המשלחת הישראלית לריצת אליפות העולם בחצי מרתון בפולין השיגה היום (שבת) תוצאות חיוביות, כשבמוקד עמד הרץ טדסה גטהון, שהשווה את השיא הישראלי של מארו טפרי, עם תוצאה של 1:00.52 שעות שהקנתה לו את המקום ה-25 בריצה. 

”אני שמח מאוד שהשוויתי את השיא הישראלי, אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה והאימונים לא היו קלים, אבל הגעתי לפה וקבעתי שיא אישי חדש. אני גאה להשוות שיא של אתלט כמו מארו, נתנו הופעה טובה מאוד באליפות ואני גאה בכל הנבחרת”, אמר טדסה גטהון על ההישג שלו.

טדסה גטהון (רדאד ג'בארה)טדסה גטהון (רדאד ג'בארה)

מנהל המשלחת לפולין, איתי מגידי, הוסיף: “תחרות טובה מאוד למשלחת הישראלית. בצד הנשי שיא אישי מצוין למאור טיורי שתמשיך לרדוף אחרי הקריטריון האולימפי במרתון לטוקיו וריצה סבירה של לונה ועדיין מקום בין 3 האירופאיות הראשונות. עם רצה נוספת שלנו (סלאמוויט/ביטי) הקבוצה יכלה להתמקם בשמינייה הראשונה כמו הגברים”.

איתי מגידי (שחר גרוס)איתי מגידי (שחר גרוס)

“בגברים ריצה מצוינת למרות היעדרות של היימרו ופציעה של גשאו ברגע האחרון עדיין מיקום שיא בתחרות (7 עולמי) לאחר מקום 10 במהדורה הקודמת בולנסיה 2018. חשוב יותר, מקום 2 באירופה אחרי צרפת (ולפני איטליה,  ספרד, גרמניה, בריטניה וטורקיה) עם ממוצע של 61:17, השוואה של השיא הישראלי של טדסה הצעיר, שיאים אישיים רשמי של גירמה ושמואל. בהחלט נבחרת חזקה שתדבר בשנים הקרובות בקבוצתי באליפויות אירופה ועולם”.