מכבי תל אביב עשתה חג שמח במיוחד לאוהדיה לאחר שרשמה הערב (שלישי) ניצחון ענק באתונה, 87:91 על פנאתינייקוס ועלתה ל-0:1 בסדרת רבע גמר פלייאוף היורוליג, מה שקירב אותה מרחק שני ניצחונות בלבד מעלייה לפיינל פור לראשונה אחרי עשור.

מאמן היוונים, ארגין עתמאן סיפק הצהרה רצינית בסיום, כשאמר: "אני חושב שאנחנו קבוצה הרבה הרבה יותר טובה ממכבי ו-1:0 זה לא סוף העולם מבחינתנו. אנחנו צריכים למצוא את הצורה שלנו ואת המשחק שלנו שוב. הבטחתי לכולם כאן שאנחנו נגיע לפיינל פור, אם זה לא יקרה אני לא אהיה בפנאתינייקוס בשנה הבאה".

עוד הוסיף: “אני חושב שלא הגיע לנו לנצח הערב. החמצנו הרבה זריקות ועשינו הרבה טעויות. כולם –- השחקנים, המועדון, הצוות והאוהדים, חשבנו לפני המשחק שתהיה לנו כאן חגיגה. השופטים נתנו לבולדווין שתי עבירות מגוחכות לשלוש זריקות. התלוננתי שזה לא הוגן, הכל היה נגדנו והפסדנו את המשחק. הרסנו את העבודה שעשינו במשך שבעה חודשים בעונה הרגילה. אולי היורוליג יעניש אותי, אבל כולם ראו את השריקות האלה. לחץ? איזה לחץ? היינו בלחץ בכל משחק העונה. פשוט מאוד – לא הגיע לנו לנצח ומישהו היה נגדנו”.

ווייד בולדווין (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)ווייד בולדווין (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)

הירוקים הגיעו כפייבוריטים למשחק, לאחר שסיימו את העונה הסדירה במקום השני במפעל, בעוד הצהובים רק במקום השביעי, ושיחקו לעיני אולם מלא באווירה ביתית. לכן, באופן טבעי כלי התקשורת ביוון הופתעו מתוצאה. “פנאתינייקוס הייתה טובה יותר במשך שלושה רבעים, אבל מכבי התעוררה ברבע הרביעי. בהובלת קולסון ועם טעויות פטאליות של נאן וסלוקאס לקראת הסיום, הישראלים עלו ל-0:1”, נכתב באתר ‘סדנה’ היווני.

“פנאתינייקוס זרקה את יתרון הביתיות וניפצה בין לילה את ניצחונותיה בעונה הסדירה ביורוליג לאחר שראתה את מכבי תל אביב מנצחת אותה בפעם השלישית השנה ולוקחת את ההובלה בסדרה. למרות שכבר הובילה ביתרון דו ספרתי, הקבוצה של ארגין עתמאן לא הצליחה לשמור על הביתיות באואקה. זה היה שוב קולסון שעשה את ההבדל. הוא לקח על עצמו את מכבי תל אביב, עשה כמעט את הכל בצורה מושלמת והוכיח את עצמו כאקס פקטור”,  נכתב ב’ספורט 24’.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים באואקה (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)שחקני מכבי תל אביב חוגגים באואקה (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)

“עם קולסון כ’טנק קרב’ ועם מנהיגות של וויד בולדווין ולורנזו בראון, הקבוצה של עודד קטש הפכה את המשחק ולקחה את ההובלה בסדרה. כל זה בערב שבו קוסטאס סלוקאס רשם דאבל דאבל ומתיאס לסורט שלט בצבע. עם זאת, הלילה הרע של קנדריק נאן התברר כבעיה בלתי פתירה עבור פנאתינייקוס, שעכשיו יודעת שיש רק דרך אחת: לנצח לפחות פעם אחת בבלגרד כדי שיוכל להיות בפיינל פור בעוד חודש”, הוסיפו באותו האתר.

“תואר הפייבוריט ו’על הנייר’, כל זה מונח ברצפה, מכבי דאגה להראות זאת בצורה הכי נחרצת. למרות שלירוקים היה את יתרון הביתיות ונראה היה שיש להם את כל הסיבות לנצח את המשחק הראשון באואקה, בסופו של דבר התברר בדיוק ההפך. פנאתינייקוס שילמה על הטעויות ההגנתיות, נתנה למכבי את הזכות להישאר במשחק עד הסוף וכך הגיעה לבסוף למצב שהיא רודפת אחריה וחייבת לנצח את המשחק השני ביום חמישי”, נכתב ב’גאזטה’.

הוא נשבר! שיא העולם בזריקה לאחור לסל
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה