במכבי חיפה עשויים בימים הקרובים להעביר הילוך בכל מה שנוגע להכנות לעונה הבאה כאשר הקבוצה מתכוונת להתמקד בשלוש עמדות שבהן רוצה המאמן ברק בכר להשתדרג.

הסוגיה הראשונה מן הסתם היא שוער המשנה שאמור להחליף את איתמר ניצן שהודיע על פרישה. תומאס סולטאני אמנם עומד בראש סדר העדיפויות, אבל בצוות המקצועי לא נעולים עליו במאת האחוזים ושם מחפשים אופציה נוספת.

בחיפה היו רוצים את אחד משני השוערים מרקו וולף ממכבי פ"ת או עומר ניראון ממכבי נתניה, אבל השניים קשורים בחוזים עם הקבוצות שלהם מה שמפחית את הסיכוי לראות אותם בקבוצה. בנוסף, הם לא יתלהבו להגיע לחיפה ולשמש כשוער שני לשריף כיוף. בהתאם לכך, המטרה תהיה להמשיך ולנסות לחפש שוער ישראלי אחר ואם שוער כזה לא יימצא, עסקת סולטאני עשויה לקבל תאוצה.

מרקו וולף (חגי מיכאלי)מרקו וולף (חגי מיכאלי)

בנושא עומר אצילי שחלק גדול מאוד מהאוהדים היו רוצים בחזרתו, בעיקר בגלל שאינו מרבה לשחק באמירויות, הרי שלפחות על פני השטח לא נראה שבחיפה עושים פעולה או מאמץ כדי לפנות לשחקן שמבחינתו היה מעוניין לחזור לארץ, אבל הסכומים שידרוש והפיצוי שחיפה תצטרך לשלם לקבוצתו יהוו מכשול רציני. גורם בכיר במכבי חיפה אמר: “ אם אצילי ישוחרר מאל עין, יפתח מו"מ. כרגע זה לא רלוונטי”.

כפי שפורסם ב-ONE, ברק בכר מעדיף להביא קיצוני זר במקומו של ענאן חלאילי שעוזב וקשר אחורי זר במקומו של שואו שיצטרך לשמוע בקרוב מאוד שהוא אינו בתוכניות המקצועיות של בכר. אגב, גם תומר חמד עשוי לשמוע שאינו בתוכניות של בכר מה שיוביל את חמד לקבל החלטה אם לתלות את הנעלים או לשחק במקום אחר, דבר שהסיכוי אליו לא גדול.

בנוסף לכל אלה דיא סבע חוזר לארץ וינותח בשבוע הקרוב ולמעשה יהיה כשיר לפתיחת האימונים ב-18 ליוני. כרגע לפחות לא הוחלט במועדון אם סבע ימשיך בקבוצה או לא למרות חוזהו, אבל בהנחה שסבע לא ייצא למחנה האימונים ב- 2.7 השחקן כך נראה לא יהיה במכבי חיפה מה שיאלץ אותה לחפש שחקן בעמדת הקשר ההתקפי.

שואו מאוכזב, בדרך החוצה מהקבוצה (עמרי שטיין)שואו מאוכזב, בדרך החוצה מהקבוצה (עמרי שטיין)

מדובר בהחלטה שכאמור ברק בכר יצטרך להשלים איתה לכאן או לכאן למרות שהוא משוכנע שמקצועית סבע כן חיוני בעיקר בשל ההיצע הקטן של שחקנים ישראלים ברמה גבוהה. מכבי חיפה תשאיל או תעביר את אורי דהן לבית"ר ירושלים שמעוניינת בו. תומר חמד לא ימשיך בעונה הבאה בכרמל ויצטרך להודיע בקרוב על עתידו.

בנוגע לזרים הרי שבמועדון הבהירו שאין כל כוונה לשחרר מלבד שואו את אף אחד מהזרים וכי התכנון המקורי הוא להשאיר את כולם – עבדולאי סק שהשנה "איבד כיוון” במספר משחקים, פייר קורנו ולורנצו שימיץ'.

במועדון החתימו לשלוש שנים את לירוי רמלר, קשר אחורי משנתון 2010 שגדל במחלקת הנוער. רמלר חתם באמצעות סוכניו אבי נמני ורועי סימוני לאחר שבמהלך התקופה האחרונה לירוי היה מחוזר על ידי מספר קבוצות, אך בסופו של דבר החליט להישאר במדים הירוקים.

לירוי רמלר (אחר)לירוי רמלר (אחר)
רב"ש: "חשוב לי מאוד שכולם יעבדו קשה"
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה