מישהו שכח להסתיר הראיות תחת הכביסה המלוכלכת במכבי עירוני אשדוד? בתחילת החודש, ביום חמישי, ארבעה באפריל, מכבי עירוני אשדוד נסעה לירושלים, שם פגשה את בית"ר נורדיה ירושלים, למשחק במסגרת המחזור ה-25 בליגה א' דרום. היות והמאמן אורי קרגולה ועוזרו, כפיר ניגרקר, הורחקו, במועדון נעשו ניסיונות קדחתניים למצוא דמות מתוך המועדון שתוכל לעמוד על הקווים.

תחילה, מנכ"ל המועדון, איציק שטיינוורצל, פנה ליו"ר הועד המנהל במועדון, ברוך דגו, אלא שהאחרון טען בפני איציק כי אינו כשיר בריאותית. "הוא אמר לי שהוא חולה באותו היום וכי לא יכול היה לקום מהמיטה", ציין בפני ONE המנכ"ל. לאחר הפנייה ליו"ר הוועד המנהל במועדון, איציק פנה לשחקן העבר ומאמן נערים ב’ של הקבוצה, חנן פדידה, לו תעודת מאמן בתוקף, אלא שהאחרון טען בפני המנכ"ל כי הוא עושה אימונים אישיים בנתניה ולא בטוח בכלל שיספיק להגיע, אם בכלל.

בטופס המשחק, שנפתח בשעה 19:00, בעמק הארזים בירושלים, נרשם, בין אם בתום לב ובין אם בשוגג, שמו של חנן פדידה שכלל לא נכח במשחק. המנכ"ל טוען בפני ONE כי היה ניסיון להביא את פדידה למשחק ובינתיים הוא נרשם כמאמן, עד שיגיע מהאיזור בו נמצא, מה שלא קרה בסופו של דבר. השופט הראשי, רום לוי, לצד עוזריו, מוחמד דרארג'ה ואביב שפיצר, לא התעמקו בתעודה או בשם האדם המופיע על הקווים באשדוד.

היו מורחקים. אורי קרגולה וכפיר ניגרקר (יונתן גינזבורג)היו מורחקים. אורי קרגולה וכפיר ניגרקר (יונתן גינזבורג)

"התקשרו אליי לפני המשחק", מספר ל-ONE חנן פדידה. "אמרו לי שצריכים אותי על הקווים, כי אין מאמן. אמרתי להם שאני באיזור נתניה, כי אני עושה שם אימונים אישיים. אמרתי להם במפורש כי זה רחוק ולא בטוח שאוכל להגיע בכלל. בסוף לא הגעתי כי לא יכולתי להגיע. אחר כך, כשנודע לי שהשם שלי מופיע בטופס, פניתי למכבי עירוני אשדוד. דיברתי גם עם ברוך דגו. אמרתי שזה לא בסדר. כן, כעסתי. הם סמכו על זה שאגיע, מה שלא קרה בפועל".

ומה עם ברוך דגו, אתם שואלים? באותו יום שטען בפני מנכ"ל מכבי עירוני אשדוד, איציק שטיינוורצל, כי הוא חולה, בכל זאת הוא נכח על הקווים בשעה 20:30 במגרש הכדורגל במעלה אדומים, כמאמן קבוצת בית"ר גן יבנה, משחק בו הפסידה קבוצתו 9:1 לבית"ר מעלה אדומים, שעלתה לליגה ב'. יש לציין שעל מנת להגיע למעלה אדומים, יש לחלוף על פני עמק הארזים בירושלים, המקום בו התקיים המשחק בין בית"ר נורדיה ירושלים למכבי עירוני אשדוד, זאת בכדי להגיע למעלה אדומים. הייתכן שלאחר שעה וחצי הרגיש טוב יותר?

ברוך דגו מסר ל-ONE כי "אני יודע שחנן פדידה אמר לי שכן יגיע למשחק, למחצית השנייה לפחות. לא הייתי שם, אז אני לא יודע אם הוא הגיע בסוף או לא. לגבי הנוכחות שלי במעלה אדומים, אמרתי לשותף שלי, מוטי, שירשום את עצמו לבינתיים ואם אני אגיע, אז מקסימום אני אעמוד על הקווים. אלה בדיוק היו כמה ימים שהייתי חולה ועם חום. קמתי בסופו של דבר והגעתי למשחק. לגבי זה שנרשם פדידה, הוא נרשם בטופס כי אמר שהוא בדרך ומגיע להתמודדות. זה הכל".

"חנן פדידה אמר לי שיגיע למשחק". ברוך דגו (יונתן גינזבורג)"חנן פדידה אמר לי שיגיע למשחק". ברוך דגו (יונתן גינזבורג)

יתרה מזאת, לא ברור כיצד השופטים שהגיעו להתמודדות לא שמו לב לכך ולא בדקו לעומקו של עניין, כמצופה מהם – הרי שהם מחוייבים לכתוב בתקריות המשחק כי מכבי עירוני אשדוד הופיעה ללא מאמן ועל כן הייתה צריכה לעמוד לדין משמעתי. מההתאחדות לכדורגל נמסר כי המאמן, חנן פדידה, לא התלונן בפניהם על רישומו ועל כן ידיהם כבולות. "כל עוד אין תלונה, אי אפשר לעשות דבר". "על פניו", סיכמו בהתאחדות, "מדובר בעבירה מצד מכבי עירוני אשדוד".

בתוך כך, גם בסוף השבוע החולף, ברוך דגו, יו"ר הוועד המנהל של מכבי עירוני אשדוד, לא הגיע למשחק הקבוצה, משחק קריטי מול מכבי שעריים, שהחל בשעה 13:40, זאת במסגרת המחזור ה-28 בליגה א' דרום, בו ניצחה הקבוצה 0:2 את השערוקים, בזמן שדגו עמד על הקווים בגן יבנה, במשחק ליגה ג' מרכז שנערך בשעה 11:55, בהפסד 4:2 למכבי קריית עקרון. דגו נרשם כמאמן-שחקן ועלה אף לשחק בדקה ה-75 להתמודדות.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה