עיריית תל אביב-יפו קיימה הערב (שלישי) את טקס אנשי השנה בספורט בעיר לשנת 2023 בטקס צנוע באמצעות רשות הספורט העירונית במתחם האנגר 11 בנמל, בו זכו המתעמלים ארטיום דולגופיאט, אלכס מיאקנין והג’ודאית רות לביא בתואר הספורטאים המצטיינים של 2023.

בטקס, שנדחה בעקבות המלחמה בישראל, הוכרזו אנשי השנה בספורט בתל אביב. ראש העיר רון חולדאי העניק תעודות לספורטאים והמאמנים המצטיינים, חילק פרס על יזמות הספורט של השנה ופרס החינוך לספורט של השנה. בנוסף, הוכרזו גם המצטרפים החדשים להיכל התהילה של הספורט בעיר.

בתואר ספורטאי השנה זכה האלוף האולימפי בתרגיל הקרקע בהתעמלות מכשירים, ארטיום דולגופיאט ממכבי תל אביב, שגם זכה פעמיים בתואר אלוף אירופה ואלוף העולם לשנת 2023. ארטיום דולגופיאט אמר: “זה מרגש מאוד לקבל השראה. זה גם מלחיץ לראות שכל כך הרבה אנשים רוצים שאצליח וגם עושה טוב על הלב לקבל הכרה”.

נועה סקלי בטקס אנשי השנה של עיריית תל אביב (אילן ספירט)נועה סקלי בטקס אנשי השנה של עיריית תל אביב (אילן ספירט)

כמו כן, זכו בתואר הספורטאי המצטיין המתעמל אלכס מיאקינין והג’ודאית רות לביא. בפרס הספורטאי הפראלימפי המצטיין זכה החותר שמוליק דניאל. להיכל התהילה של הספורט בעיר נכנסו השנה אגדות הכדורסל התל אביביות שמעון אמסלם ותנחום כהן-מינץ ז"ל, הרצה הישראלית מרים סידרנסקי, הקופץ לגובה אריה קלינשטוב נוה, כדורסלנית העבר נועה סקלי והאתלט לשעבר רוגל נחום.

הקופץ לרוחק והמשולשת לשעבר שכיום הוא מנהל מקצועי באיגוד האתלטיקה, רוגל נחום, אמר: “זה כבוד גדול. כיף שיש הכרה גם לספורטאי עבר, זה מרגש מאוד. אני גר בתל אביב וזה חשוב לדור הצעיר לראות שלא שוכחים אף אחד וחושבים על דרכים לזכור אותם”.

בפרסי הספורטאים המבטיחים לשנת 2023 זכו תומר רשמן ממכבי תל אביב בכדוריד, עומר סניור ואל ים קנצפולסקי מהפועל תל אביב בכדורגל, ועומר מאייר ממכבי תל אביב בכדורסל שזכה גם בפרס תקוות השנה.

רוגל נחום מקבל את הפרס (אילן ספירט)רוגל נחום מקבל את הפרס (אילן ספירט)

עומר מאייר שהשיג 17 ניצחונות עם מכבי תל אביב ושיחק בגביע אמר: ״כיף גדול לקבל פרס כזה. אני לומד הרבה מהשחקנים בקבוצה שלי, יש הרבה מידע חדש שאני מקבל, כולם עוזרים לי ואני עובר חוויה מטורפת”. עומר סניור דיבר על הבמה והדגיש: “מאז 7 באוקטובר אנחנו מייצגים את הרוח הישראלית, התפקיד שלנו הוא לשמח את האוהדים. ביחד ננצח”.

אל ים קנצפולסקי ציין: “כל פרס והערכה שאני מקבל על מה שאני עושה זה מרגש. הקיץ הקודם היה קסום וסחפנו מדינה שלמה עם הישגים מדהימים שאני מאמין ששינו את הכדורגל בארץ, אפשר לראות את זה העונה בליגת העל. הכדורגל לא השתנה פתאום ברגע אחד, אבל זה יקח זמן וכבר רואים ששחקנים צעירים מקבלים דקות ואני מאמין שנמשיך להשתפר. המצב לא פשוט בהפועל תל אביב, עדיף פחות לדבר ולהוכיח יותר על המגרש”.

בפרס המאמנים המצטיינים זכו לנה זליקמן ואלונה קושביצקי, מאמנות מכבי תל-אביב בהתעמלות לילדות ונערות. בפרס הספורטאים הצעירים זכו שלי אלגאי ואלינור גרץ ממכבי תל אביב בהתעמלות אמנותית, גיא כהן ממכבי תל אביב בכדורעף, אביאל מאמו ממכבי תל אביב בכדורסל לנוער, יהונתן מסיקה ממועדון הסיוף תל אביב וגיא רש ארמן מכבי תל אביב בכדוריד.

שמעון אמסלם בטקס אנשי השנה של עיריית תל אביב (אילן ספירט)שמעון אמסלם בטקס אנשי השנה של עיריית תל אביב (אילן ספירט)

בפרס יזמות השנה בספורט זכתה יפעת רוזנברג, יו״ר מאמאנט תל אביב. פרס החינוך לספורט של השנה זכתה שרון מיכאלי רמון, מנהלת בית הספר לטבע, סביבה וחברה בעיר. 

ראש העיר רון חולדאי אמר: “הטקס נערך מידי שנה ואנחנו מנסים לקיים אותו בכל מצב, כמעט בלי קשר למציאות בחוץ. הפעם, לדעתי, חשיבותו של הטקס מכרעת דווקא על רקע המציאות בחוץ. ב-7 באוקטובר הכל נעצר, גם העיר תל אביב-יפו, שבדרך כלל הומת אדם, כאבה כל כולה. רק אחרי כמה חודשים אנשים חזרו לעשות ספורט ברחובות. לא שכחנו את מה שקרה ולא חזרנו לשגרה, אבל רבים ורבות יודעים שספורט הוא לא רק בריאות אלא גם בריאות לנפש. הספורט חשוב לעניין הריפוי ולכן אנחנו כאן, נמשיך למרות הכל בזמן חירום שכזה. זוהי תזכורת שאנחנו יכולים גם לכאוב וגם להתנחם, גם לדאוג וגם לזכור שבזכות הגוף והנפש הצלחנו להתגבר. גם הפעם נצליח וניבנה מחדש, ביחד עם החטופים שיחזרו אלינו במהרה בקרוב״.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה