הפועל ת"א יוצאת לדרך חדשה ועכשיו זה רשמי: הקבוצה עוברת לבעלות חדשה בראשות האחים דייויד ומיכאל מינצברג ולורנס מיניקון, כפי שנחשף ב-ONE לפני כארבעה חודשים. הם אלו שיצטרכו להוביל את האדומים לעידן חדש לאחר אישור הוועדה להעברת זכויות ניהול של ההתאחדות לכדורגל.

גורם בהפועל תל אביב אמר: "עידן חדש להפועל תל אביב. קבוצת הרכישה נחושה להחזיר את המועדון לטופ של הכדורגל הישראלי ולמקום שראוי לו. יש הרבה עבודה לכולם, קודם הקבוצה צריכה לסיים את המטרות שלה בליגה".

כידוע, ראש קבוצת הרכישה, דייויד מינצברג, הגיע לישראל כדי לקיים סבב פגישות שהובילו להשלמת העסקה. הוא ביקר במתחם חודורוב, שוחח עם עובדים בהפועל ת"א. העברת הבעלות הושלמה לאחר שההתאחדות לכדורגל הסכימה להקדים את הוועדה להעברת זכויות הניהול שהתקיימה בזום בעקבות ההפגנות. 


האחים מינצברג עמדו על כך שהוועדה תתקיים היום במקום מחר, כפי שתוכננה במקור, כדי לעמוד בלוח הזמנים שנקבע לפי החוזה עם הפועל תל אביב ולסיים את המתווה ההעברה עד להיום, ה-1.3.23.

בהחלטת הוועדה נכתב: “לאחר דיון ארוך שהתקיים בבקשה להעברת זכויות ולאחר שהובהרה לנו הדחיפות שבמתן החלטה כבר היום, החלטנו לאשר את העברת הזכויות בקבוצת הפועל תל אביב לרוכשת, זאת בהתאם לבקשה ולאחר ששוכנענו כי נתמלאו תנאי התקנון לאישור העברת הזכויות”.

הוועדה המשיכה: “עם זאת, האישור ניתן על ידינו בכפוף לתנאים הבאים: הרוכשת תמציא לאלתר ערבות בנקרית בנוסח שסוכם ואושר על ידי יו”ר הרשות לבקרת תקציבים, בהתאם לסעיף 16 לתקנון העברת זכויות וכן תציג האסמכתא לפיקדון כאמור בסעיף 12 לתקנות העברות הזכויות”.

“בנוסף, מובהר כי על שינויות עתידי בזהות המנהל של הרוכשת כמשמעותו בהסכם הניהול ו/או שינוי עתידי בזהות המנהלים מ”מנהל” בחברת Porter Street MM LLC ו/או כל שינוי אחר שמשמעותו החלפתם של דייויד או מיכאל מינצברג – ידרוש אישור מחודש של הוועדה וכל שינוי כזה כפוף לאישורה במסגרת הקשה חדשה להעברת זכויות”. 

מטבע הדברים, יהיו שינויים בהפועל ת"א ואחד מהם יכלול את היועץ המקצועי החדש, ניק האמונד, שיהיה אמון על הפן המקצועי כולו. האנגלי בן ה-55 עמד בעבר בין הקורות של ארסנל ורק לאחרונה שימש כיועץ משני לקבוצת הבעלים החדשה שנכנסה לניוקאסל. האמונד עבד בעבר גם בסלטיק הסקוטית, שם הדעות לגביו היו חלוקות.

דייויד מינצברג (שחר גרוס)דייויד מינצברג (שחר גרוס)

דייויד מינצברג הוא עורך דין יהודי-אמריקאי שנולד בוושינגטון. הוא שימש בעברו כעוזר ג’נרל מנג’ר וחבר בקבוצת הניהול של דטרויט פיסטונס ומילווקי באקס ב-NBA, כמו גם בקבוצת הכדורגל האמריקאית די.סי יונייטד מה-MLS. אחיו, מיכאל, הוא איש עסקים אמריקאי שמכהן כחבר דירקטוריון בקבוצת פליימות’ מהליגה השלישית באנגליה, שעלתה לאחרונה לגמר גביע המחוזות ונמצאת בעמדה טובה לעלייה לפרמיירשיפ. האדם השלישי בקבוצה האמריקאית, מיניקון בן ה-38, הוא איש עסקים שמתגורר בניו יורק ובבעלותו חברת ההשקעות ‘טמקריון’. בנוסף לכך, הוא מתעסק בקרנות הון סיכון.

בנוסף, הקבוצה פרסמה את שמות המשקיעים במועדון תחת החברה TAFP (Tel Aviv Football Partners LLC) שהוקמה על ידי האחים מינצברג. מעבר אליהם, בחברה משקיעים גם צ'ארלס ה. בייקר, צ'אס ברוק, קייל ברוק, בוקי בוכמן, מארק ברודי, מפעלי קטאלינה חברה באחריות מוגבלת, אנתוני סירלי, רודי קלינ-תומאס, קארינה דיהל, ריק אדסון, מייקל ל. אלקינס, רוני אקסלי, סטיב ג'יאנפיליפו, ויקטור הדמן, ג'ון הורסט, ברנט ג'קסון, דן קולרפראת', דניאל קרמר, גארי קראוטאמר, בריאן קובאסיק, ברוס ליין, ריאן מקדונה, אליוט מינצברג וקרול רסט-מינקברג, לורנס מיניקונין, אונדרי פאלאט, מיזמי רדבול חברה באחריות מוגבלת, מיזמי סיידליין חברה באחריות מוגבלת, מאט סילברמן, דיוויד סטדלין, סטפן טריאנדפילו, ברנדן טואוהיי ו-יולו 2 חברה באחריות מוגבלת.

תגובות לאחר המשחק בין אשדוד להפועל ת"א
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה