הדרמה בתחתית טבלת ליגה א' דרום. המחזור האחרון בליגה, המחזור ה-28, שהתקיים ביום שישי האחרון, סיפק תוצאות שהשאירו את המתח לצד צמד המחזורים האחרונים בליגה. מרמורק וצביקה לוי השיגו ניצחון בדמות 0:2 על הפועל לוד בדקות האחרונות, בזמן שהפועל בקעת הירדן ומכבי שעריים ספגו הפסדים. שמשון כפר קאסם נפרדה ב-1:1 מול חולון והשיגה נקודה יקרה. שש נקודות בקופה, הכל פתוח מבחינת חמש קבוצות בחלקו התחתון של הטבלה.

המחזור ה-29 בליגה א' דרום יתקיים ביום שישי הקרוב (26 במאי) בשעה אחידה (13:40). מכבי שעריים, יחד עם מאמנה החדש, דורון ממן, תארח בשעריים רחובות את הפועל לוד ויוסי חכים. מכבי יבנה ואלי כהן יפגשו בביתם את שמשון כפר קאסם ואיסמעיל סרסור, שנאבקים בתחתית על הישרדותם. הפועל בקעת הירדן של חנן אזולאי תפגוש את הפועל מרמורק של צביקה לוי למפגש ראש בראש על הישרדות בליגה. מחזור ליגה שצפוי לחרוץ גורלות, כמעט בוודאות.

מצב תחתית טבלת ליגה א' דרום

12. הפועל בקעת הירדן, 29 נקודות

13. מכבי שעריים, 28 נקודות

14. הפועל לוד, 28 נקודות

15. שמשון כפר קאסם, 27 נקודות

16. הפועל מרמורק, 26 נקודות

הפועל בקעת הירדן (יונתן גינזבורג)הפועל בקעת הירדן (יונתן גינזבורג)

כזכור, לנוכח מלחמת "חרבות ברזל", ההתאחדות לכדורגל הוציאה הודעה לכלל קבוצות ליגה א' צפון/דרום, כי העונה, בשונה מעונות עברו, תרד לליגה ב' רק הקבוצה שתסיים במקום ה-16 בטבלה, בעוד מי שתסיים במקום ה-15 בטבלה, תצא למשחק פלייאף תחתון, משחק הישרדות מול אחת מנציגות ליגה ב'. בינתיים, בליגה א' דרום, אין כל הכרעה בנושא ולא ברור מי תרד ליגה ומי תזכה לשמור על אופטימיות, בניסיון לצלוח ולעבור את משחק המבחן האחרון מול נציגת ליגה ב'.

הפועל בקעת הירדן

מה נותר לה? במחזור ה-29 בליגה, תפגוש את הפועל מרמורק, מהמקום האחרון, למשחק קריטי במיוחד, בטח כשהפער בין שתי הקבוצות עומד על שלוש נקודות בלבד ובמסגרת המחזור ה-30, קבוצתו של חנן אזולאי תתמודד מול הפועל לוד, קבוצה נוספת שנלחמת על חייה העונה.

מכבי שעריים

מה נותר לה? במחזור ה-29 בליגה, תפגוש את הפועל לוד, כשלשתיהן 28 נקודות ושתיהן חולמות על הישרדות ללא משחקי פלייאוף תחתון ו/או ירידת ליגה ובמסגרת המחזור ה-30, קבוצתו של דורון ממן תפגוש את מי שעלה לליגה הלאומית, הפועל כפר שלם, ודי איבדה עניין בליגה. 

שחקני מכבי שעריים (חגי מיכאלי)שחקני מכבי שעריים (חגי מיכאלי)

הפועל לוד

מה נותר לה? במחזור ה-29 בליגה, כאמור, תתמודד מול מכבי שעריים, משחק שיכול לחרוץ הגורל של אחת מהשתיים. במסגרת המחזור ה-30 בליגה, קבוצתו של יוסי חכים תתמודד מול הפועל בקעת הירדן, למשחק שיכול מאוד להיות שיקבע מי תשחק במשחק המבחן מול נציגת ליגה ב' ומי, אולי תשרוד בליגה או שמא – גרוע מכך – תרד ליגה. 

שמשון כפר קאסם

מה נותר לה? במחזור ה-29 בליגה, תצא למשחק חוץ מול מכבי יבנה, שכבר חושבת על העונה הבאה ואין לה לאן לרדת או לעלות בטבלת ליגה א' דרום. במסגרת המחזור ה-30 בליגה, קבוצתו של איסמעיל סרסור תתמודד בביתה מול בית"ר נורדיה ירושלים, שגם היא איבדה כל עניין בליגה, כיוון ששרדה בעונת החזרה שלה מליגה ב'. 

הפועל מרמורק

מה נותר לה? במחזור ה-29 בליגה, הקבוצה תתארח בפתח תקווה, המושבה-סינתטי, שם תפגוש את הפועל בקעת הירדן, למשחק שיכול אולי לחרוץ את גורל המועדון האדום מרחובות. במסגרת המחזור ה-30, קבוצתו של צביקה לוי תפגוש את שמשון פזטל תל אביב שתתמודד השנה בפלייאוף העליון.

הפועל מרמורק (באדיבות המועדון)הפועל מרמורק (באדיבות המועדון)

על הנייר, להפועל בקעת הירדן והפועל לוד – המשחקים הקשים ביותר בשני המחזורים האחרונים, שכן, שתי הקבוצות נפגשות זו עם זו ועם לא די בזאת, נפגשות עם אחת מחמשת הקבוצות שמתמודדות על הישרדות בליגה, בדומה לבקעה וללוד. לשעריים יש עוד על הראש את לוד, ולמרמורק את בקעת היררדן. כפר קאסם, היא הקבוצה היחידה מבין החמש שלא תפגוש אחת שמתמודדת איתה על הישרדות. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה