הנבחרת הצעירה של גיא לוזון מתקשה מאוד במוקדמות היורו עד גיל 21 והפסידה בכל אחד מחמשת משחקיה בקמפיין, אבל פניה כבר לקראת הקיץ הקרוב בו תתחרה במשחקים האולימפיים בפאריס, זאת אחרי ההישג הגדול שרשמה ביורו בקיץ הקודם, עם העפלתה לחצי הגמר. לקראת האירוע הגדול, לוזון דיבר על ההכנות בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM

איך זה שהשם שלך לא מוזכר כמועמד לאימון הנבחרת הבוגרת?
“לא מתפקידי להתעסק בזה ואני לא עושה את זה. אולימפיאדה מבחינתי זה הגשמת חלום”. 

מה זו ההחלטה הזו לוותר על קמפיין? מה לגבי המומנטום השלילי?
”בקמפיין הזה, בעקבות ההצלחה בקיץ האחרון היוצאת מהכלל, להגיע לחצי הגמר שאותם שחקנים מביאים תוצאות ברמת בוגרים, זה אומר ששישה שבעה שחקנים קפצו ישר לבוגרת, ברגע שאתה מאבד כמה שחקנים מאותו שנתון, עם כל הכבוד אנחנו לא יכולים לבוא נבחרת ישראל ב’ מול גרמניה ופולין הפותחות. בכדורגל יש סדרי עדיפויות, הבנו שהמשימה בנבחרת הצעירה לשנתיים הקרובות זה האולימפיאדה, כשנהיה שם כולם יהיו, גם אם היינו במצב של לעלות והיה ונתקרב להישג כזה השחקנים הנכונים יגיעו”.

גיא לוזון (ראובן שוורץ)גיא לוזון (ראובן שוורץ)

אתה התנגדת להחלטות האלה?
”בהתאחדות חשבו על זה והיה ברור לכולם שהנבחרת הצעירה תיפגע. אנחנו בשני המשחקים האחרונים מול פולין וגרמניה התחלנו להיראות כמו קבוצה, אין לנו סיכוי לעלות אבל אני מאמין שנשיג נקודות לקראת סוף הקמפיין. צריך להגיד את האמת, ישראל ב’ היא לא מספיק טובה. הנבחרת שתהיה באולימפיאדה תהיה שונה לחלוטין מהנבחרת הזו, אין קשר בין הנבחרות האלה, אולי שלושה שחקנים מהנבחרת הזו יגיעו לסגל לאולימפיאדה. אני ויתרתי על שני שחקני הרכב אצלי כדי שלנבחרת הנוער יהיה סיכוי להעפיל”. 

איך היחסים שלך עם בוני גינצבורג? למה הוא תמיד מגיע רק לאופיר חיים?
”היחסים בינינו מצוינים. הנבחרת הצעירה היא למעשה כמו הבוגרת כמעט ואין אימונים. הסיפור שהוא לא מגיע לאימונים לא נכון כי אין אימונים. כשנבחרת הנוער מנסה להעפיל לאירופה ואנחנו בסוג של גארבג’ טיים גם אני הייתי בוחר להגיע לשם. היה איזשהו ריב בבית הנבחרות לא היה לי שום קשר אליו ואני עד עכשיו לא מבין מה היה הסיפור. הנבחרת האולימפית זה כמו נבחרת בוגרת אין לנו את מה שיש לנבחרת הנוער ודומיהם, אני לא במחנה ולא בצופים זה לא מעניין אותי. כל הסלט הזה שהיה בבית הנבחרות בתקופה האחרונה לא קשור אליי”.

בוא נדבר על הטורניר האולימפי והנבחרות שהוגרלו מולנו לפני שיגיעו התירוצים אחרי.
”שום תירוצים. ראיתי את הטורניר הדרום האמריקאי עד גיל 23 על העלייה לאולימפיאדה, פרגוואי סיימה מעל ארגנטינה וברזיל של אנדריק במקום הראשון. היא נבחרת חזקה ומצוינת. לגבי מאלי, אוסקר גלוך אמר לי שיש שם שלושה שחקנים מזלצבורג, אני עוד צריך להכיר אותם ולצפות. לגבי הנבחרת מאסיה, אנחנו מחכים לטורניר האסייתי שיהיה על העלייה כדי לדעת מול מי נתמודד”.

אוסקר גלוך (ראובן שוורץ)אוסקר גלוך (ראובן שוורץ)

האם אתה מקבל טלפונים משחקנים שרוצים להצטרף?
”אני מקבל כאלה. אני לעולם לא הזכיר מישהו שאמר דבר כזה, אבל אני יכול לומר לך שאין שחקן שלא רוצה להצטרף, באופן טבעי, זה אירוע של פעם בחיים בכדורגל הישראלי. אין לי מה להגיד מעכשיו את מי אני רוצה ובאיזו עמדה, בקיץ נגיע ונראה מי יהיה כשיר ומי ישוחרר מקבוצתו. אני יכול להגיד לך שלגבי מנור סולומון אין לדעת, אני יכול לרצות אותו גם אם יהיה כשיר וטוטנהאם לא תשחרר. סתיו למקין הכניס בחוזה בשחטאר דונייצק סעיף שהוא חייב להגיע לאולימפיאדה, גם ליאל עבדה, אוסקר גלוך ודניאל פרץ גם יהיו. גם דורון ליידנר יכול להיות שיגיע לטורניר וגם ענאן חלאילי מאוד רוצה להגיע ואני מאמין שהוא יצליח להיות באולימפיאדה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה