לפני קצת יותר מחצי שנה מונה מהראן לאלה, שחקן העבר המעוטר של הפועל תל אביב והפועל חיפה, למאמנה של מכבי אחי נצרת מליגה א' צפון, זו שירדה בבושת פנים מהלאומית והופחתו לה 12 נקודות לנוכח מצבה הפיננסי העגום. הקבוצה התגלגלה לידיו של עו"ד נדב מאיוסט, שעד כה, מצליח לייצב המועדון ולהבריאו.

לאלה, שהחל לעבוד עם קבוצתו כחודש מאוחר יותר משאר מועדוני ליגה א', הצליח בענק, הרבה בזכות אמונה ומשמעת מצד שחקניו. "ההצלחה היא לא רק בזכותי", מציין לאלה בשיחה עם ONE, "אלא גם בזכות הצוות שלי, חסן עזאם עוזר המאמן, חסון חסון האנליסט ומוסטפא נדאף מאמן השוערים שלנו", מדגיש.

מכבי אחי נצרת פתחה את עונת 2023/24 עם מינוס 12 נקודות בעקבות התנהלות פיננסית מתחת לכל ביקורת בעונה שעברה, עונה שהובילה אותה אחרי שנים ארוכות מהליגה הלאומית לליגה א'. עם הגעתו של לאלה ולאורך כל 15 המחזורים בסיבוב הראשון בליגה א' צפון, הקבוצה השיגה לא פחות מ-27 נקודות, שאם לא הפחתת הנקודות, הקבוצה הייתה מסיימת סיבוב במקום השלישי והמכובד.

מכבי אחי נצרת (באדיבות המועדון)מכבי אחי נצרת (באדיבות המועדון)

על המעבר משחקן למאמן, ציין לאלה, "המעבר הזה לא קל בכלל. שיחקתי העונה במשחק גביע 10 דקות, בהם בישלתי שער ועדיין הרגשתי את הפציעה שאני סוחב משנה שעברה. המטרה שלי לסיים את העונה כמאמן מכבי אחי נצרת כשאנחנו נשארים בליגה בהקדם. בקיץ אשב עם הסוכן שלי ונחשוב קדימה, מה הלאה".

"אין ספק שבראייה מנקודת הפתיחה שהתחלנו באיחור ניכר משאר הקבוצות ואי הבהירות בהתחלה לגבי התקציב שיש לי ולצוות שלי להביא שחקנים, אז היום אני הכי מרוצה ממה שהשגנו", אומר לאלה. "בשיחה הראשונה שלי עם הצוות והשחקנים תמיד נתתי להם להאמין שרק ביחד ננצח את העונש הכבד שהוטל על הקבוצה ועם עבודה קשה נדביק את הקצב".

על חלקו השני של העונה, אומר לאלה: "אין ספק שסיבוב שני תמיד יותר קשה ומי שיעשה כמה שפחות טעויות יצליח יותר. אנחנו קבוצה מאוד התקפית ואם נצליח לשפר את הריכוז ברגל המסיימת אהיה רגוע יותר".

מהראן לאלה (חג'אג' רחאל)מהראן לאלה (חג'אג' רחאל)

על חתימתו במכבי אחי נצרת, סיכם: "כשהסוכן שלי, אורן, הציע לי לחתום בקבוצה, האמת די חששתי. אני מאמן בתחילת הדרך ולהוריד קבוצה ליגה עוד לפני שהעונה התחילה זה כמו לסיים את הקריירה שלי כמאמן. אבל אורן איש חכם. אמר לי אם תשאיר את הקבוצה ליגה תהיה מאמן העונה וכולם ידעו מי זה לאלה כמאמן כפי שכולם ידעו מי זה לאלה השחקן. עם האמונה של אורן הלכתי ויחד עם הצוות הנאמן שלי וגם עם הנאמן עו"ד נדב מאיוסט, שעובד קשה שלא יחסר לנו כלום, הגענו לחוף מבטחים, אבל עדיין לא סיימנו את המשימה".

עו"ד נדב מאיוסט, נאמן המועדון, אמר בשיחה עם ONE: "בינתיים, אנחנו עושים באחי נצרת מאמץ אחרון לחזק את הקבוצה לפני סגירת חלון ההעברות ביום רביעי השבוע, בצעד שאולי יאפשר לקבוצה לחלום על פלייאוף עליון, למרות הפחתת הנקודות. דווקא הקבוצה של החלוץ המוכשר בעבר, מהראן לאלה, מרגישה יציבה ברוב חלקי הסגל, למעט בעמדת החלוץ".

עו'ד נדב מאיוסט ועלי סלאם (באדיבות עיריית נצרת)עו'ד נדב מאיוסט ועלי סלאם (באדיבות עיריית נצרת)

"מרבית השערים של הקבוצה הובקעו ממצבים נייחים ובידי שחקנים המשחקים בתפקידים אחרים והתחושה היא שחלוצי הקבוצה לא מתפקדים. בקבוצה שחררו את החלוץ ישי בוזורגי וישחררו השבוע חלוץ נוסף, ובמקביל מנסים לצרף חלוץ מהשורה הראשונה ביחס לליגה א', אולי מישהו שיבקש לרדת מאחת משתי הליגות הבכירות, לקבל דקות משחק ולשדרג את הקבוצה בצורה משמעותית".

לסיכום, ציין עו"ד מאיוסט כי "תחילת הדרך הייתה קשה ומורכבת בשים לב להרגלים שהיו לאנשי המועדון, ל-DNA של המועדון. עם הזמן בוצע שינוי משמעותי באופן הניהול, אנשי ההנהלה הוחלפו למעט מנהל הקבוצה, אחמד יזבק, שנשאר איש אמוני עד שעזב לאחרונה לתפקיד מנהל הליגות הנמוכות בהתאחדות. כעת מנוהל המועדון בידיי ואנשיי בלבד, והמטרה מבחינתנו לתת שקט לשחקנים ולמאמן בכדי להתרכז בהתקדמות הקבוצה".

אורן שטרלינג, מסוכנות Play It, סוכנו של המאמן, ציין בפני ONE: "מהראן לאלה הוכיח כמה דברים במהלך חצי עונה. הוא איש מקצוע למופת, בכל רמח איבריו. מדובר באיש לויאלי למערכת בה עובד. במהלך החודשיים האחרונים היו פניות מצד 2 מועדונים מהליגה הלאומית בניסיון להביאו, אלא שמהראן בחר להישאר במכבי אחי נצרת, בכדי לסיים את מה שהתבקש. כיבד ההצעות, סירב בנימוס ואמר שבתום העונה יחשוב על עתידו וכי לא זה הזמן".

אורן שטרלינג (עמרי שטיין)אורן שטרלינג (עמרי שטיין)

עד לעונה שעברה (2022/23), מהראן לאלה עוד שיחק כדורגל. חזר הביתה. למקום בו גדל. למכבי עוספיא, במדיה רשם 62 שערים וסגר לא פחות מ-108 שערים בכל המסגרות, כולל בקבוצת הותיקים בה שיחק. בכך, שבר את שיא השערים לעונה. לצערו, נפצע באפריל 2023 והחל בקריירת אימון לראשונה, כשחתם במכבי אחי נצרת.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה