האימון המסכם של נבחרת העתודה של ישראל לקראת אליפות אירופה בפולין התקיים היום בצהריים (רביעי), כשהמשחק הראשון של סגנית אלופת אירופה יתקיים כבר בשבת הקרובה נגד נבחרת צ׳כיה.

מאמן הנבחרת, אלעד חסין, שהנבחרת בהובלתו זכתה בשנה שעברה במדליית הכסף המכובדת שיתף: “קודם כל יש התרגשות כמו כל שנה, לכל נבחרת יש את הסיפור שלה. בשנה שעברה היינו כמו איזה סיפור סינדרלה, והשנה בטח ובטח בגלל מה שהמדינה הזו עוברת. אנחנו נרצה להיות הסיפור שלא ניגמר ולהוכיח שוב פעם את כוחה של ישראל, של הנבחרת שלנו וכמובן של המדינה”.

המאמן המשיך ונגע בסגל הנבחרת: “אני אוהב את הנבחרת הזו ויש לה כמה סיפורים מאוד מעניינים. לפני שנתיים, כשאימנתי את נבחרת הנוער, ניב למפרט נפצע פציעה לא קלה ואני שמח שהוא סוגר איזה סוג של מעגל ועושה את הקמפיין. לי זה גם היה חשוב לתת לו את הצ’אנס והוא לקח את זה בשתי ידיים”.

אלעד חסין (חגי מיכאלי)אלעד חסין (חגי מיכאלי)

חסין הוסיף: “אייל הראל זה גם ילד שמלווה אותי כבר מהנוער. בשנה שעברה היה הניפוי האחרון ובשיחה איתו אמרתי לו שאם אני אהיה מאמן הנבחרת ואתה תוכיח שאתה תעשה יכול להיות בנבחרת הזאת, אז אתה תהיה בנבחרת. כמובן כולנו גם אחרי נועם יעקב, שהוא המנהיג של הנבחרת שלנו ובכל קיץ בא לתת את כל כולו. 

הוא שיחק לפני כן גם ביורוליג ובהפועל ירושלים והוא באמת אחרי עונות לא קלות מבחינה פיזית ומנטלית. יש עוד הרבה חבר’ה שעשו עונות טובות בלאומית, כאלה שבאים להוכיח שהם הולכים לעשות את הצעד קדימה. אנחנו נצטרך לבוא ולעשות דברים קצת אחרת כי יש לנו נבחרת שונה ממה שחשבנו עם הייחודיות שלה”.

לגבי המטרות באליפות הקרובה ואחרי ההישגים בשנים האחרונות, אמר חסין: “אני לא חושב שאנחנו יכולים לבוא ולהגדיר סוג של ציפיות של לשחזר הישג כמו מדליה, לכל אליפות יש את ההתפתחות שלה, שנה שעברה אנחנו נכנסו לאיזה מומנטום אחרי הניצחון מול ספרד שהביא אותנו עד לשריקת עונשין מזכייה בזהב”.

נועם יעקב (חגי מיכאלי)נועם יעקב (חגי מיכאלי)

המאמן התייחס לייעוד של יעקב כשחקן מפתח: “אני חושב שבניגוד לשנה שעברה, נועם הוא שם בכדורסל האירופאי והוא כן מישהו שאפשר להגיד שייתן לנו את היתרון על פני שאר הנבחרות, אבל נועם יעקב לבד לא ינצח משחקים, אנחנו צריכים את נועם ביחד עם כולם וכולם ביחד עם נועם. זו נבחרת שונה משנה שעברה, שונה לגמרי גם באופי וגם ביכולות של השחקנים וגם בסגנון קצת, אך כמו שאמרתי, יש כלים טובים כדי לבוא ולהתחרות”.

“זה גם הרבה תלוי הגרלה, סיטואציות ותוך כדי אליפות להגיב לניצחונות או הפסדים, ככה שמוקדם לבוא ולהגדיר. המטרה שהציב לנו איגוד הכדורסל זה קודם כל להישאר דרג, זו המטרה הבסיסית, ברגע שנישאר דרג אם וכאשר אז נחשוב קדימה על המטרות הבאות”, הסביר חסין.

נבחרת העתודה באימון המסכם (חגי מיכאלי)נבחרת העתודה באימון המסכם (חגי מיכאלי)

הפורוורד ושחקנה של הפועל תל אביב, אייל הראל, שזומן לראשונה לנבחרת הוסיף: “בשנה שעברה לא הסתדר שאני אהיה בנבחרת. עבדתי קשה כל השנה ובאתי עכשיו מוכן לתפקיד גדול, כמו שאמרתי במטרות שלי אחרי הניפוי בשנה שעברה, זה היה לי מאוד כואב ורציתי מאוד לעשות את זה. אני חושב שהגעתי ועשיתי את זה כמו שרציתי”.

הראל נגע גם בשנה הקשה שעברה המדינה: “כולנו באים אחרי השנה הזו שהייתה שנה קשה לכולנו, לרובנו יש חברים בעזה ששומרים עלינו, כולנו באים לתת כל מה שיש לנו לייצג בכבוד את המדינה, בטח ובטח השנה”.

אייל הראל (חגי מיכאלי)אייל הראל (חגי מיכאלי)

על הדינמיקה בנבחרת והציפיות שיתף: “כולנו חברים, שיחקנו אחד נגד השני בעונה האחרונה בלאומית ובליגת העל, אנחנו נפגשים ויוצאים ביחד גם במהלך העונה, אני חושב שזה בא לידי ביטוי בזה שאנחנו מבינים אחד את השני ויש לנו את השפה שלנו על המגרש. נקווה שזה יתבטא ותוכלו לראות את זה גם”.

“אנחנו נבוא לנצח כל משחק אחד אחרי השני בלי לחשוב יותר מידי קדימה, אנחנו מאוד רוצים להביא את כל מה שאנחנו יכולים כי יש לנו פוטנציאל מאוד גדול ושחקנים מוכשרים, אני חושב שאם נגיע מפוקסים ומרוכזים, נוכל להגיע רחוק”.

עמית שרף (חגי מיכאלי)עמית שרף (חגי מיכאלי)

יואב ברמן נגע גם הוא בהכנות: “ההכנה לא קלה, יש אימונים קשים, יש עומס גבוה בגלל שאין כלכך הרבה זמן כמו קמפיינים אחרים. אנחנו מרגישים מוכנים ושיש לנו מה לתת, השחקנים יודעים את המקום שלהם ואת מה שהם צריכים לעשות ואנחנו כבר מתכוננים למשחק בשבת”.

ברמן הצהיר: “אנחנו חד משמעית יכולים לעשות את ההישג משנה שעברה שוב, הכל תלוי באיך הדברים מתחברים כשאתה שם, ניצחון אחד יכול להקפיץ אותך למעלה ולקחת אותך עד הסוף. אני מן הסתם יכול לתת יותר משנה שעברה, כי יש לי יותר ניסיון ואני מכיר גם את אלעד ואת השיטה שלו יותר טוב. אני אנסה לעזור לכל החברה היותר חדשים שפחות מכירים את אלעד ואת הנבחרות, להתאקלם ולהבין מה הם צריכים לעשות”.

יואב ברמן (חגי מיכאלי)יואב ברמן (חגי מיכאלי)

יואב התייחס גם הוא למצב במדינה: “לכולם פה יש חברים שנלחמים בעזה ואתה מרגיש שאתה עושה את זה גם בשבילם, הם נותנים את החיים שלהם בשביל המדינה, אז המינימום שאתה יכול לעשות זה להביא איזה תואר או משהו כזה, זה השירות שלנו במצב הנוכחי”.

פיני גרשון (חגי מיכאלי)פיני גרשון (חגי מיכאלי)

הסגל המלא של נבחרת העתודה: עמית מנחם, אלון מיכאלי, יואב ברמן, מאור נקרשביץ, יובל הוכשטטר, שחר דורון, אילי דולינסקי, ניב למפרט, מקסים פילוננקו, עמרי שלף, אייל הראל ונועם יעקב.

לוח המשחקים המלא:
13.7 – 14:00 נגד צ’כיה
14.7 – 21:30 נגד איטליה
15.7 – 21:30 נגד גרמניה
17.7 – 21.7 משחקי הדירוג

חסין: ״באים להוכיח את הכוח של המדינה״
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה