קשה לבוא בטענות לרן בן שמעון כי הוא היה צריך להרכיב סגל מאולתר עם המון שחקנים שבסיטואציה רגילה לא היו מקבלים זימון לנבחרת. גם העניין של השחקנים שהולכים למשחקים האולימפיים ולא יכלו להגיע, וגם שחקנים ש”מתחמקים” ממשחקים כאלה בגלל שהם תקועים באמצע הפגרה.

לחלק מהשחקנים יש רק שבועיים-שלושה פגרה והנבחרת “הורסת” להם את החופש. שחקנים שבטוחים במקומם בנבחרת אפשר עוד להבין אחרי עונה עמוסה, אך מצד שני ראינו שחקנים שמעמדם לא בטוח וגם הם התחמקו מסיבות כאלו ואחרות במקום לקחת את ההזדמנות.

אפילו בסוכנויות ההימורים נתנו יתרון גדול להונגרים, כולם ציפו שכך יראה המשחק. למרות הכל, מהסגל הנוכחי היה אפשר להרכיב הרכב יותר טוב, רועי גורדנה היה חייב לפתוח במרכז השדה. בנוסף, הייתה ציפייה מנטע לביא, גדי קינדה ודן ביטון להוביל בנושא הנעת הכדור והמעברים, אך הם לא הורגשו במחצית הראשונה.

רן בן שמעון, יכול היה להרכיב הרכב יותר טוב (רויטרס)רן בן שמעון, יכול היה להרכיב הרכב יותר טוב (רויטרס)

רן בן שמעון הציב הגנה שמעולם לא שיחקה יחדיו וכבר אחרי 30 דקות הבין את הטעות בחילוף משולש. השינוי היה חיובי לאחר שיצאו שני בלמים מתוך השלושה (בנוסף לשמיר), ונכנסו נחמיאס ולצידו את ספורי וגורדנה. המעבר ל-4-3-3 איזן את המשחק והדברים נראו יותר טוב, אך לצערו של המאמן תוצאת המשחק נסגרה עוד לפני כן.

שלושת השערים הגיעו ממהלכים דומים מכיוון האגף השמאלי של ההגנה הישראלית, הכיסוי של הבלמים לכדורי הרוחב לא היה מספיק טוב וניתן היה לראות שחסר תיאום והשחקנים לא מכירים זה את זה. בנוסף, הופמייסטר הוא קשר אחורי ולא בלם וראו זאת על המגרש. גם גלזר לא היה חף מפשע ובשער הראשון היה לו חלק משמעותי כשכבר התחיל לצאת מהשער ונעצר.

הונגריה נבחרת בהתקדמות אדירה שהולכת ומשתפרת, זו לא תהיה הפתעה גם אם תעבור את שלב הבתים ביורו 2024 כשהיא בבית עם גרמניה, סקוטלנד ושווייץ. גם אם היינו מגיעים בהרכב מלא הם היו פייבוריטים, אז בטח שבהרכב כפי שהיה.

שחקני נבחרת הונגריה חוגגים, בהתקדמות אדירה (רויטרס)שחקני נבחרת הונגריה חוגגים, בהתקדמות אדירה (רויטרס)

במחצית השנייה ההונגרים הורידו רגל מהגז ועשו הרבה חילופים, הם את הביטחון ליורו כבר קיבלו. למזלנו המשחק הבא יהיה מול בלארוס ומולם יהיה יותר שוויוני.

כמובן שכאשר לרן בן שמעון יהיו שחקנים כמו, אבו פאני, קניקובסקי, דור פרץ, מנור סולומון ועוד, הדברים יראו אחרת. הפעם הפערים היו עצומים, אך זו הייתה הציפייה מלכתחילה כשראינו את הסגל שזומן.

למרות ההפסד נישאר עם המצב הרוח המרומם מהבשורות שהגיעו אלינו בצהרי היום בתקווה שכל החטופים יחזרו אלינו בריאים ושלמים בהקדם.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה