מכבי נתניה קיוותה אמש (ראשון) להיות זאת שעוצרת את רצף הניצחונות של הפועל באר שבע, בטח לאור המאזן הטוב של היהלומים מול היריבה מהדרום במשחקים האחרונים, אך למרות שיצאה עם מחמאות ומשחק לא רע, הקבוצה של גיא צרפתי ספגה הפסד רביעי ברציפות בליגה ללא כיבוש שער זכות והמקום בפלייאוף העליון בסכנה גדולה.

בנתניה היו מרוצים בעיקר מהיכולת אך במבחן התוצאה הם כשלו, כשהבשורה היותר מעודדת מגיעה מכיוונו של הקפטן אביב אברהם שהוחלף במחצית הראשונה עקב פציעה בשריר האחורי אך מסתמן שבמדובר בהתכווצות בלבד ולא בפגיעה חמורה.

בשורה חיובית נוספת מגיעה מכיוונו של הקשר איברהים טנקו, כאשר בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, בצעד יוצא דופן, קיבל את ערעורה של נתניה לגבי מועד הרישום של הגנאי, כשהוא צפוי לשחק במדי הקבוצה כבר העונה. נתניה הודיעה היום שהשחקן עבר את הבדיקות הרפואיות בהצלחה וחתם במועדון לשלוש וחצי העונות הקרובות לאחר שהמועדון השלים את רישומו הבוקר בהתאחדות לכדורגל.

ברדה:למרות שניצחנו,עדין שיחקנו פחות טוב

אך עם כל הכבוד להפסד, האירוע שייזכר יותר מכל יהיה עזיבתו של המנהל המקצועי אלמוג כהן לאחר ארבע שנים וחצי במועדון ושנתיים וחצי כמנהל המקצועי. לאחר אי מעורבותו בפיטוריו של רן קוז'וק, היה ברור שהצדדים נמצאים במסלול התנגשות.

בנוסף לכך, לא מעט אנשים שיערו שלאחר הודעת העזיבה ביום שלישי הקודם והדיבורים על המעבר לבית"ר ירושלים, כהן לא יסיים את העונה בנתניה אך הציפייה הייתה שהפרידה תהיה תוך מספר שבועות ולא באופן מיידי.

אלא שאם נכנסים מאחורי הקלעים, כבר לאחר הפרסומים על חתימתו במדי בית"ר, אי שם ביום חמישי, הוא הבין שלאור ריבוי הכתבות בנושא והכותרות שהן תופסות, יהיה קשה להישאר. הוא שוחח עם היו"ר ונציג הבעלים גיל לב והשניים הגיעו להסכמות שמוטב לפרק את החבילה כבר עכשיו.

אלמוג כהן ורן קוז'וק. אחרי פיטורי המאמן החל מסלול ההתנגשות (איציק בלניצקי)אלמוג כהן ורן קוז'וק. אחרי פיטורי המאמן החל מסלול ההתנגשות (איציק בלניצקי)

למעשה, כבר מיום שישי, נקבע כי כהן יעזוב אחרי המשחק, ללא קשר לתוצאה אשר תהיה. לאחר ההסכמה על כך, שמעטים ידעו עליה, המנהל המקצועי היוצא אף הספיק לשוחח עם הבעלים אייל סגל ולסיים את הדברים ברוח טובה, כאשר אמש, הוא הגיע לאצטדיון כשאיש לא קלט את העתיד לבוא.

גם השחקנים הופתעו בסיום מהודעת הפרידה בחדר ההלבשה, כשאל כהן התלוו כל אנשי הצוות כולל לב עצמו, המנכ"ל אסף גביש וסמנכ"ל התפעול עמית קליינמן. השחקנים סיפרו כי כהן דיבר עם גרון חנוק ואפילו הזיל דמעה קטנה, כשהוא עבר אחד אחד, חיבק אותם כשבסיום השחקנים מחאו לו כפיים.

"אני אוהב אתכם, תמשיכו להיות מקצוענים וגברים ואני מאמין בכם. מבחינתי אין דרך אחרת בכדורגל", הוא אמר להם. אגב, למרות שסיים את חוזהו באופן מיידי, לאור הערכה לכהן, נתניה נהגה בג'נטלמניות ותשלם לו שתי משכורות נוספות עד סיום העונה.

אייל סגל. מחפש מחליף (חג'אג' רחאל)אייל סגל. מחפש מחליף (חג'אג' רחאל)

כעת ילך כהן לנוח מספר ימים, כאשר ההודעה על מינויו למנהל המקצועי החדש של הירושלמים צפויה להתפרסם בימים הקרובים. "זה היה הכי נכון שהפרידה תהיה כבר עכשיו", אמר גורם במועדון. "עם כל הכתבות שיצאו, הייתה הבנה שנעשה פה נזק ושעדיף לסיים את זה עכשיו".

הבעלים אייל סגל שכבר הצהיר שימנה מנהל מקצועי חדש שככל הנראה יהיה ישראלי, יצטרך למצוא מועמד ראוי, כאשר ההערכות הן שהוא לא יצטרף למועדון כבר השנה, אלא רק בעונה הבאה, אם כי ייתכן והוא יחל בהכנות בחודשים הקרובים.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה