תביעה חדשה כנגד מועדון הכדורגל צעירי טייבה, אבל מי סופר. לידי ONE הגיע כתב תביעה של הקשר טל איילה, ששיחק במדי צעירי טייבה בין העונות 2021/22 ל-2022/23 ולטענתו נאלץ לחתום על מסמך המאשר לכאורה כי הוא מסכים לוותר על שכרו בתמורה לשחרור שלו. בהתאם לחוק, מדובר בחתימה לא חוקית וכזו שאין לה כל משמעות משפטית ו/או חוקתית, הרי שמעסיק מחוייב להעניק לעובדיו תנאי עבודה מסוימים, שאינם ניתנים לביטול.

"נכון לעת עזיבתו", נכתב בכתב התביעה שנשלח בידי עו"ד אוהד כהן לנתבעת, צעירי טייבה, "הנתבעת חייבת לתובע 125,000 שקלים בגין שכר עבודה". בסעיף 31 נכתב כי "יש לבדוק אם כתב הוויתור לא נעשה תוך פגם בכריתתו, למשל עקב ניצול מצוקה של העובד (עושק), כפייה, טעות יסודית או הטיה, בהתאם למבחני דיני חוזים. כשמעסיק ניצל את חולשתו של העובד או הפעיל עליו לחץ שלא כדין, לחתום על כתב הוויתור בניגוד לרצונו, אין תוקף לכתב הוויתור".

בכתב התביעה מצורפים התכתבויות בין התובע לנתבעת ונדמה כי הנתבעת לא ממהרת לשלם או להגיב לתובע. יחד עם זאת, מצורפים גם הסכם ההתקשרות בין הצדדים, נתנוני השחקן בקבוצה, טופס עליו חתם התובע שמוותר על הכל תמורת שחרורו וטופס הלנת שכר. סכום התביעה מגיע לגובה של 254,892.50 שקלים (למעלה מרבע מיליון ש"ח), הנגזר משישה סעיפים ותתי סעיפים, "כל זאת בצירוף הוצאות, אגרות ושכר טרחת עורך דין, כשכל אלה צמודים למדד ונושאים ריבית החל מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום בפועל", נכתב.

טל איילה (שחר גרוס)טל איילה (שחר גרוס)

כבר מחר (רביעי) תעלה לדין צעירי טייבה בגין "אי קיום החלטת מוסד שיפוטי", כשלפני שבועיים בדיוק, פורסם ב-ONE כי צעירי טייבה, קבוצה המשחקת בליגה א' צפון, עמדה לדין העונה לא פחות מ-12 פעמים, פי שתיים משעמדה לדין בין השנים 2020 ל-2023. כזכור, בתחילת העונה טייבה כמעט וירדה לליגה ב', אלא שבית המשפט הכריע כי תישאר זו בליגה א' צפון, למרות איחור בתשלומים (חובות) וברישומה לליגה א', כקבוצה מן המניין תחת ההתאחדות לכדורגל.

ב-14 במרץ הושת על המועדון קנס כספי בגובה של 2,500 שקלים, בעוד הדיין, עו"ד ישראל שמעוני, השית על המועדון קנס כספי בגובה של 15,000 שקלים על תנאי, באם לא תשלם את מלוא יתרת הסכומים הפסוקים עד ליום 27 במרץ. התאריך עבר וכאמור תעמוד מחר לדין כיוון שלא מילאה חובתה כלפי שחקן כדורגל לו חייבת כספים. אין ספק שהסאגה סביב המועדון מסרבת לדעוך ונדמה כי בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל דווקא מקל בעניינה ופוגע במעמד השחקן.

עו"ד אוהד כהן, ב"כ של השחקן, הגיב לתביעה בדבריו ל-ONE: "ההתנייה של שחרור כרטיס שחקן בתמורה לויתור על שכר עבודתו אסורה בתכלית האיסור. חוקי המגן בישראל  נועדו במיוחד כדי לשמור על עובדים ולמנוע מהם לוותר על שכרם, גם אם זה מרצונם החופשי לכאורה. לצערנו מדובר בתופעה נרחבת בכדורגל הישראלי ומשרדנו מטפל בעשרות תיקים כאלו מידי עונה. מקווה שיום יגיע וההתאחדות תעלה את העניין לסדר היום בתקווה לצמצום התופעה בעתיד".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה