הצדק נעשה. ברקע ההחלטה שניתנה בבית הדין המשמעתי בעניינה של מכבי קריית מלאכי (נערים ב') כי הקבוצה פעלה בניגוד להוראות ותקנוני ההתאחדות לכדורגל ועל כן הושת עליה הפסד טכני, במועדון הכתום ובייחוד שרון רפאל, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, הבינו שנעשתה כאן טעות תם, הרי שישנו תקדים בנושא פעימה רביעית בחילופי הקבוצה, והחליטו לפעול בנושא ולהעביר ערער לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל.

בית הדין העליון, בהרכב שלושה שופטים, פרופסור מיגל דויטש, עו"ד נזי חלבי ועו"ד דוד יהב, קיבל את ערעור מכבי קריית מלאכי, המשחקת בליגת נערים ב' ארצית דרום, ליגה בה היא נלחמת על חייה מול מכבי קריית גת, אותה קבוצה מולה נעשתה הטעות שהובילה החלטת בית הדין המשמעתי (הפסד טכני ושינוי התוצאה מ-2:5 למלאכי ל-0:3 לקריית גת). "בנסיבות המיוחדות הנידונות", נכתב בפסק הדין, "הוצע על ידי בית הדין כי עונש ההפסד הטכני יבוטל".

"ייקבע במקום זאת משחק חוזר על ידי ועדת הליגה והגביע. הצדדים הסכימו להצעה האמורה, אנו נותנים אם כן תוקף להסכמה זו. ההפסד הטכני יבוטל ויתקיים משחק חוזר", נכתב בסוף פסוק בהחלטת הרכב שלושת השופטים.

במכבי קריית מלאכי יצאו מרוצים מבית הדין, שכן ההחלטה מאפשרת להם הזדמנות ככל הקבוצות, ללא הבדל בין מועדונים, מקום גיאוגרפי או כל דבר אחר. עכשיו נותר לקבוצת נערים ב' לעשות המוטל עליה – לנצח במשחק החוזר ולהישאר בליגה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה