אחרי הניצחון הגדול על אלבה ברלין, מכבי תל אביב המשיכה במומנטום החיובי הערב (חמישי) עם ניצחון חשוב ויקר של 76:83 על ז’לגיריס קובנה במסגרת המחזור ה-28 ביורוליג.

המשחק נפתח עם ריצה טובה של הצהובים ובקצב גבוה של שתי הקבוצות בדרך לשיווין מוחלט של 21:21 ברבע הראשון. הרבע השני נפתח אותו הדבר כאשר שתי הקבוצות לא הצליחו לייצר בריחה, אך הקבוצה של קטש עלתה ליתרון קטן לקראת הירידה להפסקה בדרך ל-40:42 .

הרבע השלישי היה במעט שונה מהמחצית הראשונה, הליטאים הצליחו להגדיל פער בזכות האקס קינן אוואנס בדרך ל-56:62. ברבע הרביעי הצהובים עלו ביכולת שונה והפכו את התוצאה עם ריצת 2:10 בזכות שתי שלשות אדירות של תמיר בלאט. עד הסיום החבורה של קטש הציגה אופי אדיר והשיגה כאמורנ ניצחון חשוב 76:83.

מכבי תל אביב כאמור ניצחון שני ברציפות במפעל האירופי, כאשר בכל המסגרות זה כבר ניצחון שמיני ברצף. קטש וחניכיו עלו למקום השמיני של היורוליג, כאשר ביום ראשון הקרוב יפגשו הצהובים את הפועל ירושלים בליגת ווינר סל, כשבשבוע הבא הם ייצאו למשחק חוץ אצל הכוכב האדום.

קלעו למכבי תל אביב: ווייד בולדווין 16 נקודות, תמיר בלאט 11 נק’, בונזי קולסון (6 ריבאונדים), ג’וש ניבו (9 ריב’) וג’יימס ווב (5 ריב’) 10 נק’ כל אחד, לורנזו בראון 9 נק’ ו-10 אסיסטים, חסיאל ריברו 7 נק’, אנטוניוס קליבלנד 4 נק’, ג’ון דיברתולומאו וג’ייק כהן 3 נק’ כ”א.

קלעו לז’לגיריס קובנה: קינן אוואנס 18 נק’, אדמונד סאמר 14 נק’, אדגארס אולאנובס 10 נק’, ארנאס בוטקביצ’יוס 9 נק’, רולנדס סמיטס ולוקאס לקאביסיוס 5 נק’, תומס דמיסה 3 נק’, לוארינוס בירוטיס וקוואריוס הייז 2 נק’. 

רבע ראשון: 21:21

חמישיית מכבי תל אביב: לורנזו בראון, ווייד בולדווין, בונזי קולסון, ג’ייק כהן וג’וש ניבו.

חמישיית ז’לגיריס קובנה: קינן אוואנס, אדמונד סאמר, רולנדס סמיטס, אדגארס אולאנובס ולאורינטס בירוטיס.

הצהובים פתחו טוב עם ריצת 0:6, סאמר קלע שלוש נקודות מהקו מנגד. בולדווין חדר בצד השני וקלע שתיים, סאמר הגיב עם נקודה מהקו, כהן צלף שלשה ועשה 4:11. הליטאים הגיבו עם ריצת 0:7 מהירה והשוותה ל-11:11, משחק רץ מצד לצד וכל קבוצה קולעת, 17:17. אוואנס קלע שתי נקודות מהעונשין, ריברו ענה עם סל בצבע, לוקאס הגיב מנגד עם שתי נקודות, ניבו ענה עם סל משלו וחתם רבע צמוד.

חסיאל ריברו זורק (Djordje Kostic)חסיאל ריברו זורק (Djordje Kostic)

רבע שני: 40:42 למכבי תל אביב

בראדי פתח עם שלשה בתחילת הרבע, קליבלנד קלע שתיים מנגד, הליטאים הגיבו עם ריצת 0:5, קולסון ובלאט ענו עם חמש נקודות משלהם. 28:29 לאורחת. סמיטס וסאמר קלעו ארבע נקודות, הצהובים הגיבו עם ריצת 0:7 ועשו 33:35. לוקאס קלע שלוש נקודות, ווב ובראון קלעו ארבע נקודות, אולאנובס ענה עם שתי נקודות. אוואנס קלע שתי נקודות, בלאט הגיב עם שלשה והוריד את הצהובים ביתרון בהפסקה. 

לורנזו בראון (Djordje Kostic)לורנזו בראון (Djordje Kostic)

רבע שלישי: 56:62 לז’לגיריס 

אוואנס קלע שלוש נקודות במהלך של סל ועבירה, בולדווין ענה עם נקודה מהקו ועשה 43:43. הליטאים עלו ל-45:50. בראון קלע שלשה, הליטאים ייצרו בריחה בדרך ל-50:57. בראון קלע שתי נקודות בצד השני. דימסה קלע שתי נקודות, ריברו ו-ווב קלעו ארבע נקודות, אולאנבוס קלע שתיים מנגד, 56:62. 

רבע רביעי: 76:83 למכבי תל אביב

קליבלנד ו-ווב קלעו ארבע נקודות, בראדי קלע שלשה מנגד, הצהובים הגיבו עם ריצת 2:10 עם שתי שלשות אדירות של תמיר בלאט שהפך את התוצאה ל-67:70. בולדווין קלע שתי נקודות, הליטאים ענו עם ריצת 0:7 ששלח את עודד קטש לפסק זמן. בולדווין וניבו קלעו שתי נקודות, 74:76. אראנס קלע שתי נקודות, הצהובים יצאו לריצת 0:7 בדרך לניצחון גדול.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה