עונה פשוט אדירה עברה על שרון מימר. המאמן לקח את מכבי בני ריינה הצנועה, שרבים כנראה סימנו אותה כאחת היורדות, ולקח אותו לא רק להישארות, אלא לפלייאוף העליון. המאמן מצא זמן לענות על השאלות בטקס נבחרי העונה של ONE.

שרון מימר שלום לך
”שלום לכולם”.

אתה מועמד מוביל למאמן העונה.
”קודם כל כבוד גדול, להיות שם. להזכיר לכם באתי ממעמד ‘המימרים’ שאמור לזלזל כביכול. יש סטיגמה וקשקושים וזה בסדר, זה חלק מהמשחק. התחלנו ממקום מאוד נמוך אחרי ששרדנו שנה שעברה. לדעתי אין אחד שלא שם אותנו במאבק בתחתית. אף אחד גם מבפנים לא ציפה לזה, מי שיגיד לך שכן הוא משקר. הצלחנו להרכיב קבוצה טובה, מלוכדת, כמו שאומרים השלם עלה על סך חלקיו. זו לא הצלחה רגעית, אלא של עונה. עברנו גם משברים. מנטלית היינו שם ועשינו את מה שצריך, גם בפלייאוף אנו מציגים כדורגל טוב. מילה טובה לכל מי שהיה חלק”.

מימר: נשארתי בריינה העונה לייצר תהליך

במשך כמה שנים טובות, הסתובב השם הזה ‘המימרים’, היית הפנים של המאמן שמחליף קבוצה בלי הפסקה. העונה יש קונצנזוס מוחלט שצריך קודם לשנות את השם.
”דווקא זה היה נחמד. בתקשורת אומרים שאין פרסום רע, זה שהשם שלך עולה זה כבר משהו. דיברתי עם ענבל מנור שעשה את המותג הזה, זה לא היה אישי וזה פשוט שיקף מציאות. זה לא פגע במאמנים, המאמנים שם וחזרו כל הזמן להיות איתנו כי זה המקצוע שלנו. תחלופה גבוהה הגיעה בגלל חוסר סבלנות של הבעלים. זה פגע בכדורגל, לא בנו. בגלל זה החלטתי להישאר, ההמשכיות, רואים את זיו אריה נגיד לדוגמה”.

תמיד אמרת בראיונות “ריינה הקטנה”. מבחינת תנאים תשתף אותנו, אין לכם את הבית שלכם אפילו.
”זה נכון, צריך להגיד לזכות סעיד בסול שהוא היה לא מזמן בליגה ג’. הוא ייצר קבוצה מצליחה ועשה קסמים. אם תיקח את המועדון כמועדון זה וואן מן שואו. זה סעיד בסול. בסופו של דבר אני והצוות ממלאים הרבה תפקידים שבקבוצות האחרות יש אנשים אחרים שממלאים את זה, אנחנו עובדים הרבה יותר קשה ממה שאחרים בתפקיד שלנו עושים. לא מתלוננים, זה התפקיד בריינה”.

שרון מימר (עמרי שטיין)שרון מימר (עמרי שטיין)

איך אפשר להיות בלי בית?
”קל להגיד איך אפשר, אבל זה המועדון. סעיד רוצה לבנות מועדון ולבנות מגרש בריינה. זה לא יום אחד, זה לוקח זמן. אני דווקא מהקשיים האלה לוקח את ההצלחות, זה חישל אותנו. אומרים מה שלא הורג מחשל וזה נכון. כשאני יושב עם סעיד על חוזה אני לא מדבר על שכר, באמת שלא, אני מדבר על התנאים. הכיוון חיובי, זה לא תמיד קל, לא הכל תלוי בסעיד”.

נשאר או לא נשאר?
יש משא ומתן והוא מאוד קרוב לסגירה. אותי לימדו שעד שהעט לא פגש את הדף זה לא סגור. הרגע שלי? הניצחון על חיפה שהבטיח פלייאוף עליון. אם לא היינו בעליון זה היה עוול. דווקא נגד חיפה, שלא ציפו, באנו והתעלינו וזה הרגע שלי”.

שרון מימר (עמרי שטיין)שרון מימר (עמרי שטיין)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה