לפני כחודשיים מסאי דגו ענה לשאלה שלי במסיבת עיתונאים: “הכול תלוי בנו”. השאלה הנשאלת האם הכול תלוי במכבי חיפה כפי ששיחקה נגד בני סכנין בשבוע שעבר או בהדחה המבישה מול מכבי נתניה בגביע ובהרבה משחקים שהוציאו את הירוקים מתחרות על התארים בכדורגל הישראלי, או לחלופין הוא התכוון למשחק של הערב (שבת) מול הפועל ב”ש.

והערב זה היה משחק ענק של הירוקים בכל קנה מידה של כדורגל. קודם כל סוף כל סוף לשחק 4-3-3 עם שחקנים בכנפיים, שהם מרווחים כל המשחק, פותחים אותו לגמרי, כתוצאה מכך מבחינה התקפית מכבי חיפה עשתה כל מה שהיא רוצה על המגרש. זה לא נגד סתם קבוצה, אלא הפועל ב”ש, קבוצה ממושמעת, אגרסיבית, עומדת נכון, מתלהבת, מלאת תשוקה.

אם דיברתי על הצד ההתקפי של חיפה, כל זה נובע מדבר שקוראים לו – מה אתם עושים כשהכדור אצל היריבה? וזה הם לא עשו שבועות, משחקים רבים, ולכן דגו נכשל העונה. היום, לפתע, בלי הכנה, דיבורים וקשקושים, אלא עמידה נכונה במגרש. כשהכדור אצל ב”ש הירוקים קרובים אליהם, ממש על הגוף שלהם, לא נותנים להם להסתובב, אגרסיביים, חוטפים הרבה כדורים, מכסים, מחפים ופשוט מבטלים את הדרומיים.

סוף פודגוראנו חוגג עם שחקני מכבי חיפה (עמרי שטיין)סוף פודגוראנו חוגג עם שחקני מכבי חיפה (עמרי שטיין)

כתוצאה מכך, הרווח המידי היה שליטה מוחלטת במשך כל המשחק, מצבים רבים, שערים נפלאים ומנגד ב”ש על אפס מצבים. גם השער שב”ש הבקיעה אינו מצב, בעיטה לחיבורים ואין מה לעשות במצבים כאלה. אנחנו רואים שעבדולאי סק ולורנצו שימיץ’ משחקים כבלמים, עד לא מזמן שימיץ’, למרות שהיה טוב ברוב המשחקים, מצא את מקומו על הספסל והיום קיבל את חולצת ההרכב ועוד בצד שמאל. דגו אמר תחת כל עץ רענן ששימיץ’ לא יכול להיות בלם בצד שמאל.

נורא מעניין. דגו הוציא את שון גולדברג, שהיה טוב לאורך כל העונה, ונתן לשימיץ’ לפתוח בהרכב. מבחינת דגו לסק יש תמיד עדיפות, אז מה הוא עושה? מוציא את גולדברג מההרכב. אגב, סק היה טוב מאוד היום, כשהוא כבר יודע שגולדברג הטוב יוצא החוצה כדי להשאירו בהרכב, הוא מבין הוא שהחרב מונחת לו מתחת לצוואר, הוא אחראי, מקצוען ובסופו של דבר מקבל בונוס בדמות בישול מדהים, כשהרים כדור לדין דוד שכבש.

הקישור של מכבי חיפה עבד היום נפלא, עם הכדור ובמיוחד בלי הכדור. עלי מוחמד יצר יתרון מספרי כשחלף על פני שחקני הפועל ב”ש כאילו לא היו, ליאור רפאלוב סיבב את כל מי שהיה לידו, הגיע למצבים, הכין מצבים, תיקל וגם חיפה על חבריו. כמובן שמחמוד ג’אבר, שבעונה הבאה חייב להיות שחקן העונה עם יכולות גופניות כאלה, חייב לטפס ולעלות מדרגה וזו המשימה שצריכה להיות לו לקראת העונה הבאה.

מחמוד ג'אבר (עמרי שטיין)מחמוד ג'אבר (עמרי שטיין)

קני סייף עובד בלי הפסקה, ממושמע, טקטי, דריבליסט, תענוג. לגבי עילאי חג’ג’ הוא עשה כמה מבצעים שאחרי פציעה כל כך ארוכה לצפות בו ברמה הזו זה היה רק ללקק את האצבעות. כמובן דין דוד, שהבקיע צמד מדהים. החילופים של דגו היו מוצלחים ביותר וזו הפעם הראשונה שאני רואה אותו משתולל על הקווים ועוד שנייה עושה גליץ’ לתוך המגרש, זה לא קרה השנה אפילו פעם אחת.

לסיכום, ככה מכבי חיפה צריכה לשחק את הכדורגל שלה, בכל מקום, נגד כל קבוצה, בכל מפעל. בכדורגל אי אפשר לזייף וכשמכבי חיפה זייפה מכבי ת”א פתחה פער של 10 פור, לכן המשחק של היום צריך לתת לקבוצה הזו את הכיוון הנכון לקראת סוף המשחקים בליגה.

אם אני מסתכל לגבי העונה הבאה, יש לחיפה שחקן מושאל – מאור לוי ממכבי פ”ת. הוא נותן עונה ענקית בכל קנה מידה, הוא כמעט מלך המבשלים, הוא מבקיע שערים, הוא משפיע על המלאבסים בגדול וכשהוא לא על כר הדשא הקבוצה בדרך כלל מפסידה. הערב הוא יצא ב-0:3 ומיד הפועל ת”א צמצמה ל-3:2. יש לו מקום בסגל של חיפה בגדול, הוא יכול להתחרות ולהתמודד מול כל שחקן קישור לקראת העונה הבאה.

מאור לוי (חגי מיכאלי)מאור לוי (חגי מיכאלי)

אני מקווה מאוד שמכבי חיפה תחזיר אותו ואת רועי אלימלך, המגן הימני של הפועל פ”ת. שני צעירים שגדלו במועדון, ללוי יש הכול מהכול, אנשים יאמרו שאינו מהיר אבל הרגליים הארוכות שלו מחפות על הכול, לגבי אלימלך הוא מגן ימני מתקיף, גם בישל בתקופת ברק בכר לעומר אצילי, מבקיע שערים והגיע הזמן להחזיר אותו למועדון.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה