הוא סיים בצורת בת 20 שנים עבור אחד מהמועדונים הכי יוקרתיים באירופה, יתרה מכך תחתיו ריאל מדריד לא רק שחזרה לקדמת הבמה של הכדורסל האירופי, יש מי שיגדירו את התקופה שלו בבלאנקוס שלו לשושלת ולאחת הקבוצות הכי קטלניות שהיו ליבשת הישנה להציע, רק שהוא כבר מזמן לא עם הלבנים, והערב (שישי, 21:20) פבלו לאסו יפגוש את מכבי תל אביב ממקום שהוא אולי לא רגיל אליו מבחינת מיקום בטבלה, אך רגיל ועוד איך מבחינת התחרותיות, כי באיירן מינכן של העונה היא עדיין קבוצה מסוכנת וכזו שתבוא להילחם על העונה האירופית שלה. 

בעולם אחר או במציאות אחרת פבלו לאסו בן ה-56 מספר שעות לפני המשחק ככל הנראה היה יושב לקפה מחוץ לכותלי היכל מנורה מבטחים בבית הקפה ומשוחח עם אוהדי הקבוצה, בכל אופן כך היה נוהג עת שאימן את הבלאנקוס. העונה הוא כאמור כבר עם באיירן מינכן ומשחק הבית של אלופת המדינה נגד הקבוצה הבאוורית שוחק בכלל בבית אחר, בית שהפך להיות הבית הרחק מהבית, ולאסו כאמור מגיע מפוזיציה לא מוכרת כל כך עבורו, באופן יחסי כמובן בהתחשב בכך שהוא חייב לנצח, אך באיירן תחתיו היא כאמור קבוצה שונה מזו של השנים האחרונות שהורכבה משחקנים מוכשרים במיוחד וגם מנוסים עד מאוד לצד כישרונות מקומיים וגם צעירים. 

הקיץ האחרון הביא עימו את הבשורה עבור הבאוורים, שכן מאמנם בשלוש השנים האחרונות, מי שהוביל את הקבוצה להופעות פלייאוף מכובדות במיוחד שהיו שניות רק לרמת המתח והכדורסל שהיו בהן, אנדראה טרינקיירי, סיים חוזה ובמועדון בחרו ללכת בכיוון אחר. בכל זאת מעבר לחבילה שמביא עימו הקוסם האיטלקי, הקדנציה השנייה של טרינקיירי בגרמניה הסתיימה לה מבלי שהמועדון הוסיף לארונו גביעים, למעשה 'טרינקה' שזכה באליפות גרמניה עם באמברג, לא זכה ולו באליפות אחת עם מינכן והקסם של הקוסם האיטלקי נראה שהסתיים לו.

אנדריאה טרינקיירי (רויטרס)אנדריאה טרינקיירי (רויטרס)

בינתיים כבר תקופה הרי שלאסו חיכה רק להזדמנות לשוב ולאמן ברמות הכי גבוהות של אירופה והשידוך כאמור קרה לו עונה אחת או שתיים לפני הגדלת התקציב שצפויה אצל הבוואריים, מה שגם כמובן יאפשר להם לכוון לשחקנים בקליבר אחר לחלוטין אך כאמור עוד חזון למועד. 

לאסו, ווינר כשחקן, בכל זאת זכייה בגביע סאפורטה, מוביל הליגה הספרדית בחטיפות ואסיסטים אינן דבר של מה בכך רק שההצלחה כמאמן הייתה אבסולוטית. כזכור, לאסו זכה בשתי אליפויות יורוליג, שש אליפויות ספרד, 6 גביעי המלך, 7 פעמים בסופרקאפ הספרדי, בגביע בין יבשתי אחד, והחל מהשנה הוא כבר הצליח לעבור את טרינקיירי בתואר אחד בבאיירן כאשר זכה בגביע הגרמני.

העונה של באיירן תחת לאסו שמבקש לעשות רנסנס מחודש בניחוח בווארי לקבוצה שמשחקת ב-ב.מ.וו פארק נראית מעט טוב יותר בטח מבחינת ספירת התארים, אין לדעת כיצד העונה תסתיים בכל הנוגע לאליפות מקומית ומה יקרה היה ובאיירן תצליח להשיג את הכרטיס הרביעי והאחרון לפלייאין. 

פבלו לאסו (ראובן שוורץ)פבלו לאסו (ראובן שוורץ)

התקציב כאמור אמור לגדול, אך בינתיים מינכן שחררה את פרדי גילספי לכוכב האדום, גילספי היה שחקן משלים ברוטציה של לאסו, ומאז שעזב מאזנה של באיירן עומד על שבעה ניצחונות אל מול 10 הפסדים, חשוב לציין כי העונה שלו גם בכל הנוגע לדקות המשחק ב-13 המשחקים בהם שיחק בקבוצה לא היו יציבות יתר על המידה.

הסיפור של העונה של באיירן חייב להיות זה של לאסו ובטח שלא להתעסק בשחקן שעזב ולא הצליח להטביע את חותמו לא בבאיירן ולא בכוכב האדום בלגרד, כי אם בשחקן שבעונת הבכורה שלו ביורוליג הצליח למצב את עצמו באופן לא רע בכלל ביורוליג וזהו כמובן סילבן פרנסיסקו שקולע העונה 11.1 נקודות, מוריד 1.9 ריבאונדים ומוסר 3.2 אסיסטים ועל הדרך גם מדובר במי שחתום על הניצחון המרשים של באיירן מינכן על פרטיזן בלגרד בשטארק ארנה. 

סילבן פרנסיסקו (אינסטגרם)סילבן פרנסיסקו (אינסטגרם)

העונה של מינכן בזירה האירופית מבחינת הסגל שנבנה היא לא הצלחה, אך היא גם בטח שלא כישלון ועדיין כשמסתכלים על קבוצה שקיבלה קברניט חדש ותחילתו של תהליך שיכול להתברר כלא פחות ממהפכה של ממש לאור העובדה שהמנהל הספורטיבי של המועדון ומי שהיה אחראי על בנייתה של באמברג בשנותיה הגדולות כמו גם על באיירן מינכן של השנים האחרונות, דניאלה באייסי צפוי לעזוב המועדון בסוף העונה הנוכחית.      

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה