בדרך לסאגה מביכה? לאחר עונה ארוכה ומותחת במיוחד, במהלכה רשמו הפתעה ועשו את הדרך הארוכה לגמר הפלייאוף של הליגה הלאומית בכדורסל, אליצור קרית אתא ועירוני רמת גן, יפגשו היום (שישי, 13:30) למשחק הראשון בסדרת הגמר, בשיטת הטוב מ-5 משחקים.

ואמנם, לצד הסדרה המסקרנת, והיריבות הספורטיבית המרתקת על הקווים בין שניים ממאמני העתיד של הכדורסל הישראלי, שמוליק ברנר ושרון אברהמי, קיים סעיף תקנוני שעשוי להעיב על החגיגות ולפגוע במעמד המרגש. 

על פי התקנון, שתי הקבוצות המדוברות לא עומדות בסעיף 1.ג, “תקן עליות וירידות לליגת העל”. בתקנון הליגה נכתב: “אלופת הליגה הלאומית תקבל את הזכות העלייה לליגת העל, אם תעמוד בתנאי הסף של הליגה כמפורט - שימוש באולם כדורסל ביישוב הבית של הקבוצה אשר תכולתו לא פחות מ-2,500 מקומות”.

תנאי הכרחי לבנייה והצגת תוכניות דורש אולם ביתי קיים ומוגמר המאכלס כ-1500 מקומות ישיבה, דבר אותו לשתי הקבוצות המדוברות אין יכולת להציג. בנוסף, אם הזוכה לא יכולה לעלות ליגה, היורדת מליגת העל יכולה להישאר בליגת העל חשבונה.

שחקני מכבי עירוני רמת גן חוגגים (יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית)שחקני מכבי עירוני רמת גן חוגגים (יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית)

הסייג היחיד לחוק, המאפשר לקבוצה לשחק באולם שקיבולתו פחותה מהכמות המתוארת לעיל עינו: “למרות האמור במקרה בו הוכח לשביעות רצון המנהלת, שהליך בניית האולם של פחות מ-2,500 ביישוב הבית של הקבוצה המבקשת לעלות ליגה, כבר החל ונמצא בעיצומו, תינתן הקלה של עד שנתיים ממומעד הזכאות לעלות, להגשמת מטרה זו”. 

יש לציין, כמו למרות התקנון הנוקשה, קיימות כיום קבוצות בליגת ווינר סל שלא עומדות בדרישה המוצגת. האם הסעיף הנדון יצור סיטואציה בעייתית שבו שתי קבוצות מתחרות על עליית ליגה בסדרת מותחת ושוויונית, אך לא יורשו לעלות? זמן יגיד.

במאני טיים: 0:1 למכבי על הפועל בדרבי
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה