ליגת העל בכדורסל תחודש מחר (שלישי, 16:30) כאשר הפועל באר שבע תארח את הפועל עפולה. המחזור הראשון של ליגת העל בתצורתה המחודשת או נכון יותר, השבוע הראשון יכלול ארבעה משחקים כאשר הראשון שבהם כאמור יהיה בין האדומים מהנגב לקבוצה מהעמק. לאחר מכן, ביום רביעי יערכו שני משחקים כאשר בני הרצליה תארח את מכבי רמת גן והפועל חיפה תארח את עירוני נס ציונה. 

שלושה משחקים, שש קבוצות ושינויים בסגלים שבוצעו כתוצאה ממלחמת ‘חרבות ברזל’ והשלכותיה. באר שבע תארח ראשונה, בהיכל הקונכייה בעיר, אך בגרסה שונה לגמרי מהקבוצה שהייתה אמורה לפתוח את העונה. המאמן ליאור ליובין ביקש לעזוב בשל סיביות אישיות ומי שהחליף אותו על הקווים הוא יואב שמיר. הסגל השתנה גם כן כאשר לא פחות משלושה שחקנים עזבו את הקבוצה – ג'ינו קראנדל, קריס בנקסטון וברנדון סמפסון ובמקומם הגיעו איירה לי וגארנט שפילד.

עפולה מגיעה לאחר שביצעה גם היא מספר שינויים כפויים בסגל.  קייסי שפרד, יאניק מוריירה, טיירן דה לאטיבודייר ואלכסנדר צ'וברביץ' עזבו, כאשר קסיוס סטנלי נשאר. קמרון שלטון ומרסלוס ארלינגטון הצטרפו, בעוד במועדון ממתינים כרגע לבן קרטר. מי שעשוי שלא לשחק מחר הוא תומר אסייג.

ליאור ליובין. עזב בשל סיבות אישיות (איציק בלניצקי)ליאור ליובין. עזב בשל סיבות אישיות (איציק בלניצקי)

בני הרצליה של דן שמיר איבדה את אחד הזרים הטובים בליגת העל בשנים האחרונות, כריס באב ואת ג'סטין סיימון אך החתימה את אדריאן בנקס, אדוניס תומאס ופרדריק בורדיון. הזרים שהמשיכו בקבוצה הם רוברט קארטר, ראיין בורטרייט ורג'י לינץ'. יריבתה, מכבי רמת גן ספגה בעצמה מהלומה עם עזיבתם של קנדל מקולום ופיל גרין, כאשר ג'סטין אלסטון כאמור שוחרר עוד לפני המלחמה. העולה החדשה החתימה את אלכס המילטון וג'ימי הול, כאשר הזרים שבחרו להישאר הם ג'יי פי טוקוטו ואייזיאה מיילס. 

המפגש בין הפועל חיפה לעירוני נס ציונה אמור היה להיערך כבר היום אך בסופו של דבר גם הוא נדחה והוא ייערך בסופו של דבר ברביעי הקרוב. הכתומים נאלצו להיפרד מוינס אדוארד ומדמונטה הארפר אך כבר מצאה להם מחליפים כאשר החתימה את ג'קובי בויקינס ואת ראלי אולקינס. השינויים בקבוצה מהכרמל מאידך היו עמוקים יותר כאשר את הקבוצה עזבו ג'וניור איטו, ג'ונתן סטארק, קרייג רנדל ודריו האנט. מרכוס בינגהאם נשאר אך נפצע ולמעשה סיים את העונה כך שהמועדון מהכרמל, שהחתים בינתיים את מייק מקדוגל נשאר בינתיים עם זר אחד בלבד.     

שחקני עירוני נס ציונה (ראובן שוורץ)שחקני עירוני נס ציונה (ראובן שוורץ)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה