משחקי רבע גמר גביע המדינה נפתחו הערב (שלישי) עם מפגש על טהרת הליגה הלאומית ובו הפועל נוף הגליל ניצחה 0:2 את עירוני קריית שמונה והעפילה לראשונה בתולדותיה לחצי הגמר.

“מושלם, אי אפשר לבקש יותר מזה”, אמר מאמן המנצחת מוטי איוניר. “האמת שזו ההיסטוריה השנייה שלי עם המועדון. לפני עשרים שנה עלינו פעם ראשונה לליגת העל, ועכשיו פעם ראשונה שעלינו לחצי גמר. לא רוצה להגיד שזו תהיה פעם ראשונה שנזכה בגביע, כי לא נראה לי שזה יהיה, אבל מאושרים. מאוד שמח בשביל האוהדים ובשביל השחקנים. מגיע לשחקנים, הם עושים עונה אדירה ובגלל קצת חוסר ניסיון וקצת חוסר ריכוז, פספסנו הרבה בליגה. אמרתי להם לפני המשחק, יש לנו היום הזדמנות לתקן עבור עצמנו את מה שלא עשינו בליגה, והם עשו את זה”.

עוד הוסיף המאמן: “גם היום אפשר להגיד שבכמה נקודות במשחק יכולנו לעשות 0:2 ולהיות רגועים יותר, וזה לא קרה. אפילו בסוף קייטה החמיץ ממטר לפני הגול השני. השחקנים עבדו מאוד קשה בשביל הניצחון. צריך לזכור שק”ש אמנם בליגה שלנו, אבל מעלינו בטבלה ונחשבת לאחת החזקות בליגה. הוכחנו שאנחנו בין הטובים בליגה שלנו”.

שחקני הפועל נוף הגליל מאושרים בסיום (רועי כפיר)שחקני הפועל נוף הגליל מאושרים בסיום (רועי כפיר)

על הסיכויים לסנסציה: “שלושת הגדולות במפעל עוד לא עברו, אבל אני מאמין שהן יעברו. בכדורגל צריך להאמין בכל דבר, אבל צריך להיות הגיוני. מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע, זה משוכה מאוד גבוהה, אבל היו דברים מעולם”.

“לא רק העליה לחצי גמר, כל העונה הזאת נותנת לי הרגשה טובה”, הוסיף איוניר. “בניתי פה קבוצה מאפס. זו קבוצה ששנה שעברה ניצלה מירידה והיה צריך להפוך את הכל והצלחתי להפוך אותה ביחד עם גיל המנכ”ל. אני בתור מאמן שאוהב שחקנים צעירים, אני נהנה לראות את הצעירים מתפתחים ומוכיחים שעל הדשא אין גיל, יש רצון ויש יכולת. כל אלה נותנים לי סיפוק מאוד גדול. אני לא ילד שרוצה שיגלו אותי, כבר לא יגלו אותי, אבל זה כיף”.

גם שי ברדה, מאמן המפסידה, דיבר בסיום: “התחלנו את המשחק לא רע עד הגול הראשון, הפסדנו בצדק. לא היינו יותר מדי מסוכנים. הגענו לכמה מצבים במחצית הראשונה, במחצית השנייה כבר הימרנו וזה היה יותר מדי. אנחנו בתקופה פחות טובה, אבל נתרכז בליגה. ברכות לנוף הגליל”.

שי ברדה (רועי כפיר)שי ברדה (רועי כפיר)

עוד הוסיף המאמן: “ברור שעוד הפסד לא עושה טוב, אבל זה התפקיד שלי קודם כל כמאמן לדעת להרים אותם, נעשה את זה. יצאנו כבר מתקופה של שני הפסדים ברצף, הייתה לנו הזכות להגיע לרבע הגמר, אבל לא הגיע לנו לנצח היום, צריך לומר את האמת. לא היינו מספיק טובים”.

“אנחנו צריכים למצוא פתרון, אין לנו את ג’ורג’ מנדז’ק, כרגע אני לא מצליח למצוא פתרונות, אני צריך לדעת לעשות את זה ואני אעשה את זה. תקופה פחות טובה, צרייכם לדעת לעבור אותה. זה אמנם מגיע במאני טיים, בליגה אנחנו במצב טוב ונגיע מוכנים למכבי הרצליה. יש בקבוצה הזו ארבעה שחקני בית קבועים שמשחקים בהרכב, יש שחקני הכרעה שנמצאים כרגע בכושר פחות טוב ואני צריך לתת את הדעת על זה. נעשה הכל כדי לעלות ליגה ואנחנו גם נעשה את זה”.

סמיר פרהוד דיבר גם כן: “אמרתי לשחקנים, רשום על השם שלי המפעל הזה. אני אוהב ומתרגש לשחק בו ולתת את הכל, הלוואי שיילך לי ככה בליגה. זה היה משחק מרגש, נתתי הכל ואני שמח שעזרתי לקבוצה. כבוד גדול לעמוד ליד ברקמן”. פרהוד הוסיף בקריצה: “זו שער שני שהוא כובש בזכותי, אז שיפרגן לי פעם אחת וייתן לי פנדל”.

יבגני ברקמן כובש (רועי כפיר)יבגני ברקמן כובש (רועי כפיר)

יבגני ברקמן הוסיף: “שמח מאוד על הניצחון הזה בשביל המועדון. זו פעם ראשונה שאנחנו מגיעים לחצי גמר ואני שמח להיות כשחקן בית שמגיע לשיא הזה של המועדון. הייתי ברבע גמר לפני עשר שנים והיום בחצי גמר. אין שמח ממני. פרהוד? שמח מאוד שהרווחנו שחקן כזה מתחילת השנה, הימרנו עליו ושמנו עליו את כל הקופה ושמח שהוא נותן את התפוקה. אתם רואים בעצמכם שהוא שחקן דומיננטי ובאמת השמיים הם הגבול”. 

קפטן המספידה עאיד חבשי סיכם: “הפסד מאכזב. רצינו מאוד לנצח ולהגיע לחצי, לא היה לנו משחק טוב, ניצחו אותנו בצדק. לא הגענו למצבים בכלל. מגיע להם לנצח, פשוט לא היינו טובים היום. אנחנו בתקופה פחות טובה, כבר חודש לא טובים, לא מנצחים. נגמר חלום הגביע, אין זמן לבכות, צריכים להרים את השחקנים. מאמין בסגל הזה. יש לנו המשך עונה ארוך וקשה ומצפה לנו פלייאוף עליון עם הרבה משחקים קשים. המטרה לעלות ליגה. עכשיו סיימנו את המשחק, עשינו עיגול במגרש והרמנו את השחקנים, דיברתי איתם. נותר לנו רק לעלות ליגה ובעזרת ה’ נעשה את זה. לא נוותר לעולם”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה