דוק ריברס. 

מקום נוסף בליגה בו עוקבים אחר הטרייד הוא בלוס אנג’לס, שם הלייקרס מודעים לכך כי קמה להם יריבה חזקה על האליפות. אולם, את לברון ג’יימס זה לא ממש ריגש. אחרי הניצחון המוחץ על אוקלהומה שהיה השביעי העונה בחוץ של הלייקרס (ללא הפסד חוץ העונה) והעשירי מפתיחת העונה, לברון נשאל על הטרייד והגיב באדישות: “איך הגבתי לכך שיש טרייד כזה? האמת, לא ממש הגבתי. בכל עונה יש טריידים. אבל הם לא מדאיגים אותי. אני דואג לקבוצה שלי בלבד ושם הראש שלי תמיד”.