תחרות המבחן השנייה של נבחרת הגברים בגלישת רוח הסתיימה היום (שבת) בחיפה, בסיומה ניצב המדליסט האולימפי שחר צוברי במקום הראשון על הפודיום ולמעשה נכנס לעניינים לקראת המאבק המחודש על הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו. בסיום התחרות נקבע כי יואב כהן, שחר צוברי ויואב עומר זוכים למימון מלא באליפות אירופה הקרובה שתתקיים בשווייץ.

מדובר בתחרות המבחן השנייה בדגם האולימפי RSX, שנערכה מחמישי עד שבת ושימשה גם כהכנה לתנאים בטוקיו, כאשר צוות מקצועי נרחב ערך בדיקות מבחינת התמודדות עם חום בקרב הגולשים.

צוברי (גלשן מספר 11) בקרב צמוד עם כהן (2) (באדיבות איגוד השייט)צוברי (גלשן מספר 11) בקרב צמוד עם כהן (2) (באדיבות איגוד השייט)

צוברי הוותיק ניצח בתחרות המבחן השנייה שהייתה צמודה מאוד וזאת לאחר שהקדים את יואב כהן, שסיים במקום השני, ממש בשיוט האחרון. לצוברי היו 17 נקודות שליליות בביום, כהן סיים עם 18 נקודות יואב עומר הגיע למקום השלישי עם 20 נקודות שליליות. השלושה היו הבולטים ביותר בשתי תחרויות המבחן האחרונות ולכן יקבלו מימון מלא באליפות אירופה הקרובה בדגם הפויל שנחשב לדגם האולימפי החדש.

בשבוע הקרוב הנבחרת תעבור לאימונים על הגלשן בדגם הפויל, לקראת היציאה המתוכננת של הנבחרת לאליפות אירופה בשווייץ, לאחר שהנבחרת קיבלה אישור מיוחד לנסוע. יש לציין כי הדגם יהפוך לאולימפי רק באולימפיאדת פאריס 2024, אך כבר כעת מתחילים להתחרות בו - בשנה שבה הגולשים יצטרכו מיומנות מעורבת גם בו וגם ב-RSX משום שבקיץ הבא הם יתחרו בדגם הישן באולימפיאדת טוקיו שנדחתה.

גור שטיינברג (משה חרמון)גור שטיינברג (משה חרמון)

מאמן נבחרת הגברים גור שטיינברג אמר: “הנבחרת שומרת על כשירות גבוהה לקראת טוקיו על ידי התחרות הפנימית בדגם האולימפי הנוכחי RSX. כך אנחנו מאפשרים את ההתקדמות וההשקעה לקראת המעבר לדגם הפויל שישמש כגלשן האולימפי בפאריס 2024”.