אחרי הסערה, שר התרבות והספורט מיקי זוהר פנה הערב (שני) לשר הפנים, משה ארבל, בבקשה לשלול את אזרחותו של שחקן הכדורגל עטאא ג'אבר זאת לאחר שהשחקן, שהיה בעברו קפטן הנבחרת הצעירה, הביע סולידריות עם ההרוגים בעזה לפני משחק נבחרתו פלסטין מול לבנון.

במכתב צוין בין היתר: “השחקן שבמשחק מוקדמות גביע העולם 2026 באיחוד האמירויות, שם ייצג את הנבחרת המכנה עצמה ״פלסטין" הביע הזדהות עם האויב כאשר עמד דקת דומיה לזכר "הקורבנות בעזה״ תוך התעלמות מהנרצחים בצד הישראלי והזדהות עם ארגון הטרור הנאצי חמאס”.

עוד טען זוהר: ״מדובר בשחקן אשר בעברו היה הקפטן בנבחרת ישראל הצעירה, התחנך במחלקת הנוער של מכבי חיפה ושיחק בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה.על רקע הזדהות מובהקת זו עם טרוריסטים האסורה על פי חוק המאבק בטרור, אבקש לשלול את אזרחותו של ג'אבר בהתאם לתנאים הקבועים בחוק האזרחות תשי"ב. על פי החוק האמור רשאי שר הפנים לבטל את אזרחותו הישראלית של אדם אם הוכח שאותו אדם עשה מעשה שיש בו משום הפרת אמונים למדינת ישראל״. 

מיקי זוהר (אורן בן חקון)מיקי זוהר (אורן בן חקון)

״מעבר לאמור, נראה כי החלטתו של ג'אבר לקשור את גורלו עם אויביה של מדינת ישראל יש בה משום רכישת זכות לאזרחות או ישיבת קבע בשטח המנוי בתוספת לחוק האזרחות, דבר שעל החוק האמור עשוי להוות סיבה לשלילת אזרחות״, כותב השר זוהר.

“לא ייתכן שבעיצומה של המלחמה בעזה יבחר אזרח ישראלי להזדהות דווקא עם האויב אשר טבח ורצח למעלה מ-1300 אנשים ישראלים, נשים ותינוקות ב-7 לאוקטובר 2023. אנו נדרשים לגלות אפס סובלנות וכלפי תומכי טרור ולנקוט ביד קשה כלפי כל אזרח ישראלי המביע תמיכה באויב למען ייראו וייראו”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה