כבר נגמר? שלושה מחזורים לסיום עונת 2023/24 בליגה א', מחר (שישי) יתקיימו כל 16 המשחקים, במחוז צפון ודרום, בשעה אחידה (13:40), זאת על מנת למנוע מקרים בהם הספורטיביות נפגמת. הפועל כפר שלם, מליגה א' דרום והפועל רעננה, מליגה א' צפון, כ"א, במרחק של תשע נקודות מהמקום השני, כשנקודה אחת מספיקה להן בכדי להעפיל רשמית לליגה הלאומית. כפר שלם צפויה לעשות זאת לאחר שלוש שנות היעדרות, רעננה לאחר שנתיים של היעדרות.

בין יתר המשחקים, בדרום, הפועל לוד תצא לרחובות, שם תפגוש את הפועל מרמורק וצביקה לוי, במשחק תחתית פיקנטי. עוד בתחתית: שמשון כפר קאסם תארח את חולון, שעריים תארח את מכבי עירוני אשדוד והפועל בקעת הירדן תצא לאשדוד, שם יפגשו את אדומים של ויקטור גניש. בצפון, הפועל כאוכב וחנא פרהוד יקוו כי טייבה (מול אום אל פאחם) ונוג'ידאת (מול אחי נצרת) ימעדו, בעוד הן ינצחו, על מנת להשאיר לעצמם סיכוי הישרדות. הפסד, גמר להם העונה.

| ליגה א' דרום

הפועל כפר שלם – עירוני מודיעין

המשחק יתקיים בספורטק דרום (1) תל אביב, בשעה 13:40. אם יש קבוצה שיכולה לקלקל בשבוע נוסף את חגיגותיה של הפועל כפר שלם היא הקבוצה שבנה העונה ארז בנודיס. לא ברור אם למודיעין יש יומרות להעפיל העונה ללאומית, אבל אין ספק שעשתה השנה עונה יוצאת מן הכלל במונחים של המועדון, מזה שנים. הפועל כפר שלם, עיניי הקהל המקומי שלה, שצפוי להגיע בהמוניו ולדחוף הקבוצה לשמפניה, תבוא דרוכה ומאמינה. כפר שלם מוכיחה בשבועות האחרונים שהיא ראויה לליגה הלאומית. באם כפר שלם תשיג נקודה או ניצחון, תחזור לליגה הלאומית לאחר שלוש שנות היעדרות.

הפועל מרמורק – הפועל לוד

המשחק יתקיים בווייסגל סינתטי רחובות, בשעה 13:40. ייתכן ויהיה זה המשחק המכריע האחרון, כך נדמה, מבחינתה של מרמורק. כל תוצאה שאינה ניצחון, באם כפר קאסם מנצחת בביתה את חולון, הרי שסיכוייה להישארות בליגה יפחתו משמעותית. צביקה לוי, שהגיע למרמורק בניסיון להציל אותה מירידת ליגה, עדיין מאמין, בטח אחרי הניצחון 1:4 על אדומים אשדוד מן השבוע שעבר. בלוד דריכות שיא. לאחר החזרה של הקבוצה לליגה א', אופיר רגב ויוסי חכים על הקווים, לא מעוניינים להסתבך ולהיקלע למשחק מבחן בתום העונה או גרוע מכך – לרדת עד למקום ה-16 והאחרון, שמוביל לליגה ב' בחזרה. משחק לא קל בעבור שתי הקבוצות, שנדמה כי משקולות על הרגליים של השחקנים הן אלו שיכריעו ההתמודדות.

יתר משחקי המחזור ה-28 בליגה שיתקיימו ב-13:40: א.ס. אשדוד – הפועל בקעת הירדן (הסינתטיקו באשדוד), הפועל הרצליה – שמשון פזטל תל אביב (גרונדמן רמת השרון), שמשון כפר קאסם – מ.כ. ירמיהו חולון (כפר קאסם סינתטי עליון), מכבי קריית מלאכי – מכבי יבנה (קריית מלאכי), מ.ס. דימונה –בית"ר נורדיה ירושלים (דימונה), מכבי שעריים – מכבי עירוני אשדוד (שעריים רחובות).

| ליגה א' צפון

צעירי כפר כנא – הפועל רעננה

המשחק יתקיים בכפר כנא בשעה 13:40. משחק ההכתרה של רעננה. הקבוצה הירוקה מכפר כנא די איבדה כל רוח ספורטיבית בשבועות האחרונים (מקום שישי בטבלה, במקסימום תרד למקום השביעי), שכן אין לה על מה לשחק יותר מדי ועל כן משתפת שחקני נוער, מקבוצת הנוער שחזרה לליגה הלאומית לנוער לאחר שנת היעדרות. כפר כנא והישאם זועבי אולי ינסו להפריע לחניכיו של אסי אלימלך, אבל מאיך שנראית רעננה בתקופה האחרונה, רק רעידת אדמה או בולען בכר הדשא בכפר כנא יבלמו את רעננה מניצחון במשחק הזה. אחרי שנתיים של היעדרות מהליגה הלאומית, הקבוצה האדומה מהשרון כבר חושבת קדימה. אסי אלימלך, אגב, צפוי להישאר על הקווים, גם בעונה הבאה. 

הפועל כאוכב – הפועל בני זלפה

המשחק יתקיים בכאוכב בשעה 13:40. כשארבע נקודות מפרידות בין הקבוצה של חנא פרהוד לנוג'ידאת וטייבה, רק תוצאת ניצחון תשאיר סיכוי לקבוצה שנדמה כי יש מי שהכתיר אותה מתחילת העונה כיורדת הבטוחה לליגה ב', לאחר הפרידה מאיאד עודה, היו"ר הקודם של המועדון שהחליט לזוז הצידה. בכואכב יקוו גם כי נוג'ידאת וטייבה ימעדו במשחקים שלהן, על מנת להשאיר סיכוי גבוה יותר להישרדות בעונה הגרועה ביותר שידע המועדון מכאוכב. לבני זלפה אין הרבה על מה לשחק, מלבד לנסות ולסיים במקום השישי בטבלה, על חשבונה של צעירי כפר כנא. 

יתר משחקי המחזור ה-28 בליגה שיתקיימו ב-13:40: הפועל מגדל העמק – הפועל בועיינה (מגדל העמק), צעירי טייבה – צעירי אום אל פאחם (טייבה), הפועל באקה אל גרבייה – מ.ס. טירה (באקה אל גרבייה), מ.ס. קריית ים – מכבי אתא ביאליק (קריית ים סינתטי), עירוני נשר – הפועל כפר כנא (נשר), מכבי נוג'ידאת – מכבי אחי נצרת (בועיינה נוג'ידאת מזרחי חדש).

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה