ערב קסום עם אווירה מדהימה ושמחה גדולה באצטדיון בלומפילד. אחרי שלוש עונות שחונות מהולות באכזבות בצד הצהוב עם שילוב של אובדן ההגמוניה והבכורה לירוקים מחיפה, שהשתלטו על הפסגה של הכדורגל הישראלי עם רצף מרשים ויציבות תוך כדי הנפה של צלחת האליפות שלוש פעמים ברציפות, הגיעה עונת 2023/24 – אולי שנת המפנה של הכדורגל הישראלי לקראת השנים הבאות.

ראינו הערב התפרצות אדירה של צהלה מהולה בגאווה אצל האוהדים הצהובים ביציעים, וטירוף על הדשא אצל השחקנים ואנשי הצוות בצהוב, שהניפו את הצלחת בצדק אחרי עונה ארוכה, מאתגרת ותובענית עם הסוף הכי מתוק. הלחץ הגדול בתחילת העונה אצל המכבים מתל אביב היה לחזור ולהוות פקטור משמעותי במאבק האליפות. אחרי שלוש שנים בהן הירוקים שלטו ללא עוררין בכדורגל הישראלי, הצהובים הפנימו שהגיע הזמן שלהם לשנות את המשוואה.

זה התחיל עם החתמה של רובי קין על הקווים. שם גדול כשחקן, אבל חוסר הניסיון על הקווים כמאמן היווה סימן שאלה גדול בתחילת הדרך. עם הזמן הוא התגלה כמאמן עם כריזמה, שמחת חיים וקבלות בשטח. בנוסף, קין צירף צוות מקצועי חדש ורעב, שהחל לבנות את הפאזל בדרך הנכונה לתואר הנחשק תוך כדי תנועה, עם חיזוק מרשים בדמותו של מילסון, שהוא שובר שוויון יוצא דופן.

רובי קין. התגלה כמאמן עם כריזמה (רדאד ג'בארה)רובי קין. התגלה כמאמן עם כריזמה (רדאד ג'בארה)

מילסון, ללא ספק השחקן הטוב ביותר בליגת העל, היווה פקטור משמעותי בזכייה באליפות. במקביל לכך, שילוב של שחקנים צעירים מוכשרים דוגמת רוי רביבו ודור תורג’מן, דור ביניים בדמות יוריס ואן אובריים, דור פרץ וגבי קניקובסקי, והדור הוותיק בדמות ערן זהבי המצוין, אנריק סבוריט ואופיר דוידזאדה, שתרמו המון מניסיונם בעיקר ברגעי המשבר.

חייבים לציין את הקאמבק של הצהובים לאחר אובדן הפרש הנקודות המשמעותי ממכבי חיפה במהלך חודש ינואר, זאת לאחר יציאתו של מילסון לאליפות אפריקה. החבר’ה בצהוב, גם הצוות המקצועי בראשות קין וכמובן השחקנים, התעשתו והחזירו את הקבוצה למסלול הניצחונות. 

במקביל, הצהובים הצליחו בגדול בזירה האירופית. עם העדר ביתיות בשל המלחמה, הצהובים צלחו את שלב הבתים בהצלחה גדולה והעפילו לשמינית גמר הקונפרנס ליג. הישג גדול בפרט עבור מכבי תל אביב ובכלל עבור הכדורגל הישראלי. 

מילסון. השחקן הטוב בליגת העל (חגי מיכאלי)מילסון. השחקן הטוב בליגת העל (חגי מיכאלי)

סיכום העונה של הצהובים הוא במילה אחת הצלחה, אבל בדרך הארוכה להצלחה היו גם טעויות שהצהובים חייבים לתקן לקראת העתיד, בעיקר בגזרת הזרים. מכבי תל אביב חייבת לשדרג את רמת הזרים. מלבד מילסון הנפלא, שאר הזרים בינוניים. בנוסף, הצהובים חייבים לשדרג את משחק ההגנה הקבוצתי שלקה בחסר כמעט לאורך כל העונה.

הכי חשוב, בן מנספורד ומיץ’ גולדהאר צריכים להתכונן לקראת העונה הקרובה שאמורה להיות קריטית בשאלת מכבי תל אביב, לאן? האם לקראת סבב תארים רצוף או דשדוש וחזרת ההגמוניה לירוקים מהכרמל. הצהובים חייבים להפנים שכל מי שמזוהה עמם צריך לשמוח מהזכייה באליפות, אבל בוודאי אסור לצהובים להסתנוור מהזכייה. היכולת לא הייתה משכנעת, יש ציפיות לכדורגל יותר שוטף והתקפי, ובעיקר להבין שהתחרות מול הירוקים בעונה הבאה תהיה סיפור שונה לחלוטין ממה שהיינו עדים לו בעונת 2023/24.

מכבי חיפה תחת ברק בכר תהיה יריבה איכותית ועוצמתית הרבה יותר ממה שראינו העונה מהירוקים, לכן ההכנה בגזרת השחקנים של הצהובים מתל אביב תהיה משמעותית וקריטית לקראת הקרב המסקרן בעונה הקרובה.

מיץ' גולדהאר. העונה הקרובה אמורה להיות קריטית (רדאד ג'בארה)מיץ' גולדהאר. העונה הקרובה אמורה להיות קריטית (רדאד ג'בארה)

נקודה נוספת לדיון היא הסוגיה שאני עד לה בשבועיים האחרונים. אינספור התבטאויות של אנשי תקשורת, פרשנים ושחקנים שהקבוצה הפחות טובה זוכה באליפות. אז אני יחדש לכולם - מי שזוכה באליפות זאת הקבוצה שמגיע לה לזכות באליפות. במקום לקנטר הגיע הזמן לפרגן, כפי שמכבי חיפה זכתה לפרגונים בזמן שזכתה באליפויות. 

והנקודה האחרונה והחשובה ביותר היא לא לשכוח את החטופים, ואת כל החיילים והאזרחים היקרים שאיבדו את חייהם מאז ה-7.10, בתוכם למעלה ממאה אוהדים צהובים שהאליפות הערב צריכה להיות קודם ולפני הכל עבורם, עם ציפייה עזה לחזרת החטופים.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה