עדכון התחרות האחרונה להכרעה על הנציג האולימפי בנבחרת הגברים בגלישת רוח תהיה אליפות העולם בסוף חודש אפריל בצרפת, ולא אליפות אירופה שאמורה להתקיים בחודש מרץ בפורטוגל. כך נקבע היום (רביעי) בהחלטה מקצועית באיגוד השייט.

הוועדה המקצועית של איגוד השייט אישרה את השינוי לעדכון תחרות המטרה האחרונה שתקבע מי יהיה הנציג האולימפי, אותו ביקש מאמן הנבחרת גור שטיינברג, כאשר המועמדים הבולטים כעת הם המדליסט האולימפי שחר צוברי ואלוף אירופה הצעיר יואב כהן.

שחר צוברי (איגוד השייט)שחר צוברי (איגוד השייט)

ההחלטה התקבלה בעקבות שינוי שהובילה הנהלת דגם ה-RSX בעולם השייט, הרי שזו שינתה לפני כשבועיים את מיקום אליפות העולם שתוכננה להתקיים בסין בחודש מאי בכך שהקדימה אותה לאפריל והעבירה אותה לצרפת. זאת, עקב חשש כי גולשים רבים יעדיפו שלא להופיע אליה בגלל שמקור התפרצות וירוס הקורונה היה בסין.

מאמן הנבחרת, גור שטיינברג, ציין: “אני מודה לוועדה המקצועית של איגוד השייט על אישור הבקשה, שתאפשר לי להמשיך להוביל את הנבחרת בדרך הישגית”. יש לציין, כי רק גולש אחד מהנבחרת שלו יזכה בכרטיס לאולימפיאדת טוקיו והוא יצטרף לקטי ספיצ’קוב שכבר זכתה בכרטיס לשם.

גור שטיינברג (חגי ניזרי)גור שטיינברג (חגי ניזרי)

בתוך כך, נבחרת הגברים תתחיל בהכנות לאליפות העולם ותערוך עד יום שבת אימון תחרותי בתנאיי סערה בחיפה, כתחליף למחנה אימון תחרותי בספרד שהוחלט לא לצאת אליו עקב מגבלות הקורונה. באיגוד מעדיפים להמשיך באימונים אימונים בישראל, לפחות עד אליפות אירופה שתתקיים בתחילת מרץ.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ערן זהבי נזכר בחוזה הראשון בקריירה