הפועל תל אביב ירדה ליגה, זה דבר שקשה לעכל. הכתובת הייתה על הקיר, אבל בדומה לבן אדם חולה שתקופה ארוכה במצב קשה, רק כשהוא נפטר מבינים שזה אכן קרה.

בקיץ 2023 התחלפו הבעלים, דבר שציפו לו הרבה זמן בהפועל, תקופת הניסנובים הסתיימה והגיעה קבוצת מינצברג. הרבה ציפיות, תקוות חדשות וגם תקציב מעט גבוה יותר, אך בפועל נעשו המון טעויות בדרך, טעויות שבסופו של דבר הביאו לתוצאה שקיבלנו הערב.

הסגל שנבנה לא היה מספיק טוב, אז צריך לשאול: מי בכלל בנה את הסגל הזה? האם זה שקיבל את התפקיד הכל כך חשוב הזה בכלל מתאים? מי האיש שמינה את חן סול? מי פיקח על עבודתו? איך בחרו את הזרים שלא השפיעו?

שחקני הפועל ת"א מפורקים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל ת"א מפורקים (חגי מיכאלי)

זובאס הגיע באמצע העונה שעברה והיה היחיד שעוד עמד בציפיות, אבל קאיונדו, טאמבדו ופאסי זה לא זה. נראה לפחות כלפי חוץ שנוצר מן ואקום בהנהלת הקבוצה כאשר הבעלים די מנותק, לא מגיע לארץ, והכי מוזר - מושך לעצמו משכורת, כשהוא אפילו לא דיבר עד היום עם סלים טועמה. לאשדוד אין סגל טוב מזה של הפועל ת”א, אבל יש שם בעלים דומיננטי שחי את המועדון ויציבות של מאמן שהלך איתם מתחילת העונה.

באוקטובר, בעקבות המלחמה, עזב את הקבוצה מייקל ולקאניס שדווקא הותיר רושם חיובי. במקום למנות מאמן ראוי, מינו במקומו את עוזר המאמן שעד אותו רגע הניסיון היחידי שלו היה כמאמן ראשי בקבוצת בוגרים היה בליגה ג’.

נוצר הרושם שזה מינוי של יהיה בסדר, נזרום. מקסימום לא נעפיל לפלייאוף העליון. גם כשהבינו שהמינוי הזה לא מתאים, משכו את ההחלטה להחליף אותו עוד ועוד, עד אשר הקבוצה הודחה מהגביע.

הטעות הבאה הייתה בינואר, עמדות המגנים שהיו מושמצות בחצי עונה הראשונה הוחלפו ונחלשו, גם הערב פתחו שם ארצ’ל ומורגן שהם בכלל בלמים. הגיע חלוץ גמבי מהליגה האסטונית, שכבר הספיק לעזוב את הארץ טרם נגמרה העונה.

בובאקר טאמבדו (רדאד ג'בארה)בובאקר טאמבדו (רדאד ג'בארה)

הטעות הקשה ביותר הייתה שחרורו של חוסה רודריגז ממש בסוף חלון ההעברות, דבר שהשאיר חור במרכז השדה של הפועל ת”א. ההיעדרות של רודריגז בלטה בכל משחק, אני לא חושב שהוא שחקן מיוחד, אבל הוא היה קריטי במערך. אני לא בעד להחזיק שחקן בכח, אבל ששחקן מרכזי שלך מבקש לעזוב ביום האחרון של ההעברות ומשאיר את הקבוצה בלי אפשרות לחלופה הולמת, אסור לתת לו לעזוב. 

יש כאלה שיגידו שהפועל חלשה בהגנה, אחרים יגידו שההתקפה חלשה ומתקשה להבקיע, מבחינתי הבעיה המרכזית של הקבוצה הייתה בקישור ולאחר עזיבת רודריגז, איינבינדר, המנהיג הבלתי מעורער של הקבוצה, נשאר די לבד.

בסופו של דבר, אבוקסיס הגיע. כולם חיכו לו וראו בו מושיע. גם אני חשבתי שהוא האיש הנכון בזמן הנכון. הרי מה הפועל צריכה? מאמן שיסדר ויארגן אותה. בפועל הוא פחות הצליח מבורחה לאמה.

יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)

המאמן קיבל את הקבוצה כשהיא במרחק נגיעה מהפלייאוף העליון והביא אותה למצב שכבר היה קשה לצאת ממנו. יש כאלה שיגידו שזה עניין של קארמה, אני פחות מאמין בזה, אבל כל מה שיוסי ניסה לעשות לא הצליח וההידרדרות הלכה והתחזקה עד לפיטורים הבלתי נמנעים.

גם הצעירים של הפועל ת”א, שאני כל כך רוצה בהצלחתם, לא הצליחו לעמוד בציפיות, והם קיבלו המון הזדמנויות. לכל מי שחושב שהחיים בליגה הלאומית הם פשוטים והפועל ת”א הולכת לטיול אז הוא טועה. הקבוצה צריכה לבנות סגל שיהיה מספיק טוב כדי לעלות בחזרה בקיץ הבא. הקהל היום הצביע ברגליים והראה כמה המועדון הזה גדול ועוצמתי, מגיע להם קבוצה שתהיה בצמרת הכדורגל הישראלי.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה