איתי מרדכי יאמן את קבוצת הנוער של מכבי חיפה. הוא יחזור לקדנציה שלישית בתפקיד, כשבעבר הוביל לארבע אליפויות ולפלייאוף ליגת האלופות לנוער מול בורוסיה דורטמונד. הוא גם שימש שנתיים כעוזר המאמן של הקבוצה הבוגרת ובשנים האחרונות שימש כמאמן נבחרת 18U ועוזר מאמן נבחרת הנוער שהגיעה למקום שני ביורו ולמקום שלישי במונדיאליטו.

כשחקן, מרדכי גדל במחלקת הנוער הירוקה ועלה לקבוצה הבוגרת ב-1986. הוא זכה באליפות ב-1988/89 והיה מכוכבי הדאבל ההיסטורי ב-1990/91. לאחר החתימה אמר לאתר הרשמי: “אני מאושר לחזור לקצף. מבחינתי זה ממש לחזור הביתה, למקום ולתפקיד שאני כל כך אוהב - מאמן קבוצת הנוער, מכבי 'הרדי' חיפה. אני מוכן ומחויב לעבודה הקשה, כשמטרת העל היא לפתח שחקנים עם DNA של מכבי חיפה ולייצר סביבה מקצועית מקדמת של קבוצה התקפית והישגית. ירוק עולה”.

המנהל המקצועי של המועדון, גל אלברמן, הוסיף: “שמחים להודיע על שובו של איתי מרדכי לתפקיד מאמן קבוצת הנוער. איתי שב לאחר הפסקה בת מספר שנים, על מנת להוביל מחדש את הדור הצעיר והמוכשר להישגים ולפיתוח שחקני העתיד של המועדון. אנו משוכנעים שאיתי ישתלב מחדש במהרה במחלקה ומאחלים לו הצלחה והנאה מרובה בתפקידו החדש-ישן. ברוך שובך איתי”.

איתי מרדכי (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)איתי מרדכי (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

במכבי חיפה התקבלה החלטה לרדת מהרעיון למנות את שחר וייזינגר כמאמן קבוצת הנוער ויש רצון שהוא ישמש, כפי שתוכנן, כעוזרו של ברק בכר. גם המעומדות של ניסו אביטן ירדה ובמועדון בחרו במרדכי לתפקיד, שהתפנה אחרי ההחלטה של דן רומן לקבל את הצעתה של מכבי פתח תקווה.

במועדון  לא מסתירים את העובדה שיש קושי עצום לצרף בקיץ הנוכחי שחקנים זרים או ישראלים איכותיים ולא מן הנמנע שבכר יצטרך להפיק מהחומר הקיים את המיטב כדי להחזיר את האליפות לכרמל. להוציא את השוער היהודי תומאס סולטאני, שהגיע על תקן מחליף, שום חיזוק משמעותי לא נעשה.

נראה שהקושי הגדול ביותר מגיע מכיוון החלל שהותיר ענאן חלאילי בעמדת הקיצוני הימני, כשכרגע יהיו אלה דולב חזיזה או עילאי חג’ג’. אחד השחקנים שהגיעו בחלון ינואר בקול תרועה היה גדי קינדה, שלא הצליח לעשות את ההבדל מאז ויצטרך להוכיח שיש ביכולתו להשפיע כפי שמצפים ממנו.

גדי קינדה. במכבי חיפה מצפים שיפרח תחת ברק בכר (עמרי שטיין)גדי קינדה. במכבי חיפה מצפים שיפרח תחת ברק בכר (עמרי שטיין)

בכרמל משוכנעים שהמאמן החדש-ישן יפיק את המיטב מקינדה. “אנחנו מאמינים שקינדה יפרח מחדש אצל בכר ויהיה חלק משמעותי בקבוצה. כולם רואים שהשוק יבש מאוד וקשה להביא שחקנים ועל כן בכר יצטרך למצוא פתרונות מבית. יש כאן בסיס טוב מאוד ויש עם מי לעבוד”, אמרו במועדון.

אחרי שאיבדו את האליפות בעונה החולפת, הירוקים ינסו הפעם להשיב אליהם את הצלחת. הקבוצה תתכנס בעוד כשבוע, ב-18 ביוני, לפתיחת האימונים הרשמית לקראת העונה הבאה וב-2 ביולי תצא למחנה האימונים בספרד, לאחריו יחליט בכר על עתידם של מספר שחקנים שלא יהיו בתוכניות.

תומר חמד בחופשה מפסיד במשחק טניס ומתעצבן
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה