מקומה של מכבי תל אביב ביורוליג ימשיך להיות מובטח גם ב-15 השנים הבאות, כלומר לפחות עד 2040, כך לפי דיווח שפורסם היום (שלישי) על ידי אריס ברקאס, עיתונאי יורוהופס. לצד הצהובים 12 המועדונים הנוספים בעלי רישיון A האריכו את השותפות שלהם וביניהם גם צסק”א מוסקבה, שכרגע מושעית מפעילות ממשית על רקע המלחמה בין רוסיה לאוקראינה.

בנוסף למכבי וצסק”א המשוריינות הנוספות הן ריאל מדריד, ברצלונה, בסקוניה, פנאתינייקוס, אולימפיאקוס, באיירן מינכן, וילרבאן, פנרבחצ’ה, אנדולו אפס, מילאנו וז’לגיריס קובנה. לעומתן, קבוצות כמו אלבה ברלין ומונאקו שהיו חלק מהמפעל בשנים האחרונות לא מחזיקות ברישיון כרגע, כשהצרפתים אמורים להמשיך בטח לאור ההישגים המקצועיים שרשמו לאחרונה.

המשמעות היא כי כל הקבוצות האמורות ישחקו ביורוליג עד שנת 2040 בלי קשר להישגים שלהן בליגות המקומיות. עם זאת מקרה של אי עמידה בתקציב, סיום בחצי התחתון של הטבלה בליגה המקומית או סיום במקום האחרון ביורוליג במשך שלוש עונות רצופות יובילו לאיבוד השריון. יש לציין, כי באירופה כבר מדווחים על הרצון של המפעל להתרחב ולהוסיף מועדונים.

עודד קטש (ראובן שוורץ)עודד קטש (ראובן שוורץ)

כמובן שמבחינת מכבי מדובר בהישג חשוב ביותר והאלופה מבטיחה לעצמה עוד 15 שנים של שקט והתבססות בצמרת של הכדורסל האירופי. מה לגבי נציגה ישראלית נוספת ביורוליג? הפועל ירושלים והפועל ת”א תוכלנה להיכנס למפעל אם תעפלנה לגמר היורוקאפ, אך לעת עתה לא נראה כי אחת מהן תקבל רישיון A המעניק השתתפות קבועה, כמו למכבי וה-12 הנוספות.

מכבי הייתה בין הראשונות להצטרף למפעל בתחילת שנות ה-2000 ולמעשה היא משחקת ביורוליג מאז האיחוד ב-2001, כשזכתה שלוש פעמים באליפות אירופה במתכונת החדשה. מאז שינוי הפורמט למבנה של ליגה הצהובים לא הצליחו להעפיל לפיינל פור, אבל עשו התקדמות בשתי העונות האחרונות תחת עודד קטש ופעמיים הצליחו להגיע למשחק 5 בפלייאוף.

מושלמת: 73:82 למכבי ת"א על הפועל ירושלים
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה