דירקטוריון מנהלת הליגות בכדורגל התכנס היום (שני) לישיבה בה דנו ראשי הקבוצות בחידוש משחקי הליגה בשבת הקרובה. בימים האחרונים פעלו ביתר שאת מספר קבוצות לדחות את חידוש המשחקים, כאשר בראש ובראשונה עמדה מ.ס אשדוד. למרות זאת, בהצבעה שנערכה, היה רוב לחידוש המשחקים כבר בשבת הקרובה (4:12). אלונה ברקת נמנעה בהצבעתה, אשדוד, בית”ר ירושלים, סכנין והפועל חדרה הצביעו נגד.

במנהלת הציגו לקבוצות שאי אפשר כבר לדחות את המשחקים מבחינת הלוח, מאחר שאין לאיפה לדחוס אותם. פירוש הדבר בדחיית חידוש הליגה הן השלכות כלכליות גדולות מאוד. גם זכיין השידורים צפוי יהיה להפחית כספים וכך גם ספונסרים של הליגה. במ.ס אשדוד הודיעו שבהמשך יודיעו לטוטו שלא יופיעו למשחק שלהם. בהמשך תתקיים פגישה מרובעת בין כל הקבוצות המתנגדות: יקיר שוורץ בעלי הפועל חדרה, גקי בן זקן בעלי מ.ס אשדוד, ברק אברמוב בעלי בית״ר ירושלים ומוחמד אבו יונס, יו״ר סכנין.

עדכונים מהישיבה

כבר בכניסה לישיבה אבו יונס אמר שהוא מתנגד לחידוש המשחקים, אבי לוזון אמר שהוא בעד. נכון לעכשיו יש רוב לחידוש הליגה בשבת.

במהלך הישיבה, בעלי בית”ר ירושלים ברק אברמוב הציע כי הקבוצות יחדשו את העונה, אך בלי השחקנים הזרים עד ינואר. הרעיון מאחורי ההצעה הוא לנסות ולחסוך הוצאות כספיות, כביכול. לאחר מכן החלו צעקות בין אבי לוזון לאבו יונס. 

ארז כלפון (ראובן שוורץ)ארז כלפון (ראובן שוורץ)

סמנכ”ל המנהלת, ניר ינקלביץ’, שאחראי על לוח המשחקים הסביר לקבוצות כי דחייה נוספת לא תאפשר את דחיסת כל המחזורים עד סוף חודש מאי. בפני הקבוצות הוצג לוח המשחקים שנוצר בהתחשב במצוקת האצטדיונים ויעבוד לפי עקרון שבוע-שבוע.

בשבוע אחד ישוחקו שלושה משחקים בליגת העל, ובשבוע שאחריו בלאומית ישחקו שלושה משחקים. כאשר בליגת העל ישחקו שלושה משחקים, אז באותו השבוע בלאומית ישחקו שני מחזורים, ולהפך. 

בהמשך, מנכ”ל הפועל ת”א איתי בונה אמר שחבל שמגיעים לאמוציות כאלה וצעקות בדיון, ונענה על ידי הנוכחים במקום: “ברוך הבא, ככה זה”. ארז כלפון אמר: “קיוויתי שנחזור ותהיה סולידריות מלאה בלי הצבעה, אבל זה לא כך. יש אפשרות שהמשחק בין חיפה להפועל פתח תקווה מהמחזור הראשון ישוחק השבוע, וכל הליגה תחזור בשבוע הבא”. בהמשך, ירדה ההצעה של כלפון מהפרק והוחלט שהליגה תחזור בסוף השבוע כפי שתוכנן.

אלונה ברקת (ראובן שוורץ)אלונה ברקת (ראובן שוורץ)
אייל סגל (ראובן שוורץ)אייל סגל (ראובן שוורץ)
משה דמאיו (ראובן שוורץ)משה דמאיו (ראובן שוורץ)
יעקב שחר (ראובן שוורץ)יעקב שחר (ראובן שוורץ)
ארז כלפון (ראובן שוורץ)ארז כלפון (ראובן שוורץ)
ניב גולדשטיין (ראובן שוורץ)ניב גולדשטיין (ראובן שוורץ)
יעל מרגלית (ראובן שוורץ)יעל מרגלית (ראובן שוורץ)
אבי לוזון (ראובן שוורץ)אבי לוזון (ראובן שוורץ)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה