עירוני קריית שמונה, “אירחה” היום (שישי) את בית”ר טוברוק במגרש ב׳טוברוק׳ נתניה וסיימה איתה ב-0:0 אחרי שהפינה רוח לחימה ושלטה לרוב רוב דקות המשחק, זאת לאחר שגם המשחק הראשון בין השתיים התקיים שם, וכששלושת משחקי ה״בית״ האחרונים של קריית שמונה שוחקו בכלל ב׳רמדה׳, חדרה.

הוראת ההתאחדות לכדורגל לנוכח מלחמת ״חרבות ברזל״ קובעת כי עירוני קריית שמונה לא תרד ליגה בנוער, בנערים א׳ או בנערים ב׳ ואף לא תשחק במשחקי המבחן בפלייאוף התחתון, כיוון ששחקניה נעקרו מבתיהם וחווים אירוע נפשי מתמשך.

מי שרואה עצמה נפגעת מאותה החלטה, היא הפועל פתח תקווה, שבדומה לבית”ר טוברוק, נלחמת על חייה העונה בתחתית הליגה. במועדון זעמו על ההתאחדות: “לשחק פעמיים בטוברוק זה לא ספורטיבי ולא הוגן”.

שחקני נערים ב' של הפועל לפתח תקווה (באדיבות המועדון)שחקני נערים ב' של הפועל לפתח תקווה (באדיבות המועדון)

דורון שנפר, אחראי מחלקת הנוער בקריית שמונה, אמר ל-ONE כי ״למרות המציאות הקשה בה השחקנים שלנו נמצאים, הם מגיעים לכל משחק ועושים הכל כדי לנצח. לא מכיר עוד שחקנים ומחלקות נוער בעולם שיכולים לתפקד כפי שאנחנו מתפקדים במציאות ההזויה שנכפתה עלינו״.

שנפר הוסיף: ״כבר חצי שנה שהילדים שלנו מפונים מבתיהם, רחוק מהחברים והסביבה הטבעית, חלקם ללא מסגרות חינוך ראויות ועוד קשיים נפשיים רבים, עושים את המקסימום כדי להגיע למשחקים. לעתים הם מגיעים למשחקים גם מבלי שהתאמנו במהלך השבוע. הם, יחד עם הצוותים המקצועיים שלנו, עושים את המקסימום כדי לייצג את העיר והמועדון בכבוד״.

נערים ב' בית'ר טוברוק (באדיבות המועדון)נערים ב' בית'ר טוברוק (באדיבות המועדון)

מנהלהם המקצועי של הצפוניים הבהיר: ״מבחינתי הילדים והנערים שלנו זכו השנה בכל התארים. בעוד שאחרים היו מתפרקים, החבר'ה שלנו מגלים אופי ונחישות. הם הגיבורים של המלחמה. עצם ההגעה למשחקים וההשתתפות בליגות השונות הם הניצחון הגדול שלנו. אני מצדיע לשחקנים שלנו ורוצה לומר להם שאני אוהב אותם ללא תנאי״.

על המצב המורכב אמר: ״מציע לכולם לתת לנו כבוד ולהתעסק בכדורגל ולא בדיבורים מיותרים. לא מבקשים רחמים מאף אחד, רק כבוד מינימאלי. והנה בזמן שאנחנו מדברים ואתה מראיין אותי, יש לנו אזעקות ונפילות אז אני נאלץ לסיים. יש דברים יותר חשובים בחיים. רק שנהיה בריאים ונעבור את הכל בשלום״.

דורון שנפר, בין אזעקה לאזעקה בקריית שמונה (פרטי)דורון שנפר, בין אזעקה לאזעקה בקריית שמונה (פרטי)

קבוצת נערים ב׳ של עירוני קריית שמונה חווה עונה קשה מנשוא. המצב הלא פשוט בצפון הארץ ובעיקר בקריית שמונה מחלחל למשפחות ולשחקנים. בפתח תקווה, כאמור, חוששים כי טוברוק בביתה תשיג ניצחון בקלות, בעוד הם יצטרכו להזיע על כר הדשא, כשעיקרון השוויון וערך הספורטיביות יורד לטמיון מבחינתם.

בהתאחדות לכדורגל ציינו בפני ONE כי הם מבררים את עניין אירוח המשחק ב׳טוברוק׳ נתניה בפעם השנייה העונה.

אזעקה בזמן משחק נערים ג'
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה