עכשיו זה רשמי. אופ"א פרסמה את תאריכי משחקי שלב הביניים בטורניר גביע האזורים השייך לקבוצות חובבים מרחבי אירופה, מפעל המתקיים אחת לשנתיים ובו בעונת 2024/25 תייצג את ישראל עירוני נשר מליגה א' צפון, זאת לאחר שגברה 1:2 על הפועל בקעת הירדן מליגה א' דרום במסגרת גביע האזורים המקומי.

שלב הביניים חולק לשמונה בתים, כאשר נציגת ישראל הוגרלה לבית א'. המשחקים בשלב הביניים יחלו ב-14 באוגוסט וצפויים להסתיים ב-28 בנובמבר, כאשר המשחקים מתקיימים בתאריכים שונים בכל אחד מהבתים, כך, למשל, עירוני נשר, שהוגרלה לבית א', תשחק את משחקיה בשלב הביניים בטורניר בין התאריכים 19 ל-25 באוגוסט על אדמת קזחסטן.

ישראל, כאמור, הוגרלה לבית א', יחד עם קבוצות חובבניות מקזחסטן (טרם נקבעה הקבוצה שתייצג המדינה) ופולין (טרם נקבעה הקבוצה שתייצג המדינה). בבית א' הייתה אמורה להיות קבוצה רביעית במספר, מאוקראינה, אלא שהמדינה, שנמצאת במלחמה מול רוסיה מזה שנים, החליטה לוותר על התענוג ולא תתמודד על התואר לעונת 2024/25, מה שמשאיר את עירוני נשר עם שתי יריבות בלבד בבית.

עירוני נשר עם גביע האזורים (ודיע ג'בארין)עירוני נשר עם גביע האזורים (ודיע ג'בארין)

כזכור, אתמול (ראשון), ההתאחדות לכדורגל פרסמה את מועדי פתיחת הליגות החובבניות בישראל, ליגות א'-ג', לעונת המשחקים הקרובה – 2024/25. בהתאם לכך, נקבע כי ליגה א' תיפתח עם משחקי גביע המדינה בכדורגל (סיבוב א') כבר ב-17 באוגוסט ואילו הליגה צפויה להיפתח ב-24 באוגוסט, די מוקדם מבדרך כלל, מה שיביא לחפיפה בין משחקי גביע האזורים למשחקים כאן בארץ מבחינתה של עירוני נשר, שצפויה לקבל הקלה מצד ההתאחדות – דחיית משחקיה בארץ.

בעלי קבוצת עירוני נשר, שלומי פרץ, אמר ל-ONE: "הישג גדול מאוד לקבוצה צנועה כמו שלנו שזכינו בגביע מבין 32 קבוצות מליגה א’ דרום וליגה א’ צפון לאחר שבגמר הצפוני גברנו על רעננה החזקה שהעפילה לליגה לאומית. היה מאוד כיף ומרגש לזכות בגביע האזורים, כל זכייה בתואר זה תואר, בטח שהפרס הוא השתתפות בטורניר בחו"ל".

"בתקופה הזאת יש לתואר הזה ולהשתתפות בטורניר בחו"ל חשיבות ומשמעות הרבה יותר גדולה. פה אנחנו מרגישים מעבר לייצוג של עירוני נשר ושל העיר נשר חשיבות לאומית – אנחנו הולכים לייצג את מדינת ישראל. נצא לטורניר עם הראש למעלה ועם הרבה גאווה", הוסיף.

דימיטריס ינאקופולוס חוגג את הזכייה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה