משבר הקורונה מגיע גם לספורט הישראלי. אחד ממועדוני הכדורעף הבכירים בארץ, הפועל כפר סבא, עלול להיקלע לקשיים כלכליים בעקבות ירידה חדה בהכנסות ובהקצבות מהכספים הציבוריים שהיו אמורים להגיע אליו מהטוטו ומעיריית כפר סבא בשילוב עם סגירת בתי הספר לכדורעף. לפיכך, לא ברור מה יעלה בעתידו של המועדון.

לטענת אנשי המועדון, ההקצבות מהטוטו קוצצו ב-35 אחוז ולאחר שגם שכספי התמיכה מעיריית כפר סבא צנחו באופן דרמטי יחד עם סגירת החוגים, כל אלה הביאו את המועדון למצב בלתי אפשרי ולכך שעתידה של הפועל כפר סבא לוט בערפל.

בניגוד לרשת הביטחון הכלכלית שהובטחה לקבוצות ליגת העל בכדורגל יחד עם התמיכה מהמדינה, בכדורעף נאלץ המועדון לקצץ שוב ושוב בתקציבו. מדובר באחת מהקבוצות הגדולות בישראל, שמפעילה כ-1,000 ילדים המתאמנים בקבוצות השונות, ועם אלופת המדינה בנשים וסגנית האלופה בגברים.  

גלית דבש מכפר סבא (איגוד הכדורעף)גלית דבש מכפר סבא (איגוד הכדורעף)

גורמים במועדון סיפרו כי לקיצוצים בהקצבות יש משמעות דרמטית שמתחילה עם סגירת החוגים לילדי כפר סבא מכיתות א’ עד י”ב. בגלל המצב, בקבוצה ישקלו האם לוותר על השתתפותה בגביע CEV. יש לציין כי הפועל כפר סבא הייתה הקבוצה הישראלית היחידה, הן בגברים והן בנשים, שמשתתפת בגביע אירופה בעונה זו ומדובר בהוצאות גבוהות שנופלות על המועדון בצל מגפת הקורונה.

בשבוע שעבר שלח יו"ר המועדון גרי אברמוביץ’ מכתב בהול לשר התרבות והספורט חילי טרופר ובוא הוא מבקש ממנו לעצור את הקיצוצים ולהעניק רשת ביטחון למועדון. אברמוביץ’ אמר: “אני מתנצל על הניסוח הבוטה, אך צריך להיות גבול לקיצוצים הנמשכים שמתעללים בהפועל כפר סבא ובענף הכדורעף”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: מאור בוזגלו חוזר להתאמן בהפועל ת״א