בהתאחדות לכדורגל יחד עם מנהלת הליגות בכדורגל קבלו אתמול (ראשון) את ההחלטה הדרמטית כי משחק הליגה בשבת הקרובה בין בני סכנין לבית"ר ירושלים יתקיים ללא קהל החוץ, קרי אוהדי בית"ר ירושלים, לאחר מכתב שהתקבל ממרחב הגליל במשטרה שהצביע בבירור כי יש כוונה לנסות, לכאורה, לפוצץ את המשחק על ידי אוהדי שתי הקבוצות.

כבר בשבוע שעבר חשפנו ב-ONE לראשונה את התוכנית לקיים את המשחק בלי קהל החוץ. הכוונה הראשונית הייתה לקבל את ההחלטה בהסכמת שתי הקבוצות. בעוד סכנין נתנה את האור הירוק, בבית"ר העבירו מסר: “קבלו החלטה, אך אנחנו לפני כן לא ניתן אישור למהלך”. בקבוצה מהבירה לא רצו ככל הנראה להיכנס לעימות עם אוהדי הקבוצה על החלטה כזו.

לאחר שאמש התקבל המכתב החמור ממרחב הגליל במשטרה, בהתאחדות לכדורגל יחד עם המנהלת החליטו לקבל החלטה חד צדדית, בלי הקבוצות, שהמשחק הזה יתקיים בלי קהל אוהדי בית"ר ירושלים.

אוהדי בית"ר ירושלים. המצולמים לא קשורים לכתבה (רדאד ג'בארה)אוהדי בית"ר ירושלים. המצולמים לא קשורים לכתבה (רדאד ג'בארה)

במכתב של המשטרה שהגיע לידי ONE נכתב בין השאר: “מדובר במשחק טעון ביותר, מעבר ליריבות הספורטיבית, כאשר היסטוריית המשחקים בין שתי הקבוצות מראה על ניסיונות רבים לפרובוקציות מצד שני הקהלים, שהביאו לא אחת לאירועי אלימות לא פשוטים, להתנגשויות בין האוהדים ובין האוהדים לאנשי המשטרה שהופקדו על שמירת הסדר, זאת למרות ניסיונות שתי הנהלות הקבוצות להרגיע את המצב ולהשאיר אותו בגדר מאבק ספורטיבי בלבד, ניסיונות שכמובן לא צלחו".

עוד הוסיפו וכתבו במשטרה: "מיותר לציין כי בעת הזאת, כשמדינת ישראל נמצאת במלחמה, מקבל המשחק רגישות רבה אף יותר משנים קודמות. המודיעין שברשותנו לקראת המשחק שבנדון מצביע על מתיחות שיא בין אוהדי שתי הקבוצות, על כוונות משני הצדדים לעורך פרובוקציות ואף להשתמש בפירוטכניקה על מנת לשבש את מהלך המשחק, ותכנונים נוספים שלא כאן המקום לפרטם".

אבוקות ביציע של אוהדי סכנין. המצולמים לא קשורים לכתבה (עמרי שטיין)אבוקות ביציע של אוהדי סכנין. המצולמים לא קשורים לכתבה (עמרי שטיין)

המשטרה אף הזהירה כי “בכדי להיערך למשחק באם יוחלט לקיימו עם אוהדים משתי הקבוצות, משטרת ישראל תיאלץ להשקיע מאות שוטרים במשימה, על חשבון משימות אחרות ייחודיות שקשורות בעת הזאת במלחמה בגבולותיה השונים של המדינה.

“האם ישנה הסכמה מן הנהלות  הקבוצות ועל דעתן של ההתאחדות לכדורגל ושל המנהלת לכדורגל לקיים את המשחק ללא קהל חוץ, הרי שהדבר יפחית את הפוטנציאל המאוד נפיץ של משחק זה, כאמור. למרות האמור, באם יוחלט לקיים את המשחק כסדרו, בנוכחות שני קהלי האוהדים, משטרת ישראל  תעשה את כל הנדרש ממנה על מנת לקיים את המשחק כדין ולשמור על הסדר ובטחון כל באי האצטדיון".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה