מכבי תל אביב רשמה הערב (שלישי) את אחד הניצחונות הגדולים שלה בשנים האחרונות, כשניצחה 87:91 את פנאתינייקוס לאחר קאמבק ענק. הצהובים עלו ליתרון 0:1 בסדרה עם ניצחון גדול ביוון. מה שהעיב על הניצחון הייתה פציעתו של ווייד בולדווין, שלא שיחק בדקות האחרונות. הגארד סובל מהתכווצויות בשריר הירך האחורי והסיכויים שישחק במשחק מספר 2 ביום חמישי עומדים על 50 אחוזים. צפו בו הולך ביציאה מהאולם: 

וויד בולדווין שנפצע ובונזי קולסון

בולדווין אמר בסיום: “זה ניצחון קבוצתי מעולה. כולם השפיעו בצורה טובה ועשו דברים נכונים באווירה לא פשוטה. הרבע האחרון? שינינו את הכל. שמרנו טוב, עשינו התאמות, נשארנו עם תכנית המשחק, זה היה טוב לראות ולחוות. צריכים להיות מוכנים למשחק שתיים, היינו במצב הזה בשנה שעברה. ברגע שאתה מגיע לפלייאוף, יש תחושה שכל משחק הוא הכי טוב לשחק. אתה נהנה, אתה צריך להיות מוכן למשחק הבא. אם אשחק בחמישי? ברור. אני אהיה בסדר”.

עודד קטש אמר: “היינו בפיגור שמונה במחצית, היינו מבולבלים בהגנה. אחר כך חזרנו לתכנית משחק שלנו, קלענו כמה זריקות גדולות ועשינו התקפות טובות. הכל התחיל בהגנה. היינו בפיגור שמונה, הראנו אופי. אני מקווה שהפציעה של ווייד בולדווין לא כל כך רצינית. הרגעים המכריעים? קיבלנו מהלכים גדולים של שחקנים גדולים. אני גאה שנשארנו מפוקסים, אני מאוד שמח”.

בונזי קולסון ועודד קטש (רדאד ג'בארה)בונזי קולסון ועודד קטש (רדאד ג'בארה)

קטש הוסיף במסיבת העיתונאים: “כמו שראיתם זה היה משחק קשה. לא התחלנו אותו טוב. במחצית הראשונה תקשנו בהגנה. נתנו להם לשחק, לא הפרענו להם יותר מדי. במחצית היינו בפיגור שמונה, דיברו בחדר הלבשה ואמרנו שאנחנו צריכים להיצמד לתכנית המשחק שלנו, להמשיך להאמין ולהישאר במשחק. אני באמת גאה בשחקנים. במחצית הראשונה ניסינו המון הרכבים וכיסויים הגנתיים, במחצית השנייה היינו יותר ממוקדים והראנו אופי. לנצח כאן באווירה הזאת, זה באמת מיוחד. אבל בסופו של דבר זה רק המשחק הראשון. אני מקווה שהפציעה של בולדווין לא כל כך רצינית כי זה קריטי עבורנו. אני מרגיש שלמרות הניצחון הגדול, יש לנו הרבה מה לשפר בשני צידי המגרש”.

על הרבע האחרון, אמר המאמן: “ידענו שאנחנו צריכים ריצה קטנה שתשים את הלחץ עליהם, ראינו שבאמת רמת הביצוע שלהם ירדה. מהצד השני הביטחון שלנו עלה והיינו הרבה יותר חכמים להתקיף את השחקנים הנכונים. בונזי היה אדיר ברבע האחרון, תמיר ולורנזו בקבלת החלטות, ריברו עזר לנו. זה עדיין רק משחק אחד ויש לנו הרבה מה לשפר, בטח הגנתית וגם כמה דברים התקפיים שעשינו יותר טוב בחצי השני”.

“זו סיטואציה משוגעת. מאז השביעי באוקטובר הכל משוגע ושונה”, התייחס קטש למצב בישראל. “זה מיוחד. אנחנו מנסים להתמקד כמה שאנחנו יכולים בכדורסל כדי לשמח את האנשים בישראל. עברנו דרך הרבה קשיים העונה, אני מקווה שדברים ישתנו במהרה לאנשים שלנו, למדינה שלנו. אנחנו לעולם לא רוצים מלחמה, רוצים שלום. זה מיוחד עבור מכבי תל אביב להיות פה, אבל תחת הנסיבות האלו זה עוד יותר מיוחד. בסופו של דבר אנחנו צריכים להתמקד בכדורסל וזה מה שננסה לעשות ב-48 שעות הבאות”, הוסיף.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים באואקה (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)שחקני מכבי תל אביב חוגגים באואקה (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)

על המשך הסדרה אמר קטש: “יש לנו יומיים. זה עדיין רק משחק אחד. צריך לזכור שאנחנו לא חוזרים ליד אליהו. לקחת משחק אחר משחק ובעיקר תוך כדי סדרה לנסות להשתפר ולעשות את הדברים קצת יותר טוב. כל משחק אנחנו צריכים להגיע באותה רוח. אמרתי גם לפני באסקוניה, צריך לנסות ליהנות מהסיטואציה ולקחת כל הזדמנות שיש. קבוצה של פיינל פור? מאוד מקווה. מקווה שוויד יהיה בריא ויש עוד הרבה עבודה”.

כשנשאל על ההבדלים מהעונה שעברה, אז מכבי הפסידה בפלייאוף, ענה קטש: “בשנה שעברה היינו קבוצה שנבנתה כמעט מאפס עם הרבה מאוד שחקנים שזו הייתה הזדמנות ראשונה שלהם. שחקנים לא עם יותר מדי ניסיון, שלא היו בפלייאוף ואני רוצה להאמין שלמדנו משהו. הפציעה של ווייד תהיה מכרעת לגבי איך נוכל להתקדם בסדרה. בכל מצב אנחנו נרצה להמשיך לשחק, אבל זה קריטי עבורנו. בגלל זה אני קצת ברגשות מעורבים אחרי הניצחון. נקווה שזה לא חמור. אני רוצה להאמין שכקבוצה שחוותה את החוויות האלה, נלמד לעשות את הדברים הרבה יותר נכון. בניגוד לשנה שעברה אנחנו לא באמת חוזרים לשני משחקים בבית בתל אביב עם קהל מלא וכלם יודעים מה האנרגיות שהקהל נותן לנו. צריך לקחת משחק אחרי משחק ולהתרכז בכדורסל”.

“רק המשכתי לשחק את המשחק שלי ולהילחם, אבל זה ניצחון קבוצתי”, אמר אחד מגיבורי הניצחון בונזי קולסון. “במחצית דיברנו על זה שאנחנו צריכים לשחק טוב יותר בשני צידי המגרש. כולם התעלו, משחק אחד מאחורינו. דקות ההכרעה? רק המשכנו לעשות את שלנו. שמרנו טוב, קלענו זריקות גדולות כשהיה צריך, נשארנו ביחד. רק צריך להמשיך עם זה”.

בונזי קולסון מול מריוס גריגוניס (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)בונזי קולסון מול מריוס גריגוניס (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)

“זה כדורסל של פלייאוף”, סיכם ג’וש ניבו. “היינו רק צריכים להמשיך לשחק, אי אפשר להיות יותר מדי למעלה או למטה. נשארנו עם תכנית המשחק, האמנו אחד בשני. בסוף המשחק מצאנו את הדרך לנצח. ההאלי הופ בסיום? במשחק כמו זה אתה רק צריך למצוא עוד כוחות ולהילחם עד הסוף”.

ג'וש ניבו מטביע (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)ג'וש ניבו מטביע (Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)
:
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה