חבריו של רס”ן טל גרושקה ז”ל, שנהרג בדרכו לכפר עזה בשבעה באוקטובר, הודיעו על הקמת טורניר כדורגל לזכרו בשם “גביע הגרושקה” אשר יתקיים על בסיס שנתי ויהווה דרך ייחודית להנצחת אהבתו הגדולה למשחק, תוך שילוב הערכים שהיו חשובים לו – ספורטיביות, חברות ואהבת האדם.

במשפחה מספרים במילים שלהם

טל היה אדם מלא חיים שהכניס אור, חיוניות ושמחה לכל סביבתו. כשאחת מהדרכים הרבות שבהן הפעיל את קסמו הייתה דרך אהבתו הגדולה לעולם הכדורגל, ובמיוחד לקבוצת ברצלונה. אהבתו של טל לברצלונה הייתה יותר מסתם אהדה לקבוצת כדורגל, היא הייתה עבורו דרך חיים.

כבר מילדותו, טל בלט בכישרון וברוח הספורטיבית שלו. טל שיחק בקבוצות הפועל כפר סבא וראש העין גיל גול, שם זכה להערכה רבה והכיר את מעגל החברים שליווה אותו למעלה מעשרים שנה. טל היה גם חלק בלתי נפרד מקבוצת "חניתה". קבוצה שטל הקים יחד עם חברי ילדות מכפר סבא, ושהפכה עבורו לבית שני.

גביע הגרושקה (רמי ימיני)גביע הגרושקה (רמי ימיני)

טל היה יותר משחקן רגיל. טל היה הנשמה של חניתה, המנוע שהניע אותה קדימה. התשוקה למשחק, רוח הספורט, והמחויבות של טל לחבריו הפכו אותו לדמות מרכזית וחשובה בקבוצה על המגרש ומחוצה לו.

מעבר לכדורגל, טל היה אדם אהוב ומוערך על ידי כל מי שהכיר אותו. בעל חוש הומור מפותח, אופטימיות מדבקת ונכונות תמידית להקשיב ולעזור. חבריו ידעו תמיד שיוכלו לסמוך עליו, וטל היה עבורם מקור תמיכה וכתף תומכת לכל בעיה.

מותו של טל ב-7 באוקטובר 2023 הותיר חלל עצום בלבבות משפחתו וחבריו, בליבנו. טל נהרג בדרכו לכפר עזה, בעודו מותיר אחריו מורשת של אהבה, נדיבות ושמחת חיים.

המשפחה מזמינה את כל חובבי הכדורגל לקחת חלק בגביע הגרושקה, ולהצטרף להנצחת מורשתו של טל דרך אהבת המשחק, וללמוד על איש מיוחד שהדליק בחייו להבות רבות, שלעולם אורן לא יכבה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה