הסיבוב הראשון של העונה הסדירה מתקרב לסיומו ולמעשה הוא יחל הערב (חמישי, 20:00) עם כמה מפגשים מעניינים במיוחד וכשמכבי תל אביב תתארח בז'לגיריו ארינה למפגש מול ז'לגיריס קובנה.

שתי הקבוצות הפסידו במחזור הקודם ביורוליג וניצחון של עודד קטש וחניכיו משמעותו סיבוב ראשון טוב יותר מזה של העונה שעברה, אז סיימה אותו אלופת המדינה במאזן של תשעה ניצחונות אל מול שמונה הפסדים, כאשר עד כה השוני העיקרי הוא דווקא הבית יותר מכל דבר אחר. 

ז'לגיריס קובנה של העונה היא כזו שעל הנייר קשה להסביר מדוע היא מדורגת במקום בו היא מדורגת וכיצד נקלעה למאזן של חמישה ניצחונות אל מול 11 הפסדים. הקבוצה הקשוחה של קאזיס מקסביטיס מהשנה שעברה שמרה על שלד מרשים וביצעה שינויים נקודתיים ולפני פתיחת העונה היא אמורה הייתה, או לכל הפחות ציפו ממנה, לעשות צעד אחד קדימה. רק שאז הגיעה לה אולימפיאקוס שביצעה מהלך שגרם לקבוצה הליטאית לרדת בדירוגי הכוח של ONE. 

השינוי המדובר היה לא אחר מאשר מעברו של איגנאס ברזדייקיס מהמדים הירוקים-לבנים לאלו של האדומים-לבנים מפיראוס. המעבר שנחשב לשדרוג ממספר בחינות עשה הרושם שפגע באיזון של הליטאים עוד לפני שהעונה החלה. חזרתו של קינן אוואנס בשלב מוקדם מהפציעה בגיד האכילס בהחלט היוותה חדשות נהדרות. יחד עם זאת האיזון כאמור נפגע, אך אין זה אומר שהקבוצה מקובנה היא לא אגוז קשה במיוחד לפיצוח – בטח כאשר בסגלה עדין נמצאים שחקנים כמו רולנדס שמיתס. 

העונה מאזנה של קבוצתו של מקסביטיס עומד על שני ניצחונות אל מול חמישה הפסדים בהשוואה ל-12 ניצחונות אל מול חמישה הפסדים בעונה שעברה. מנגד, גם מכבי תל אביב שלא בדיוק משחקת העונה בבית מחזיקה במאזן של שישה ניצחונות אל מול ארבעה הפסדים בהשוואה לעונה שעברה – אז סיימה את שלב הבתים הראשון במאזן של 15 ניצחונות אל מול שני הפסדים. 

סטטיסטית מכבי תל אביב קולעת בממוצע 7.9 נקודות יותר לערב מאשר יריבתה, אך גם סופגת 6.4 נקודות יותר. התקפית ,חניכיו של קטש עולים כמעט בכל מדד על אלו של מקסביטיס שקולעים באחוזים טובים יותר מהעונשין וגם מעבר לקשת ואף מאבדים פחות כדורים, אך בכל הנוגע לחטיפות, חסימות, אסיסטים ריבאונדים ואחוזים ל-2 נקודות כמו גם מדד יעילות התקפית, הרי שבכל אלו היתרון הולך עם חניכיו של עודד קטש.

מקסביטיס אמר לקראת המשחק: "זו קבוצה שהיא יותר התקפית, מדורגת שניה בנקודות עם הרבה אפשרויות בהתקפה. אני לא אחדש, צריך לנסות שלא להגיע לתחרות קליעת נקודות, להכריח אותם להגן ולנצח את המשחק דרך ההגנה".

מאמנה של ז'לגיריס התייחס גם למצב הקבוצה שהתאמנה בנפרד השבוע (זרים וישראלים): "אני לא יודע אם זה ישפיע על המשחק, אבל בטווח הרחוק דברים מהסוג הזה הם לא טובים. אני מכיר את הסיטואציה שלהם, הליגיונרים מתאמנים בבלגרד, הישראלים משחקים בישראל – הדבר הזה יפגע בהם".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה