ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה קיימה היום (רביעי) מסיבת עיתונאים לרגל השקת הקמפיין האולימפי של הנבחרת. בחודש יוני האחרון נבחרת ישראל בקפיצות עשתה היסטוריה במוסקבה וקבעה קריטריון לטוקיו 2020. מדובר בתחרות ייחודית שבה ישראל זכתה במקום הראשון שהעניק לה כרטיס כניסה קבוצתי לאולימפידת טוקיו, לנבחרת יש ארבעה רוכבים: דניאל בלומן, דני וולדמן, אלעד יניב ואשלי בונד. 

דניאל בלומן סיפר: "תודה לכולם שהגיעו, זה כבוד גדול בשבילי להיות כאן, אנחנו עושים מאמצים גדולים כנבחרת לקראת טוקיו 2020. היה לנו שבוע מדהים, זה היה חלום לקבוע קריטריון, זה נותן לנו גאווה, ישראל בין הפייבורטיות בתחום הרכיבה וזה מה שנותן לנו מוטיבציה ואני מקווה שבקרוב נשיג מדליה אולימפית לישראל. זה נורמלי שאנשים לא יכירו לגמרי את הענף, בכדורגל יש לך את החברים על המגרש ולנו יש את הסוס. לא התחלנו להתעסק בתחום הזה כי רצינו להיות מפורסמים אלא כי אנחנו אוהבים את הסוסים ואת הענף, אם הסוס ניפצע הרוכב לא יכול להמשיך ולהתחרות איתו".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלומן: זה היה חלום לקבוע את הקריטריון

גילי לוסטיג, מנכ”ל הוועד האולימפי: "רק אתמול יו"ר האולימפי יגאל כרמי קיבל את ההזמנה הרשמית לטוקיו, היינו די בטוחים שענף הרכיבה תספק לנו את הסחורה בענף האישי, אבל כשכרמיי דיבר איתי על הנושא הקבוצתי זה היה נראה כמו חלום רחוק והם הפכו אותו למציאות, אנחנו מלאי הערכה והוקרה על עבודתם. הרכיבה זה עסק מאוד יקר וההתאחדות עוזרת בצורה מושלמת, הם יכולים להוות מודל לגופים אחרים, להגיע כנבחרת זה יוצא מן הכלל, זה מראה על עומק". 

גילי לוסטיג (נעם מורנו)גילי לוסטיג (נעם מורנו)

עו"ד כני לאלו, יו"ר ועד הרכיבה: "תודה לכולם, חשוב לציין שברכיבה אפשר לרכב עד גיל מאוחר, צפויים לרוכבים 10 אולימפיאדות, ישראל נמצאת בתהליך בנייה, אולימפיאדת טוקיו תהיה תחילתה של דרך, נבוא כנבחרת חזקה ולא כאנדרדוג, הרוכבים מאומנים על ידי מאמן נבחרת מצויין”.

גילי לוסטיג, דניאל בלומן ועו"ד כני לאלו (נעם מורנו)גילי לוסטיג, דניאל בלומן ועו"ד כני לאלו (נעם מורנו)

עוד הוסיף יו”ר ועד הרכיבה: “יש לנו את הצוות המקצועי הטוב ביותר, אני מודה לגילי לוסטיג ולוועד האולימפי, גם כשהדברים היו על הנייר קיבלנו בית חם כמו מיתר הרשויות בישראל, אני מברך את דניאל בלומן שהצטרף לנבחרת, הסיבה שדניאל רוכב מעוטר כי הוא היה כבר בשתי אולימפיאדות, אחת מהן בלונדון והוא אפילו עלה לגמר כך שיש לנו רוכב עוגן ורוכבי עוגן חזקים בעולם. זה ספורט אולימפי לכל דבר ועניין, זה דורש המון כושר הם מתאמנים כל יום כדי לחזק את הגוף ולשמור על שיווי משקל, גם הסוסים מוטסים והם צריכים להתרגל לשינוי מזג אוויר בארצות שונות". 

גיל לוסטיג, דניאל בלומן ועו"ד כני לאלו (נעם מורנו)גיל לוסטיג, דניאל בלומן ועו"ד כני לאלו (נעם מורנו)

בואו להרוויח ממרוצי סוסים