"עשינו את מה שהיינו צריכים לעשות" אמרו במכבי ת”א לאחר הניצחון אמש (חמישי) 76:83 על ז'לגיריס קובנה במסגרת המחזור ה-28 של היורוליג. עודד קטש וחניכיו עלו למאזן של 15 ניצחונות אל מול 13 הפסדים כשנותרו עוד שישה מחזורים לסיום העונה הסדירה בתחרות הבכירה של אירופה. הצהובים התקשו ליצור את השטף שאפיין אותם בלא מעט ניצחונות העונה, אך השורה התחתונה כאמור היא שעשו צעד נוסף לעבר הבטחת המקום בפלייאין. 

הצהובים הגיעו למשחק "הביתי" ה-14 במספר שלהם בידיעה שמדובר במשחק מסובך. יתרה מכך, במועדון ראו בו כמוקש לכל דבר ועניין: "ז'לגיריס נלחמה על החיים שלה וכל משחק כרגע מאוד חשוב". הקבוצה הליטאית הייתה חייבת את הניצחון לא פחות מקטש ועל הפרקט נראתה טוב יותר לפרקים ואף הובילה בשמונה נקודות ברבע השלישי ובמועדון הודו: "משחק לא פשוט לצאת ממנו עם ניצחון".

העניינים, כאמור, הפכו קשים כאשר הירוקים ניצחו גם את הרבע השלישי בשמונה נקודות רק שהצהובים שמרו את הטוב לסוף. "מי שהביא את המפנה בסוף זה תמיר בלאט עם שתי שלשות ענקיות הוא הפך את המשחק והקרדיט מגיע לו", קבעו בסביבת הקבוצה, ובצדק. הגארד קלע שתי שלשות בזו אחר זו כדי להפוך פיגור בן שלוש נקודות ליתרון.

חסיאל ריברו זורק (Djordje Kostic)חסיאל ריברו זורק (Djordje Kostic)

הליטאים ביצעו קאמבק שזכה לתגובה נוספת מהצהובים הפעם בראשותם של ווייד בולדווין, ג'וש ניבו ובונזי קולסון. "בסיטואציות אחרות היינו יכולים להפסיד אותו בקלות. השחקנים הראו הרבה מאוד אופי, בסוף זוכרים את הניצחון, הדרך פחות חשובה בסיטואציה הזו" הוסיפו אצל אלופת המדינה, שם זוכרים היטב את המפגשים מול טרינקיירי שפגש אותם עם באיירן מינכן, במברג ואפילו עם קאנטו, אתמול אגב זה כבר היה עם ז'לגיריס קובנה. 

במועדון שיבחו את השחקנים לאחר הניצחון החשוב רק שאמש היה הערב של מי שעלו מהספסל וסיפקו לקטש את אשר היה צריך: "קליבלנד עשה הגנה, ווב הביא אנרגיות והגנה גם כשהכדורים לא נכנסו וזה מתסכל כשהכדורים לא נכנסים. הצוות המסייע הפך להיות הצוות המוביל והוא הוביל לניצחון. אנחנו קבוצה והניצחון הזה קבוצתי. זה לא משנה אם שחקן כזה או אחר היה מחוץ למשחק".

הצהובים ישובו ארצה וכבר ביום ראשון יארחו את הפועל ירושלים ולקראת המשחק סיכמו: "אנחנו בתקופה מאוד טובה ולרשום במשחק כזה ניצחון זה ממש לא מובן מאליו". בהמשך הלו”ז ביורוליג מצפות להם הכוכב האדום בלגרד, וילרבאן, באיירן מינכן, ולנסיה, ברצלונה ומילאנו.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה