כנראה שהחשש לשלמותה של הקואליציה והממשלה, הביא אתמול (שישי) את כל הגורמים האפשריים לסור ולטפל בנושא סגירת אצטדיון דוחא בסכנין, עליה הוחלט בשל הפרת הרישוי של המגרש. כאשר קואליציה שבירה כל כך צריכה להתקיים, אז המשוואה שנוצרת היא: אין דוחא אין ממשלה.

אותה משוואה הביאה את כל הגורמים הרלוונטיים לפעולה שדיי נדיר לראות במחוזותינו בכלל ובפרט בספורט הישראלי. בבני סכנין הוציאו אתמול הודעת תודה לשרת הכלכלה, אורנה ברביבאי, לסגן השר במשרד ראש הממשלה, אביר קארה ולחברי הכנסת מאזן גנאים (רע”מ), אחמד טיבי ואיימן עודה (הרשימה המשותפת) על כך שעזרו לקיומו של שימוע מחר בבוקר, במטרה לקבל אישור מחדש להפעלת האצטדיון.

ייאמר מיד, בני סכנין ראויה לאצטדיון כדורגל, אך חדש, מודרני, כזה שמתאים למידותיה של הקבוצה. הייתי שמח לראות את כל הגורמים נרתמים במהירות שכזו למציאת תקציבים ושטח להקמת אצטדיון ראוי בעיר של הקבוצה הבכירה במגזר.

 למרות שאלפי אוהדים נכנסו למשחק מול בית"ר ירושלים תוך הפרת הרישוי לאצטדיון, תוך סיכון חיים, כאשר עדיין אין תשובות איך זה קרה, מיהרו הפוליטיקאים להתערב בסוגיה בלי לתת את הדעת להשלכות. העיקר שלא ייגרם נזק שיוביל לכך שהממשלה תהיה בסכנה.

אצטדיון דוחא (מערכת ONE)אצטדיון דוחא (מערכת ONE)

את סכנין אני מבין, גם אני במקומם הייתי פועל במהירות ומנצל את הקשרים והכוח שיש להם עם חברי הכנסת מהמגזר, שכל ציוץ שלהם יכול להפיל את הממשלה. פניתי בנושא לסגן השר קארה, שכנראה כדאי לאחרים ללמוד ממנו איך עובדים במהירות. אני למדתי עד כה, שהתפקיד שלו הוא לפשט את פתיחת העסקים ולמנוע בירוקרטיה מיותרת.

בין השאלות שהפננו לקארה: אלפי אנשים נכנסו בניגוד לרישוי, לא סתם האצטדיון נסגר. הפוליטיקה ניצחה את הספורט?

חסרים מאות מגרשי כדורגל בישראל, אתה גם פועל להקמתם?

מאות מגרשים ללא תאורה, אתה פועל לשנות זאת?

אם יהיה אסון בסכנין, תיקח אחריות?

אתה לא בודק לפני שאתה פועל? למשל מה היה במקום, האם עברו על החוק? בגלל שקיים חשש לשלמות הקואליציה, אז הכול כנראה הולך.

זו התשובה שבחר סגן השר לענות לכל שאלותינו: “קיבלתי פנייה בנוגע לרישוי עסקים. פניתי לגורמים הרלוונטיים לבדיקה והם אלה שמקבלים את ההחלטות. למיטב ידיעתי ייערך שימוע ביום ראשון. אני עוזר לכל מי שמבקש. יש לי ווטסאפ לפניות ציבור, אתה מוזמן לפרסם: 055-5589055”. אז כל מי שיש לו בעיה בספורט הישראלי מוזמן לפנות לסגן השר, אני בטוח שהוא ייתן מענה מהיר.     

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל