הישג מכובד מאוד לקבוצת אילן ספיבק רמת גן: הקבוצה אמנם נוצחה היום (ראשון) 81:46 לגראן קנריה הספרדית בגמר יורוקאפ1 בכדורסל כיסאות גלגלים, אך יכולה לצאת מרוצה בהחלט מהישג היסטורי וסגנות מכובדת שהושגה בהשתתפות צעירי הקבוצה, רובם חברי נבחרת העתודה מתחת לגיל 23. בלטו בשורות רמת גן עשהאל שבו עם 13 נקודות, איברהים בהו עם 12 נקודות וראדי דגמין עם 11 נקודות.

קפטן הקבוצה, עשהאל שבו, אמר בסיום המשחק: “אנחנו הקבוצה הכי צעירה שייצגה את ישראל, זו פעם ראשונה שקבוצה ישראלית מגיעה לגמר טורניר כזה. אנחנו חוזרים הביתה מאושרים מההיסטוריה שעשינו”. עוזר המאמן, טל רם, הוסיף: “הגענו לכאן, הקבוצה הכי צעירה בטורניר, מבוססת על נבחרת העתודה. הגענו להישג נהדר של מקום שני בטורניר גמר. ראינו בגמר שיש לנו עוד עבודה לעשות, כדי לטפס לרמות יותר גבוהות וזה מה שאנחנו מתכוונים להמשיך לעשות”.

מנהל המשלחת, בני קליין, שיתף: “הפסדנו לקבוצה שהייתה הרבה יותר טובה מאיתנו על המגרש. אבל הדרך היפה שעשינו בטורניר הוכיחה שיש לצעירים שלנו עתיד נהדר, פוטנציאל גדול והרבה לאן לשאוף”.

גמר היורוקאפ1 (טל רם)גמר היורוקאפ1 (טל רם)

המאמן, ליאור דרור, סיכם את הטורניר כולו: “התחלנו את הטורניר במשחק ראשון שהתחיל לא טוב, פיגור גדול כבר מהרבע הראשון, אבל האופי של השחקנים עוזר לנו לחזור למשחק ולנצח בסופו של דבר. משחק שני הפוך לגמרי מהמשחק הראשון, רבע ראשון של הגנה חזקה, יום קליעות קבוצתי נפלא וניצחון שמביא אותנו לראשונה לגמר יורוקאפ. היום הספרדים פתחו חזק גם בהגנה וגם בהתקפה ולא מצאנו תשובה. אני רוצה לציין את ראדי דגאמין על טורניר נפלא, ראדי נבחר גם לחמישית הטורניר וגם מאור לסרי ועידו שקורי נתנו טורניר טוב. שקורי יוצא לשחק במכללות בשנה הבאה”.

יו"ר ההתאחדות לספורט נכים, רו"ח אהוד רצאבי, אמר בתום המשחק: “בחזה נפוח מגאווה אני מודה לספורטאינו הצעירים האלה ומודה להם על רגעי השמחה שסיפקו לנו במהלך החג. אין קץ לגאווה  ולתענוג לראות את הנחישות ואת יחסי החברות בקבוצה. אין ספק שזה שבוע יוצא דופן לכדורסל בכיסאות גלגלים, ודאי עבור קפטן הקבוצה עשהאל שבו, שנבחר להשיא משואה בערב יום העצמאות ועבור המאמן  ליאור דרור וכל השחקנים והצוות המקצועי. אני מברך , כמובן, גם את כדורסלני בית הלוחם חיפה שהגיעו גם הם לאירופה!”.

שחקני אילן ספיבק רמת גן חוגגים (טל רם)שחקני אילן ספיבק רמת גן חוגגים (טל רם)

ואכן, בין שמונה הקבוצות המשתתפות ביורוקאפ1 נמצאת קבוצה ישראלית נוספת, בית הלוחם חיפה, שסיימה היום את הטורניר במקום השמיני לאחר שהפסידה לקבוצת פילטוס דרגונס 64:45. דותן מישר בלט עם 19 נקודות. נציג ישראלי נוסף ביורוקאפ הוא השופט הבינלאומי יניב חדד.

שחקני מכבי מגיעים לאולם במדריד
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה