החלטה כבדת משקל ובעלת משמעות רבה. כפי שפורסם ב-ONE, ההתמודדות בין מכבי גבעת שמואל להפועל צפרירים חולון, במסגרת המחזור ה-23 בליגה ג׳ ת״א, לא הסתיימה ב-90 דקות, שכן קפטן צפרירים חולון, עידן אשכנזי, סטר בעוצמה בפניו של שופט המשחק, שראה לנכון לסיים ההתמודדות בדקה ה-57.

אשכנזי וצפרירים חולון הגיעו לבית הדין המשמעתי, שם קיבלו את עונשם. אשכנזי נמצא אשם בשלושה סעיפים בגינם עלה לדין. איום, העלבת שופט המשחק והחמור מכולם - פגיעה גופנית בשופט המשחק. הדיין, עו״ד נעם ליובין, קבע, חד משמעית, כי אשכנזי לא חוזר למגרשים יותר, כאשר מעניש אותו בהרחקה מהמגרשים עד לתאריך 18/04/2123, כלומר ל-99 שנים.

מעבר לכך, הפועל צפרירים חולון נקנסה בסכום כולל של 5,000 שקלים, כשלצד זאת, השית הדיין הפחתת שלוש נקודות על תנאי, למשך שנה שלמה, במקרה של הפסקת משחק עקב מעשים הקשורים עם הנאשמת, שחקניה, אוהדיה או אחד מבעלי התפקיד שלה. ״לצמיתות יורחק. לצמיתות מכר הדשא ואף לא יוכל לשמש בכל תפקיד הנוגע לכל קבוצה בכל קבוצת גיל, השייכת להתאחדות לכדורגל״, סיכם בדבריו הדיין עו״ד ליובין.

לנוכח כך, מכבי גבעת שמואל זכתה ב-0:3 טכני במשחק המדובר וקיבלה שלוש נקודות נוספות במאבקי העלייה שלה, רגע לפני המשחק המכריע מול לזרוס חולון (מוצ"ש, חולון, 21:30). אין ספק שלפועלו של ועד איגוד השופטים בדבר ענישה חמורה כנגד פגיעה בשופטים זכתה אתמול (רביעי) להתייחסות מצד הדיין עו"ד נעם ליובין, שהוכיח בהחלטתו כי אין מקום ולו הקטן ביותר לפגיעת שופטים במגרשי הכדורגל. החלטה שתרתיע שחקנים? ימים יגידו. ONE ימשיך לעקוב מקרוב.

דו"ח השופט, כפי שהועבר לתובע ההתאחדות, שהחליט להעמיד לדין את אשכנזי והפועל צפרירים חולון: "בדקה ה-58, לאחר הבקעת שער לזכות מכבי גבעת שמואל, פנה לעברי הקפטן של צפרירים חולון, אשכנזי עידן עובדיה, באמירות הבאות: ״היה נבדל! אין לכם מושג! באתם להרוס את המשחק! לקוון שלך אין לו מושג בכלל!״ אמרתי לו שלא היה נבדל ואישרתי את הגול".

"הוא בא שוב לעברי ואמר: ״אל תענה כמו שופט מסכן... אני א***ן אותך, יא בן ***ה!״. על כך שלפתי לעברו כרטיס אדום בגין העלבת שופט המשחק. באותו רגע, השחקנים מקבוצתו ראו את האירוע ניסו לעצור ולחסום אותו אחורה, אך הוא השתחרר מהם, רץ לעברי ונתן לי מכה חזקה בפנים. מיד שרקתי לסיום המשחק בגין תקיפת שופט וירדתי מכר הדשא לחדר הלבשה בליווי מנהל (מאבטח) האירוע המקומי; הפסקת משחק; פיצוץ משחק: תקיפת שופט המשחק".

מתוך פרוטוקול הדיון: "הנאשמת 1 (הפועל צפרירים חולון), ברוב הגינותה, שלחה כתב הגנה בו הודתה באמור בדו"ח השופט ולמעשה לא מצאה לנכון לגונן על הנאשם 2 (עידן אשכנזי). על מעשה האלימות של הנאשם 2 אין צורך להכביר במילים. נראה כי לא בכדי, לא הופיע הנאשם לדיון בעניינו ואף לא שלח כתב הגנה. אומר בקצרה, מעשהו של הנאשם הינו מעשה תקיפה, מעשה פלילי לכל דבר ועניין אשר אינו ראוי בלשון המעטה בין חבר בני אדם, ובוודאי שלא על כר הדשא. מעשהו זה של הנאשם, ראוי לכל גינוי אפשרי ובמסגרת ההחמרה בעונשים בגין מעשים מעין אלו, הרי שאין לטעמי הנאשם ראוי להיות שחקן כדורגל עוד במסגרת קבוצה המסונפת להתאחדות לכדורגל".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה