בית”ר ירושלים שברה הערב (שני) בצורת בת למעלה מארבע שנים וניצחה את הפועל ת”א בבלומפילד עם 0:1 משער של פרד פריידיי. יוסי אבוקסיס פתח במערך 5-3-2, כשלטעמי הוא עשה זאת כדי לחזק את ההגנה, אבל הרוויח בכך פעמיים: גם לא ספג וגם, בטח במחצית הראשונה, קבוצתו השתמשה בשחקני הקו זוהר זסנו ולי-און מזרחי שהיו המשמעותיים ביותר.

דרך שני שחקני הקו עברו ההתקפות והראיה לכך המצב אולי הכי טוב של הירושלמים במחצית הראשונה, שהגיע בדקה ה-7, כשמזרחי השאיר את טימותי מוזי באחד על אחד מול אמיליוס זובאס, אך השוער הליטאי עצר. המערך הפתיע את בורחה לאמה כי בכל 45 הדקות הראשונות בית”ר שלטה בצורה מוחלטת והפועל לא הצליחה למצוא את הדרך לסגור את הירושלמים.

זה המשיך בעוד מספר מצבים טובים של בית”ר, שכבר בדקה ה-12 הגיעה לשלושה מצבים מצוינים להבקעה. מלבד ההזדמנות של מוזי הייתה התקפה טובה בה היו מעורבים דן עזריה ומיירון ג’ורג’ שעזב את הכדור ולבסוף עדי יונה בעט גבוה, כשבפעם השלישית יונה, עם כדור מצוין, השאיר את מוזי המהיר באחד על אחד, אך האחרון לא הצליח למצוא את ג’ורג’.

פרד פריידיי חוגג (ראובן שוורץ)פרד פריידיי חוגג (ראובן שוורץ)

במחצית השנייה הפועל ת”א הגיבה קצת יותר טוב למערך שהציבה בית”ר ומחזיקת הגביע התקשתה יותר להגיע למצבים שלה. היו פה ושם הזדמנויות של האדומים כשגם אלן אוז’בולט נעצר פעמיים אצל מיגל סילבה ומנגד היו גם לבית”ר מספר מצבים, אך הם לא היו דומים לאלה שהיו לה במחצית הראשונה. בדקה ה-69 החל הבליץ של בית”ר על השער של זובאס.

תחילה היה זה פריידיי שהשתחרר מערבוביה ברחבה, אבל בעט לשער למרות שהיה צריך למסור לעזריה החופשי, החלטה לא טובה של החלוץ הניגרי. שלוש דקות אחר כך שוב פריידיי הגיע להזדמנות טובה, כשניער מעליו את אור בלוריאן והפעם בחר למסור במקום לבעוט ופספס עוד הזדמנות. בשני המקרים האלו הייתה קבלת החלטות לא טובה של הניגרי של בית”ר.

בדקה ה-75 הגיע השער. איסמעילה סורו עשה פעולה נהדרת בהתקפת המעבר, מסר לדור מיכה שכדרר טיפה, הרים את הראש ומי כמו מיכה יודע למצוא שחקנים בעמדה חופשית להבקעה, הוא שם את הכדור על הראש של פריידיי, שנגח מקרוב והכניע את זובאס בדרך ל-0:1. משם, בית”ר הסתגרה וניסתה לצאת למתפרצות, שמרה על היתרון וחגגה ניצחון מתוק.

אכזבה בהפועל תל אביב (רדאד ג'בארה)אכזבה בהפועל תל אביב (רדאד ג'בארה)

ומן העבר השני, בצד המפסיד, הפועל ת”א כמעט ולא הייתה במשחק, בטח במחצית הראשונה. היא הייתה המומה מהפתיחה הטובה של בית”ר ירושלים והנתון שבולט לרעה יותר מכל מבחינתה הוא שבדקה ה-28 היא נגעה בפעם הראשונה בכדור ברחבת הירושלמים. נתון שמעיד על המחצית הראשונה הלא טובה של האדומים, במיוחד מבחינה התקפית.

הפועל חייבת למצוא פתרונות ותבניות התקפה טובות יותר כדי לייצר מצבים, היא הייתה תקועה מאוד בהתקפה ושחקני הקישור והחלק הקדמי שלה לא הצליחו להשלים מהלכים שיסכנו בית”ר. יש לציין כי מי שנכנס מהספסל בשורות האדומים, מעט העיר את המשחק מבחינתם והיה היחיד שסיכן את השער, הוא סתיו טוריאל שביצע כמה הגבהות טובות ובעיטות מרחוק.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה