ברקע האירועים והמצב הביטחוני בישראל, אוגדה 80 (עוצבת אדום), השייכת לפיקוד דרום, ערכה אמש (שני) טקס מצטיינים ובין אלו שקיבלו תעודת הצטיינות הוא רס"מ במילואים, רפי אזולאי, הלא הוא יו"ר מכבי קריית מלאכי מליגה א' דרום. אזולאי, חפ"ק מח"ט במיל' מפח"ט פארן בתפקידו, לא חשב פעמיים כשנקרא אל הדגל בשבעה באוקטובר 2023, היום הארור שלא יוצא לנו מהראש וביצע את תפקידו נאמנה, ושירת במשך 160 יום ברציפות.

טרם קיבל אזולאי את תעודת ההצטיינות שלו, ציינו מפקדיו את רוח הלחימה, הנתינה והאחריות שהפגין במהלך מלחמת "חרבות ברזל" שטרם הגיעה לסיומה. "רפי התייצב למילואים מיד בפרוץ מלחמת "חרבות ברזל", נקרא אל הדגל וביצע כל משימה באיכות ביצוע בלתי מתפשרת. לאורך כל ימי הלחימה, רפי הפגין מסירות ואחריות מרחיבה ותרם רבות להישגים המבצעיים של החטיבה", נכתב עליו בלוח שהוצב בבמה עליה קיבל ממפקדיו את התעודה המרגשת.

רפי הגיע לטקס יחד עם רעייתו, רעות, בנו יהל, המשרת בגדוד שמשון בחטיבת כפיר, שיצא רק לא מזמן מלחימה ברפיח, אימו, אסתר וילדיו, אור, ירין ואלה שהגיעו להריע ולתמוך ברפי אזולאי על תרומתו הרחבה בשירות המילואים שלו באוגדה 80. "בבית נשארה הודיה", ציין רפי ל-ONE בהתרגשות. "המשפט המלווה אותי לכל אורך החיים הוא 'כל חייל חייב לראות את עצמו כאילו בו תלוי גורל המערכה הגדולה', אותו הגה דוד בן-גוריון, ראש ממשלת ישראל הראשון", אמר רפי.

יהל ורפי אזולאי (באדיבות רועי אסרף)יהל ורפי אזולאי (באדיבות רועי אסרף)

"לא נקראתי אל הדגל, לשרת את מדינת ישראל, להילחם על קיומי, קיום משפחתי, חברי וכלל אזרחי ישראל בכדי לקבל תעודת הצטיינות. נקראתי אל הדגל כי חייבים, כי אין לנו מדינה אחרת וכי זו זכות גדולה לשרת בצבא ההגנה לישראל, הנלחם בגבורה ובאחריות גם בימים אלו. היה טקס מרגש ותודה לאוגדה, למפקדיי ולכל מי שהיה איתי בשירות המשמעותי שנרתמתי אליו. הלוואי וכלל החטופים יחזרו אלינו במהרה, בריאות איתנה לפצועים ושננצח את המלחמה הזו", סיכם רפי.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה